Pebble Time: Kjo është gjithçka që ju duhet të dini për orën e re inteligjente

guralec

Kanë kaluar disa ditë që kur kemi pritur për në orën 16:00 sot për të parë guralecën e re. Sipas rrjedhjeve, ora do të kishte një ekran me ngjyra dhe funksione të reja. Vetëm dje u zbulua ai që ata thanë se do të ishte modeli përfundimtar i asaj që do të shohim të shpallur sot, dhe kështu ka qenë.

E përpiktë, në orën 16:00 pasdite këtë pasdite kemi mundur të shohim zyrtarisht bastin e ri të Pebble për këtë vit: Koha me guralecë. Sidoqoftë, qendra e vëmendjes për këtë orë nuk është në faqen zyrtare të kompanisë, por ata kanë vendosur të kthehen në origjinën e tyre, kështu që ata të kthehen në Kickstarter në një fushatë që, dy orë pas fillimit, tashmë në rrugën e 4 milion dollarëve të mbledhura.

E njëjta guralecë e vjetër, por e ndryshme

guralec

Kjo orë e re mbetet besnike ndaj një prej karakteristikave që e kanë bërë atë më të famshme: e saj ekran elektronik i bojës. Curshtë kurioze të shohim se si, në një treg ku kompanitë kryesore të teknologjisë përpiqen të lëshojnë pajisje me teknologji superiore (për sa i përket ekranit), nga Pebble ata vazhdojnë të bëjnë bast për këtë lloj ekranesh që kanë pak ose aspak për të bërë me pjesën tjetër. Edhe pse, kësaj here, është me ngjyra.

Për fat të mirë, kjo karakteristikë shumë diferencuese është virtyti i saj më i madh, pasi gjithçka që humbet në cilësinë e ekranit fitohet në bateri. Situata jonë aktuale na bën të varet nga gjithnjë e më shumë pajisje, autonomia e të cilave është e kufizuar, dhe detyrimi për të karikuar një më shumë në fund të ditës mund të jetë një arsye e mjaftueshme për të mos blerë atë orë inteligjente që dëshironim. Në Pebble ata e dinë që autonomia është shumë e rëndësishme për përdoruesit, prandaj kjo orë e re kursen shtatë ditë jetëgjatësi të baterisë të paraardhësit të tij.

E kaluara, paraqesin dhe e ardhmja

Pamja e ekranit 2015-02-24 në 18.21.40

Një orë inteligjente duhet të bazohet në produktivitet, nuk duhet të jetë kurrë një objekt që na pengon, sepse funksioni i saj është që ne mund t'i bëjmë gjërat në një mënyrë më të shpejtë sesa jemi mësuar të bëjmë me smartphone-in tonë. Menaxho shumë informacione në një ekran kaq të vogël Mund të jetë një detyrë marramendëse, dhe ata e dinë atë.

Tani e tutje, Pebble do të llogarisë një ndërfaqe e re llëpirje Timeline që do të klasifikojë veprimet që kryejmë me pajisjen duke ndjekur një kronologji konvencionale në rend kronologjik. Në këtë mënyrë ne do të kemi diferencuar qartë postat elektronike që kemi harruar të kontrollojmë këtë mëngjes, nëse bie shi tani ose çfarë takimi kemi sonte.

Nëpër platforma

guralecë1

Siç e përmenda më parë, ka shumë kompani teknologjike që po lançojnë modelet e tyre të orëve inteligjente. Dhe çdo herë ata do të jenë më shumë. Takimi tjetër i madh me botën e orëve inteligjente do të jetë në Prill, kur Apple do të lançojë një Apple Rights Watch që ka dhënë shumë për të folur që nga njoftimi i saj në shtator.

Por Pebble ka diçka që orët e tjera inteligjente konkurruese nuk e bëjnë. Diçka që e bën atë të veçantë dhe që përdoruesit e vlerësojnë. Aty ku pjesa tjetër e kompanive të teknologjisë shohin një sistem operativ armik, Pebble sheh një mik të ri. Lufta e përjetshme mes iOS dhe Android është e gjitha harmoni për këtë orë me shumë platforma, që do të thotë se nëse në një moment e ndryshojmë Samsung-un tonë për një iPhone, ose anasjelltas, ora jonë besnike do të jetë në gjendje të vazhdojë pranë nesh.

Gjërat që duhet t’i dini

 • Rripi me guralecë është i këmbyeshëm me çdo model 22 mm dhe është lehtësisht i zëvendësueshëm.
 • Ka rezistencë ndaj ujit.
 • Ka dridhje të integruar për njoftime.
 • Timeline Do të jetë gjithashtu në dispozicion në modelet e mëparshme të Pebble.
 • Mikrofoni i integruar.

Çmimi dhe disponueshmëria

Pamja e ekranit 2015-02-24 në 18.22.02

Nëse po mendoni të merrni një nga këto orë, ju këshillojmë ta bëni para 27 Marsit, ditës që mbaron fushata e Kickstarter. Çmimi përfundimtar me pakicë i Pebble Time do të jetë Dollarit amerikan 199, kështu që nëse e blini përmes fushatës do të jetë më lirë.

Pasi të keni shitur 10.000 njësitë e para të "Zogut të Hershëm" me 159 dollarë për njësi, tani është e mundur të merrni një Koha me guralecë duke filluar nga 179 dollarë (disi më lirë nëse blejmë disa në të njëjtën kohë). Këtu duhet të shtohen kostot e transportit, të cilat fillojnë me 10 dollarë me porosinë e një njësie dhe rriten disa dollarë më shumë nëse transporti është më i madh.

Kur mund ta fillojmë të shijojmë orën tonë inteligjente nëse e blejmë tani? Për shkak të kërkesës së madhe që po përjetojnë, orët do të fillojnë të arrijnë pronarët e tyre majin e ardhshëm.

Fushata Pebble Time në Kickstarter 


 rekuizitë

 • Shumë platformë
 • Autonomia deri në një javë
 • Cmim i ulur
 • Ekran me ngjyra

Contras

 • Ekran i vogël
 • Funksionimi i butonit
 • Pak dizajn inovativ

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.