Kobo Libra H2O, i gjithanshëm i eReaders me të cilin do të lexoni kudo që të shkoni

Le të kthehemi tek año 2006, vit në të cilin ata bënë paraqitja e lexuesve të parë, ato pajisje me të cilat ne mund të lexoni mijëra e mijëra libra kudo me një pajisje të vetme. Dhe është se një goditje teknologjike ishte e nevojshme në botën e leximit pasi pamë të njëjtin tranzicion në tregjet e muzikës dhe videos me pajisjet që na lejuan të konsumojmë përmbajtje dixhitale. Sony ishte një nga të parët që kërceu në bandë, por së shpejti filluam të shohim se si të gjitha markat po ndiqnin shembullin.

Bojë elektronike ishte këtu për të qëndruar, bojë që na lejoi të lexonim pa u lodhur nga sytë dhe që u lejonte pajisjeve një autonomi të madhe. Dhe pikërisht sot ne duam t'ju sjellim Kobo të ri, lexuesi i ri Kobo Libra H2O. Një pajisje e re nga biblioteka e Rakuten japoneze me të cilën ne mund të lexojmë kudo që të shkojmë pa frikë se pajisja laget. Ne e kemi provuar atë dhe tashmë ju themi se ia vlen shumë. Pas kërcimit ju japim të gjitha detajet ...

Kobo Libra H2O, eReader i papërshkueshëm nga uji që rikuperon butonat fizikë

Kobo Libra H2O ka një kapacitet magazinimi deri në 6000 libra, të gjitha në varësi të madhësisë së këtyre, kapaciteti më shumë se sa duhet marrë parasysh studime që pohojnë se mesatarisht mundemi lexuar ne jeten tone një mesatare prej 2000 dhe 4000 libra në tërë jetën tonë.

Djemtë në Kobo kishin nevojë për të rritur ekranin e Kobo Aura H2O, dhe ata e kanë. Kobo Libra H2O vjen me një Ekran 7 inç, një ekran perfekt për të lexuar të gjithë e-Librat që duam. Dhe siç ju themi, është i papërshkueshëm nga uji. Mirë, nuk keni pse të futeni në një pishinë për të lexuar, por e vërteta është se mbrojtja ndaj ujit është shumë interesante në mjediset ku pajisja mund të laget. Unë mund të mendoj për momente kur ne jemi duke lexuar jashtë dhe disa pika shiu fillojnë të bien, ose nëse jemi në rrethinat e një pishine ose plazhi.

Dizajni ndryshon në krahasim me Kobo Aura H2O, dhe sjell një dizajn shumë i ngjashëm me Kobo Forma, eReader kryesor i kompanisë. Ndërsa është e vërtetë që nuk ka një dizajn pa kornizë, Kobo Libra H2O, sjell atë të njëjtat butona fizikë në Kobo Forma që do të na lejojnë të kthejmë faqen, ose kthehuni tek ai i mëparshmi, në një mënyrë më të lehtë sesa prekja e ekranit me prekje (anti-reflektues dhe me një rezolucion prej 300 PPI) të pajisjes. Kjo është diçka që më pëlqeu shumë pasi testimi i eReaders të tjerë ishte diçka që më mungonte për shkak të ndjeshmërisë së ekraneve të prekjes. Një ekran që nga rruga ka një drita e rregullueshme e përparme që merr edhe një ton sepia në mënyrë që shikimi ynë të mos lodhet në ambiente me dritë të dobët.

Lëviz nëpër libër pa humbur fillin e përbashkët

La Pajisja UX, softueri në të cilin lëviz, është në rregull, pa të mirë është e vërtetë që gjithmonë mund të përmirësohesh. Duke lëvizur pajisjen, ekrani rrotullohet, diçka shumë interesante edhe pse Kobo duhet ta zbardhë përgjigjen që jep pak. E njëjta gjë vlen për ndërveprimin e menusë, funksionon mirë por mendoj se me azhurnimet e firmuerit do të përmirësohet.

Një nga risitë e kësaj Kobo Libra H2O është një mënyrë e re e lundrimit në ndërfaqen e leximit. Ka libra që nuk kanë një fillim dhe një fund, ose më mirë, që ju lejojnë të ndryshoni rendin e leximit, sepse një konsultim i faqeve të mëparshme ose të ardhshme mund të jetë i mirë. Për këtë, Kobo Libra H2O na tregon një afat kohor me të cilin mund të lundrojmë nëpër libër, mund të bëjmë deri në 3 kërcime në libër dhe pastaj të kthehemi në pikën ku jemi. Diçka mjaft e dobishme në libra të caktuar që më pëlqyen shumë.

E bardha, ngjyra e modës për eReaders

I riu Kobo Libra H2O mund ta marrim në të zezë dhe të bardhë, një ngjyrë që na është thënë është shpëtuar nga modelet e vjetra nga kërkesa popullore. Dhe është se jo gjithçka duhet të jetë e zezë ... Një ngjyrë pajisjeje që ne mund ta kombinojmë me katër opsione Mbulesa gjumi, ose mbulesa e pajisjes në të zezë, gri, rozë dhe blu të ujit (ngjyra perfekte për të bardhën Kobo Libra H2O).

Libra ose artikujt tuaj të preferuar falë Pocket

Na pëlqen të lexojmë, por jo vetëm libra… Ne jetojmë në botën e konsumit, dhe ka gjithnjë e më shumë bloge ose media që lexojmë në jetën tonë të përditshme dhe Kobo Libra H2O është pajisja perfekte për të konsumuar këto lloj artikujsh. 

Faleminderit integrimi me Pocket, ne do të duhet të ruajmë vetëm çdo artikull që shohim në kompjuterin tonë ose në pajisjen mobile në shërbimin popullor të listës së leximit, atëherë ai do të shkarkohet automatikisht në Kobo Libra H2O dhe do të shohim një version të thjeshtuar të artikullit pa ndonjë reklamë që na shqetësojnë. E gjithë kjo me avantazhet e leximit që na ofron një eReader.

Kobo, biblioteka virtuale që erdhi nga bota fizike

Siç sugjeron emri i saj, ky Kobo Libra H2O vjen nga familja Kobo, një librari në internet që e ka zanafillën në një librari fizike kanadeze që dinte të bënte kalimin në botën virtuale. Deri në 6000 libra dhe libra audio janë ato që mund të gjejmë në dyqanin Kobo, shifra mjaft konkurruese pa ditur se çfarë ka konkurrenti juaj kryesor pasi nuk jep të dhëna për numrin e librave që ata kanë.

Dhe një nga gjërat që më pëlqente më shumë në lidhje me Kobo është ajo ato ofrojnë mundësinë që shkrimtarët e rinj, ose jo aq të rinj, të vetë-botojnë librat tuaj elektronikë pa kaluar nëpër ndonjë botues. Një model i ri biznesi që e bën më të lehtë dhe më të lehtë për të treguar histori dhe për t'i bërë ato të njohura.

Blini Kobo Libra H2O të ri

Ju mundeni merrni këtë Kobo Libra H2o të ri përmes shitësit kryesor të Rakuten Kobo në Spanjë, Fnac, ose në faqen e internetit të Kobo. Sot është nxjerrë në shitje për një çmim prej 179,99 euro, një çmim që nëse e krahasojmë me homologun e tij (me saktësisht të njëjtat karakteristika) të gjigandit të shitjeve në internet, Amazon Kindle Oasis, është mjaft konkurrues pasi është 70 euro më i ulët.

Deri tani e dini, a e rekomandojmë? po. A është një pajisje e mirë të jemi në gjendje të lexojmë librat tanë të preferuar kudo që të shkojmë? po. Nëse po kërkoni një eReader me të cilin mund të lexoni në pishinë, në plazh, në shtrat ose në një kafene, Koko Libra H2O është eReader-i juaj i përsosur.

Contras

 • Mbulesat mbrojtëse nuk përfshihen në çmim
 • Plastika mund të vuajë nga rëniet e mundshme
 • Softueri mund të përmirësohet

rekuizitë

 • I papërshkueshëm nga uji dhe zhytës
 • Butonat fizikë janë përsëri në tregun eReader me prekje
 • Modaliteti i ri i navigimit në ndërfaqen e leximit
 • Autonomi e madhe
Kobo Libra H2O
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
179,99
 • 80%

 • Kobo Libra H2O
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Ekran
  Redaktori: 90%
 • performanca
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 100%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.