Rezervimi GMail: Rezervimi dhe rezervimi i llogarisë tuaj Gmail

Rezervë GMail

Gmail është një nga klientët më të mirë të postës elektronike që ekziston sot, sipas mendimit të të gjithë atyre që e kanë përdorur atë për një kohë të gjatë. Tani, ka edhe lloje të ndryshme arsyesh dhe arsyesh pse dikush mund të provojë migroni nga Gmail në Outlook.com, një situatë që është shumë e lehtë për tu bërë duke përdorur hilen që përmendëm në një rast të mëparshëm.

Nëse për ndonjë arsye keni vendosur të lini Gmail si klientin tuaj të preferuar të postës elektronike (për të migruar në Outlook.com ose ndonjë arsye tjetër shtesë), me siguri nuk doni të humbni të gjitha postat elektronike që mbërritën në çdo kohë të caktuar. Për këtë ju rekomandojmë të përdorni «GMail Backup», i cili është një mjet interesant që mund ta ekzekutoni nga Windows dhe që ka aftësinë të rezervoni absolutisht të gjitha postat elektronike (ose disa prej tyre) nga kutia juaj e postës, duke pasur nevojë të merrni disa truket kur ju paraqitet një numër i caktuar i problemeve në detyrën që duhet të kryeni.

Të shkarkohet, instalohet dhe ekzekutohet rezervimi i GMail?

Shumica e aplikacioneve që mund të shkarkojmë nga faqja zyrtare e internetit e propozuar nga një zhvillues specifik nuk duhet të kenë një numër të madh problemesh gjatë kryerjes së kësaj detyre. Pa dashur të jemi "të bezdisshëm" kur shpjegojmë se si ta kryejmë këtë shkarkim, duhet t'i sugjerojmë lexuesit që pasi të shkoni në faqen zyrtare të këtij mjeti të quajtur "Rezervë GMail«, Ju duhet t'i kushtoni vëmendje të veçantë shiritit anësor të majtë dhe specifikisht, rajonit« Shkarkoni ». Pikërisht atje ju duhet zgjidhni lidhjen "faqet alternative të shkarkimit", me të cilin do të shfaqen menjëherë të gjithë serverat ku është strehuar ky mjet. Nga ana jonë, ne nuk kemi gjetur probleme në shkarkimin përmes serverit «Uptodown.com» krahasuar me të tjerët të vendosur atje.

Pasi të keni shkarkuar dhe instaluar "GMail Backup", duhet ta ekzekutoni këtë mjet me "Lejet e Administratorit".

Ndërfaqja miqësore në «GMail Backup»

Ky mjet nuk ka dritare ose elemente, si dhe funksione që janë shumë komplekse për tu trajtuar, por përkundrazi, gjithçka është shumë e lehtë për tu njohur. Si një formë e vogël, këtu do të gjeni hapësira të ndryshme për të plotësuar dhe që në thelb do t'ju ndihmojnë:

Rezervimi GMail 01

  • Vendosni adresën e plotë të emailit tuaj të Gmail.
  • Fjalëkalimi që përdorni për t'u identifikuar.
  • Një buton për të zgjedhur dosjen ku dëshironi të rezervohen postat tuaja elektronike.
  • Diapazoni kohor (fillimi dhe mbarimi) i datave që dëshironi të rezervoni për postat tuaja elektronike.

Në këtë artikuj të fundit që kemi përmendur, ju do të jeni në gjendje të admironi që në anën e djathtë të tyre ka një kuti të vogël të aktivizuar, të cilën do të duhet të zgjidhni për të qenë në gjendje të përdorni datat specifike në të cilat dëshironi të bëni kopje rezervë.

Rezervimi GMail 00

Ne kemi vendosur një pamje të vogël të ekranit në pjesën e sipërme dhe ku mund të admironi që në rajonin e poshtëm janë shfaqur disa gabime kur shpëtoni kopjen rezervë të postave tona elektronike. Nëse shkoni në llogarinë tuaj të postës elektronike do të shihni një mesazh të fundit në kutinë hyrëse, diçka që mund të duket si pamja e mëposhtme e ekranit.

Rezervimi GMail 02

Aty sugjerohet që "dikush" të jetë përpjekur të fusë dhe rezervojë të gjitha postat e tyre elektronike, një masë paralajmëruese dhe sigurie e zbatuar nga Google në Gmail që do t'ju ndihmojë të mbroni të gjitha postat elektronike dhe mesazhet tuaja. Aty do të gjeni një mundësi si një lidhje që duhet të zgjidhni në mënyrë që të shkoni në zonën e sigurisë dhe autorizoni «GMail Backup» për të bërë rezervimin e informacionit që dëshironi të bëni.

Si përfundim, "GMail Backup" është një mjet interesant që mund të na ndihmojë të rikuperojmë mesazhet nga llogaria jonë e postës elektronike në kompjuter në mënyrë që ato të lexohen "jashtë linje"; Zhvilluesi gjithashtu përmend që këto mesazhe mund të importohen në një llogari tjetër email në rast se do të fshijmë atë të mëparshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

<--seedtag -->