Frame TV: Çmimi dhe karakteristikat e televizionit ekskluziv Samsung që imiton një kornizë

TV Samsung Frame

Samsung vazhdon të përtërij sa i përket dizajnit dhe specifikimeve për TV-të e saj Smart, dhe një nga shembujt më të qartë të këtij është modeli i ri Kornizë TV, i quajtur gjithashtu "Korniza", e cila i referohet një pikture, sepse dizajni i saj është frymëzuar praktikisht nga një pikturë.

Televizori Frame Samsung mund të montohet në mur për të imituar në mënyrë të përsosur një pikturë, dhe në momentin që ajo fiket ose hyn në modalitetin e gjumit, automatikisht do të fillojë të riprodhojë sfonde të ndryshme me një shkëlqim të përshtatur me ndriçimin në të. Më poshtë ne zbulojmë të gjitha përfitimet, përfshirë çmimin e kësaj të re TV premium.

Një fotografi në mur

TV i ri i Samsung u prezantua marsin e kaluar, por tani ai më në fund ka dalë në shitje. Projektuar në bashkëpunim me Yves Behar, i cili ka punuar edhe në tastierën e lojërave Ouya, ka Frame TV korniza të këmbyeshme që mund të alternoni në varësi të dekorimit të shtëpisë tuaj. Mund të jetë gjithashtu montuar në mur ose thjesht në këmbë përmes një suporti të quajtur "Studio Stand".

Gjëja më interesante nga të gjitha është që kur ta montoni në mur, TV Frame do të kërkojë vetëm një kabëll optik tepër i hollë për të funksionuar, diçka që Samsung e ka quajtur "lidhje e padukshme", sepse kablloja do të jetë praktikisht e padukshme për syrin dhe do të japë vërtet ndjesinë që televizori është një pikturë.

TV Samsung Frame

Në zemër të Frame TV është një Paneli QLED me rezolucion 4K, dhe funksioni më i spikatur i tij është padyshim Modaliteti i Artit, i cili aktivizohet kur personi nuk është duke parë TV dhe shfaq një seri veprash arti të zgjedhura posaçërisht nga Samsung.

Në total, ka më shumë se 100 punime profesionale nga 37 artistë dhe fotografë me famë botërore. Lista e opsioneve do të ndahet në disa kategori, përfshirë peisazhe, jetë e egër, art abstrakt urban dhe pamje nga ajri, ndër të tjera.

Sigurisht, nëse jeni të lodhur nga veprat artistike të shtuara nga Samsung, gjithmonë do ta keni mundësinë luani fotot tuaja nga një disk USB.

Së fundmi, duhet të theksohet se Samsung Frame TV gjithashtu ka një sensori i dritës së ambientit që do të adaptojë shkëlqimin e saj në varësi të ndriçimit në shtëpi, diçka që do t'ju lejojë gjithashtu zvogëloni shkëlqimin e saj për t'u përzier me pikturat e tjera që keni në shtëpinë tuaj.

Çmimi i TV Frame Samsung

Tani mund të blini Samsung Frame TV në madhësi prej 55 inç për 1999 dollarë y 64 inç për 2799 dollarë. Ndërkohë, kornizat e zëvendësimit do të ofrohen në përfundime të ndryshme, duke përfshirë dru të vërtetë, të bardhë dhe ngjyrë bezhë. Kornizat për modelin më të vogël do të kushtojnë 200 dollarë, ndërsa për modelin më të madh 250 dollarë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.