Toshiba DynaEdge, një kompjuter xhepi i shoqëruar me syze inteligjente

Syzet Toshiba dynaEdge AR100 Viewer

Toshiba vazhdon të jetë një nga liderët e produkteve kompjuterikë në botën e biznesit. Dhe gjëja e fundit që ai na tregon është pakoja Toshiba DynaEdge, i përbërë nga një kompjuter i vogël xhepi dhe syze inteligjente. E gjithë kjo, përsëri, u përqendrua në botën e punës dhe në mënyrë që punëtorët të kenë duart e tyre të lira në çdo kohë.

L wearables Ata erdhën për ta bërë jetën shumë më të rehatshme për ne. Isshtë një treg i dominuar nga orët inteligjente, por pak nga pak do të shohim të shtohen më shumë pajisje shtesë. Dhe ne flasim, për shembull, për syzet. Dhe Toshiba dëshiron që përdorimi i këtij lloji të pajisjeve të përhapet në kompani. Me këtë zgjidhje, Kompania japoneze dëshiron t'i bëjë kompanitë më produktive dhe punëtorët mund të performojnë më shumë duke pasur duart e tyre të lira për të vepruar.

Para së gjithash ne kemi Toshiba dynaEdge DE-100. Ky kompjuter është fjalë për fjalë me madhësi xhepi. Do të zinte hapësirën e një smartphone. Gjithashtu, ky PC i vogël ka një procesor të gjeneratës së gjashtë Intel Core dhe sistemi operativ që drejton është Windows 10. Nga ana tjetër, ky PC i veçantë ka butona kontrolli fizik në shasinë e tij dhe një bateri të lëvizshme që me një karikim të vetëm mund të ofrojë një autonomia deri në 5,5 orë, sipas kompanisë.

Sa për syzet inteligjente, bëhet fjalë për modelin Toshiba AR 100 Viewer. Këto syze kanë Lidhja WiFi, Bluetooth, plus GPS dhe mund të përdoren pa duar. Toshiba AR100 Viewer do të lejojë punëtorët të lidhen me rrjetin e korporatave, të dërgojnë dhe të marrin informacione, të transmetojnë video të drejtpërdrejta dhe të gjurmojnë pasuritë. Dhe, ki kujdes, sepse jo vetëm që mund të dërgosh skedarë, por edhe do t'ju lejojë të dërgoni video në kohë reale. Kjo do të jetë thelbësore për të kursyer kohë gjatë zgjidhjes së problemeve ose çështjeve.

Paketa Toshiba dynaEdge do të shitet në Evropë nga tremujori i dytë i këtij viti 2018. Për momentin nuk është zbuluar asnjë çmim dhe nuk dihet nëse dynaEdge DE-100 do të jetë i disponueshëm në konfigurime të ndryshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.