Clipchamp: Shndërroni videot tona me shfletuesin e internetit

Clipchamp

Nëse kemi regjistruar një video interesante që më vonë duam të postojmë në kanalin tonë YouTube, mbase ka një peshë shumë të lartë, e cila do të vijë të përfaqësojë një kohë të gjatë për të pritur më parë filloni ta ndani atë me të gjithë miqtë dhe kontaktet tuaja.

Zgjidhja mund të qëndrojë në përpjekjen ri-redaktoni videon në fjalë në një aplikacion të specializuar, i cili duhet të ketë një funksion që na ndihmon të humbasim peshën që kemi aktualisht. Nëse nuk e kemi këtë mjet, atëherë mund të përdorim një aplikacion në internet të quajtur "Clipchamp", i cili do të na ndihmojë hap pas hapi të përpiqemi të humbasim peshën e kësaj videoje, duke u përpjekur sa më shumë që të jetë e mundur për të ruajtur cilësinë e saj.

Ndërfaqe miqësore për përdoruesit në Clipchamp

Shumë pak mjete ose aplikacione në internet kanë këtë kapacitet, domethënë, ndërfaqja e tyre mund të menaxhohet lehtë dhe shpejt nga një përdorues i zakonshëm. Ne kemi përmendur se «Clipchamp»Ka një ndërfaqe miqësore për përdoruesit për faktin se në të, se tregon një ndihmës të vogël në drejtimin vertikal. Këtë do ta kuptoni sapo të shkoni në URL-në e saj zyrtare, ku do të vlerësoni që çdo hap që duhet të ndiqni (sikur të ishte një ndihmës pune) të tregohet në pjesën e poshtme të ekranit. Fushat e para që do të hasni janë si më poshtë.

clipchamp 01

Aty aty sugjerohet që të filloni këtë aplikacion online regjistroni një video nëse keni një kamerë të lidhur me kompjuterin tuaj. Ju gjithashtu mund të zgjidhni këdo që keni pritur në hard diskun tuaj (si në rastin që përmendëm për shembullin tonë) dhe ta tërhiqni atë në këtë dritare. Më në fund, mund ta kërkoni gjithashtu përmes eksploruesit tuaj të Windows ose nga shërbimi Google Drive.

Hapi tjetër është të vendosni nëse dëshironi përpunoni të gjithë videon ose vetëm një segment të vogël të saj. Opsioni i parë do t'ju ndihmojë me këtë detyrë të fundit, ku do t'ju duhet të përcaktoni se cilin segment do të përdorni gjatë gjithë videos. Vlen të përmendet, që nga këtu mund të shkosh krijoni një animacion të vogël Gif nëse segmenti është dukshëm i shkurtër. Pas kësaj, do të duhet të vazhdoni me hapin tjetër, i cili praktikisht bëhet pjesa thelbësore e të gjithë procesit.

clipchamp 02

Aty do të duhet të zgjidhni sistemin operativ ose platformën ku dëshironi të drejtoni videon tuaj të përpunuar. Kjo do të thotë se rezoluta do të futet në mënyrë perfekte në pajisjet mobile, në një kompjuter desktop ose thjesht në një skedar të vogël që bëhet animacioni Gif siç përmendëm më parë. Në të njëjtën pjesë mund të zgjidhni llojin e rezolucionit që dëshironi për videon tuaj përfundimtare, ekziston edhe një shirit i vogël rrëshqitës në fund të këtij seksioni që do t'ju ndihmojë të përmirësoni ose "ulni rezolucionin".

clipchamp 03

Vlen të përmendet gjithashtu, nëse rezolucioni është shumë i ulët, videoja që rezulton mund të jetë me cilësi të dobët, prandaj nose duhet ta përdorni këtë burim pa dallim Nëse dëshironi të merrni një urim të mirë nga miqtë tuaj në video që do t'i tregoni me rrjetet sociale.

clipchamp 04

E vetmja gjë që mbetet për të bërë është që të duhet të filloni të gjithë shndërrimin, i cili është bërë me hapin e fundit, të njëjtën gjë që ju kemi treguar gjatë kapjes së mëparshme. Pas kësaj, mund të shfaqet një dritare pop-up ku përdoruesve u kërkohet të regjistrohen me një llogari falas, duke mos qenë e nevojshme ta përdorin atë për të qenë në gjendje të përfundojnë punën e besuar. Kur videoja mbaron, mund të përdorni hapin e pestë, i cili do t'ju ndihmojë ruajeni videon, ndani atë me miqtë tuaj ose thjesht vazhdoni të përpunoni më shumë video shtesë me këtë mjet në internet; Siç mund ta shihni, ky mjet mund të jetë zgjidhja për të optimizuar videot tona, megjithëse do të na duhet një lidhje e mirë në Internet, në mënyrë që ta mund ta ngarkojmë atë në serverat e tyre dhe që përpunimi të kryhet pa marrë shumë kohë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)