Shndërroni televizorin tuaj të vjetër në një TV inteligjent me SPC Alien të ri

Aktualisht, ne kemi në dispozicion një numër të madh opsionesh për të qenë në gjendje shijoni përmbajtje shtesë për atë që transmetohet nga kanalet e përgjithshme. Përmes shërbimeve të ndryshme të transmetimit të videove, ne kemi në dispozicion një numër të madh të serialeve dhe filmave për t'i shijuar ato kur dhe si të duam.

Nëse kemi një TV inteligjent, i njohur më mirë si Smart TV, ne mund ta shijojmë këtë lloj përmbajtje direkt në TV-në tonë. Por nëse televizioni ynë është pak i vjetër, kategori ku nuk bien televizorë me tuba dhe nuk ka funksione inteligjente, ne mund të përdorim pajisje që na japin qasje në atë lloj përmbajtjeje dhe që e lidhim me televizionin.

Prodhuesi SPC na ofron dy pajisje që na lejojnë kthejeni TV-në tonë HDMI në një TV inteligjent dhe kështu të jesh në gjendje të shijosh të gjithë përmbajtjen e disponueshme përmes transmetimit, qoftë përmes Netflix, HBO, Amazon Prime Video ose përmes kompjuterit tonë të lidhur në rrjetin tonë të shtëpisë.

Shkop Alien i SPC

SPC Alien Stick është një pajisje e vogël që lidhet me portën HDMI të televizionit tonë dhe duke i shtuar një numër të madh funksionesh, ashtu si aktualisht kanë TV të zgjuar, por me avantazhin e ofruar nga sistemi operativ Android. Brenda Alien Stick gjejmë një Procesor 4-bërthamor 1,5 GHz i shoqëruar nga 1 GB RAM.

Çmimi i SPC Alien Stick është 59,99 euro.

SPC Alien

Por nëse duam një performancë më të madhe, SPC na ofron SPC Alien një pajisje të vogël që gjithashtu lidhet me portën HDMI dhe brenda së cilës ne gjejmë Android 4.4 KitKat, 1 GB RAM dhe 8 GB hapësirë ​​të brendshme, hapësirë ​​që mund ta zgjerojmë deri në 32 GB. Kjo pajisje e vogël na lejon të shijojmë çdo film ose përmbajtje përmes transmetimit në cilësi të plotë HD.

Çmimi i SPC Alien është 69,90 euro.

Si SPC Alien ashtu edhe SPC Alien Stick ato lidhen përmes Wifi me rrjetin tonë të shtëpisë dhe ne mund t'i menaxhojmë ato përmes një telekomande. Të dy menutë me opsionet e konfigurimit janë shumë të thjeshta, prandaj do të jetë e nevojshme të ndiqni çdo kurs për t'u përshtatur shpejt me to.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.