ConceptD: Gama e fletoreve profesionale të Acer

Acer Concept D 9 Pro

Ne vazhdojmë me lajmet nga Acer në prezantimin e saj në IFA 2019. Kompania na lë me gamën e saj të re të fletoreve për profesionistët, e cila është diapazoni ConceptD. Kjo gamë e re është lansuar posaçërisht për krijuesit e përmbajtjes, pasi të gjitha mjetet ofrohen me këto modele. Modele të fuqishme, të mbushura me karakteristika për t'ju ndihmuar të kryeni punën.

Ky varg është krijuar për të ofruar performancë maksimale, përveç lejimit të orëve të gjata të përdorimit të pandërprerë. Pa dyshim, ajo paraqitet si një gamë e përsosur për profesionistët. Acer na lë me disa laptopë dhe një monitor brenda këtij kufiri ConceptD.

Kompania është e vetëdijshme për rëndësinë e kryerjes së mirë në detyra të tilla si realiteti virtual, inteligjenca artificiale dhe analiza të mëdha të dhëna. Për këtë arsye, e gjithë diapazoni paraqitet si një nga opsionet më të mira në këtë fushë, me një seri modelesh inovative, me ConceptD 9 Pro në krye si laptopin e tij kryesor.

Artikulli i lidhur:
Acer Swift 7, një kompjuter portativ i hollë me një çmim të parespektueshëm [Rishikimi]

KonceptD 9 Pro: Ylli i gamës

Acer Concept D 9 Pro

Modeli yll në këtë gamë nga Acer është ConceptD 9. Pro. Ne e gjejmë veten me një kompjuter portativ inovativ dhe ideal për dizajnerët, falë pranisë së menteshave Ezel Aero të përpunuara me CNC, të dizajnuara nga vetë marka. Duhet të shtojmë se vjen me një Ekran me madhësi 17,3 inç me rezolucion 4K (3840 x 2160), i cili do të jetë në gjendje të kthehet, zgjatet dhe shtrihet në çdo kohë. Për më tepër, kjo shfaqje është e vlefshme PANTONE dhe mbulon 100% të gamës së ngjyrave Adobe RGB me saktësi të paparë të ngjyrave Delta E <1.

Ky laptop ConceptD 9 Pro përmban procesorë Intel Core i9 deri në të 9-të dhe grafika deri në NVIDIA Quadro RTX 5000. Shtë një grafik i destinuar për të mësuar thellë të AI ose simulimeve inxhinierike dhe studiove të mëdha të animacionit. E përsosur për ata përdorues që kanë nevojë për energji dhe pajtueshmëri të kryqëzuar. Fletorja vjen me një majë shkruese Wacom EMR që lidhet lehtësisht magnetikisht me të.

ConceptD 7 Pro: Fuqia në një dizajn të lehtë

Koncepti D 7 Pro

Modeli i dytë në këtë gamë nga Acer është ConceptD 7 Pro. Isshtë një kompjuter portativ që paraqitet si një model i fuqishëm, fleksibël, por shumë i lehtë në të njëjtën kohë. Pra, është ideal kur bëhet fjalë për ta pasur atë në çdo kohë. Thickshtë e trashë 17,9 mm dhe peshë 2.1 kg.

Ky laptop ka një ekran 15,6-inç, 4.000 pixel. Designedshtë krijuar për një performancë të fuqishme në lëvizje dhe është gjithashtu pjesë e programit RTX Studio. Mundësohet nga një procesor i gjeneratës së 7-të Intel Core i9 dhe vjen me një GPU NVIDIA Quadro RTX 5000. Për më tepër, ConceptD Palette ofron një ndërfaqe përdoruese intuitive që rregullon shpejt profilet e preferuara të ngjyrave dhe monitoron kontrollet e sistemit.

ConceptD 5 Pro: Dy madhësi të disponueshme

Acer Concept D 5 Pro

Ky laptop është gjithashtu pjesë e programit RTX Studio, siç konfirmohet nga vetë Acer në prezantimin e tij. Paraqitet si një mundësi ideale gjatë bërjes Detyrat komplekse të dizajnit, animacionit dhe simulimit të CAD-it. Kjo është arsyeja pse është një model i mirë për arkitektët, animatorët 3D, prodhuesit e efekteve speciale ose studiot e dizajnit.

ConceptD 5 Pro është lansuar në dy madhësi, si përmban shfaqje 15,6 ose 17,3-inç IPSi, të dy me rezolucion 4K UHD. Ai gjithashtu përdor deri në gjeneratën e 7-të procesorë Intel Core i9 dhe grafikë Quadro RTX 3000. isshtë projektuar me një shasi metalike premium, e cila ofron qëndrueshmëri. Ekrani i tij i certifikuar me PANTONE është i dedikuar për artistë, duke shfaqur një gamë të gjerë ngjyrash që përputhet me 100% të hapësirës me ngjyra RGB të Adobe për kopjimin e saktë të ngjyrave.

ConceptD 3 Pro: E përsosur për krijuesit e përmbajtjes

Koncepti D 3 Pro

Ky laptop është ndoshta më e arritshmja brenda këtij kufiri, siç ka thënë Acer në prezantimin e tij. Isshtë një model ideal për fotografët, studentët e dizajnit industrial, dizajnerët grafikë ose stilistët. Gjithashtu për transmetuesit në platforma të tilla si YouTube ose Twitch, mund të jetë një model i mirë në këtë drejtim. Me pak fjalë, ideale për krijuesit e përmbajtjes.

Sa për specifikimet e saj, ajo që marka ka zbuluar është se ajo përdor deri në gjeneratën e 7-të procesorë Intel Core i9 dhe grafikë NVIDIA Quadro T1000. Ajo bie mbi të gjitha sepse funksionon në heshtje më pak se 40 dB. Projektuar për lehtësinë e përdorimit gjatë lëvizjes, përdoruesit mund të identifikohen përmes lexuesit të integruar të gjurmëve të gishtave përmes Windows Hello për një qasje më të lehtë dhe më të sigurt në çdo kohë dhe kudo.

ConceptD 5 dhe ConceptD 3: Modele të rinovuara

Acer rinovon dy laptopë brenda këtij diapazoni, të cilat marrin një seri përmirësimesh në dizajn dhe specifikime. Marka na lë me dy laptopë të rinj ConceptD 5 dhe ConceptD 3. Dy mundësi për ata që kërkojnë një mundësi më klasike brenda këtij diapazoni, por pa dëmtuar cilësinë e tyre.

ConceptD 5 është lansuar në dy madhësi, Ekranet 15 ose 17 inç. Të dy laptopët përdorin deri në procesorët e gjeneratës së 7-të Intel Core i9. Ndërsa ConceptD 5 është azhurnuar me opsionet e GPU-së NVIDIA GeForce GTX 2060. Nga ana tjetër, ConceptD 3 është një fletore minimaliste dhe elegante falë përfundimit të bardhë, si dhe funksionimit pa zhurmë në mënyrë që përdoruesit të përqendrohen në dizenjot e tyre. Në rastin e tij ai përdor një GPU NVIDIA GeForce GTX 1650, i cili siguron një fuqi të madhe.

Monitor ConceptD - CM2241W

Monitor Acer ConceptD

Së fundmi, kompania na lë me një monitor brenda këtij kufiri. Ky është ConceptD i ri CM2241W, i cili është një monitor desktop elegant për përdoruesit që duan të shtojnë një ekran të jashtëm në stacionin e tyre të punës. Pra, kemi një ekran të madh, gjë që na e bën më të lehtë punën.

Ky monitor ka një kornizë të hollë, e cila ju lejon të përfitoni qartë nga pjesa e përparme e tij në çdo kohë. Përveç kësaj, ajo shquhet për saktësinë e shkëlqyeshme të ngjyrave mbështet 99% të gamës së ngjyrave RGB të Adobe. Pra, është ideale për krijuesit dhe krijuesit e përmbajtjes.

Çmimi dhe nisja

Kjo gamë është më e gjera që Acer ka prezantuar në IFA 2019. Ne gjejmë shumë modele, disa prej tyre madje me disa versione për nga madhësia. Të gjithë ata do të fillojnë në këto muaj të fundit të vitit, midis tetorit dhe dhjetorit. Megjithëse disponueshmëria do të ndryshojë në varësi të modelit. Këto janë datat dhe çmimet e lëshimit të tyre:

 • ConceptD 9 Pro do të jetë në dispozicion nga nëntori me një çmim prej 5.499 euro.
 • ConceptD 7 Pro lançohet nga nëntori me një çmim prej 2.599 euro.
 • ConceptD 3 do të jetë në dispozicion nga tetori me një çmim prej 1.199 euro.
 • Acer ConceptD 3 Pro do të jetë në dispozicion nga nëntori me një çmim prej 1.499 euro.
 • ConceptD 5 (17,3 ″) do të jetë në dispozicion nga nëntori me një çmim prej 2.199 euro.
 • ConceptD 5 Pro (17,3 ″) do të jetë në dispozicion nga dhjetori me një çmim prej 2.599 euro.
 • Acer ConceptD 5 (15,6 ″) do të jetë në dispozicion nga shtatori për një çmim prej 1.999 euro.
 • ConceptD 5 Pro (15,6 ″) do të jetë në dispozicion nga tetori nga një çmim prej 2.499 euro.
 • Monitori ConceptD CM2241W do të jetë në dispozicion në tetor me një çmim prej 469 euro.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.