Kobo prezanton Elipsa-n e saj të re, një lexues elektronik shumë i plotë

Rakuten Kobo sapo shpalli Elipsa-n e ri, një lexues elektronik inteligjent me aftësi të reja për shënime dhe shkathtësi që e bën atë shumë më kompleks sesa thjesht një produkt lexues. Kobo Elipsa i ri do të dalë në shitje për nën 400 euro me një ekran në prekje dhe pajisje të tilla si majë shkruese dhe një rast inteligjent që tani do t'ju lejojë të krijoni përmbajtje. Le të shohim nga afër atë që ka të re.

Do të ketë një ekran 1200-inç E-Ink Carta 10,3, Anti-shkëlqim, shkëlqim i rregullueshëm ComfortLight, 32 GB hapësirë ​​ruajtëse dhe një SleepCover elegant dhe i gjithanshëm, Kobo Elipsa shtyn kufirin e leximit dixhital. Pajisja është në dispozicion në blu të errët, Kobo Stylus në të zezë, dhe këllëfi në blu me pllaka.

“Kur kemi parasysh zhvillimin e një KobR eReader të ri, ne gjithmonë pyesim tonin
klientëve, atyre që lexojnë çdo ditë, çfarë mund të krijojmë për të përmirësuar më tej përvojën e tyre
lexuesi Me Kobo Elipsa ne donim të arrinim tek ata lexues që lexojnë por gjithashtu bashkëveprojnë
me tekstin; që e shënojnë, e nënvizojnë dhe mbajnë shënime sepse, për këta njerëz, është mënyra më e mirë
të thellohem në librat, artikujt dhe dokumentet që ata lexojnë "

Paketa Kobo Elipsa përfshin KobR Elipsa eReader, Kobo Stylus dhe Kobo Elipsa SleepCover.  Do të dalë në shitje për 399,99 euro en kobo.com, fnac.es dhe në dyqanet fizike të Fnac. Rezervimi do të jetë i disponueshëm në internet në 20 maj dhe pajisja do të jetë në dispozicion në dyqane dhe në internet në 24 Qershor.

Pajisja do të ketë 1 GB RAM në një nivel teknik, shoqëruar me lidhje WiFi dhe një USB-C, po, të paktën informacioni i deritanishëm tregon se nuk do të kemi Bluetooth. Ne do të kemi një bateri prej rreth 2.400 mAh dhe një hapësirë ​​ruajtëse deri në 32 GB. Nga ana e saj, ekrani me prekje ka një rezolucion jo të konsiderueshëm 1404 x 1872 i cili ofron një total prej 227 PPI. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.