Ku dhe si të blini OnePlus 2 pa ftesë

OnePlus

Në fund të korrikut të kaluar OnePlus prezantoi atë që ishte një nga pajisjet më të pritura të vitit, OnePlus 2. Prodhuesi kinez kishte arritur një sukses të jashtëzakonshëm një vit më parë me OnePlus One, i cili me tiparet e veta të nivelit të lartë dhe një çmim shumë të ulët kishte arritur të joshte një numër të madh përdoruesish në të gjithë botën.

Ky OnePlus 2 nuk zhgënjeu pothuajse askënd, megjithëse çmimi i tij ishte ndoshta pak më shumë se pritjet, por kjo nuk do të thoshte që disa ditë pasi ishte hapur procesi i rezervimit të ftesës, radha u zgjat në 3 milion. Të shohësh është besimtare, por deri në 3 milion përdorues ishin të interesuar për të blerë këtë terminal të ri, për shkak të metodës së rëndë dhe të lodhshme të ftesave.

Megjithatë me këtë rast një derë e vogël është hapur për shpresën e blini një OnePlus 2 pa pasur nevojë të merrni një nga ftesat më të kërkuara dhe kjo është se disa dyqane online po fillojnë të shesin pajisjen mobile pa ftesë dhe pa pritur. Në këtë artikull ne do t'ju tregojmë ato dyqane që ofrojnë terminalin e ri OnePlus pa ftesë, duke treguar çmimin e tij dhe disa informacione më interesante që duhet të merrni parasysh.

Sigurisht, mbani në mend se rezervat e këtyre dyqaneve në internet janë shumë të kufizuara, kështu që mund të ndodhë që kur dëshironi të blini OnePlus 2 të mos ketë më disponueshmëri. Sidoqoftë, ne kemi qenë në gjendje të dimë që kjo gjendje do të rinovohet, kështu që çelësi është të kontrollosh çdo ditë dhe të përpiqesh të jesh me fat, shpresojmë më shpejt se sa më vonë.

Para se të fillojmë të vizitojmë dyqanet në internet, ne do të shqyrtojmë kryesore karakteristikat dhe specifikimet e këtij OnePlus 2 në mënyrë që të gjithë të jenë të qartë në lidhje me pajisjen që duam të blejmë dhe atë që do të kemi në duart tona;

 • Përmasat 151.8 x 74.9 x 9.85 mm
 • Peshë 175 gram
 • Ekran 5.5 inç IPS-NEO 1080p dhe kontrast 1500: 1
 • Procesori Snapdragon 810 v2.1 dhe GPU-ja Adreno 430
 • 3/4 GB RAM DDR4
 • 16/64 GB hapësirë ​​e brendshme
 • Kamera e pasme 13MP f / 2.0 me OIS dhe fokus lazer (0.2 sekonda, sipas OnePlus), dhe 5MP përpara
 • USB Type C me kabëll kthyes USB (2.0) në të dy skajet
 • Vendi i kartës SIM 4G dhe dyshe
 • Bateri 3300mAh (pa karikim të shpejtë ose pa tel)
 • Sensori i gjurmës së gishtit, "më shpejt se një iPhone" dhe me hapësirë ​​ruajtëse për 5 gjurmë gishtash
 • Butoni rrëshqitës anësor në tre pozicione tingulli: të gjitha, përparësi ose asnjë
 • Katër predha mbrapa: Bambu, Kajsi e Zezë, Palisandër, Kevlar dhe Guri ranor klasik (përfshirë)
 • Jo NFC
 • Oksigjeni OS si një shtresë e personalizimit mbi Android 5.1 Lollipop

OnePlus

Para se të fillojmë rishikimin e dyqaneve të ndryshme në internet që ofrojnë OnePlus 2 pa ftesë dhe pa pritur, ne duam t'ju themi se çmimet që do të shihni më poshtë janë indikative dhe se në shumë raste ato ndryshojnë nga koha në kohë.

AliExpress

Padyshim AliExpress është një nga dyqanet më të njohura kineze në internet për momentin dhe natyrisht tashmë shet OnePLus 2 të ri në dy versionet e tij, 16 GB dhe 64 GB. Stoku ekzistues është jashtëzakonisht i shkurtër, megjithëse ata kanë premtuar se së shpejti do të kemi mundësinë ta fitojmë përsëri në mënyrë të lirë dhe pa ftesë

Përballë

Nëse duam ta kemi OnePlus 2 në shtëpinë tonë sa më shpejt të jetë e mundur, një mundësi e mirë mund të jetë blerja e tij përmes Oppomart dhe ata premtojnë të na e dorëzojnë brenda 6-8 ditësh, po, duke paguar për një dërgesë që nuk është e zakonshme. Sidoqoftë, kjo nuk është më e habitshmja dhe çmimi i tij është më se interesant krahasuar me dyqanet e tjera në internet të këtij lloji.

 • OnePlus 2 16 GB:321,31 euro
 • OnePlus 2 64 GB:410,81 euro

pandawill

Pandawill ndodh të jetë një nga dyqanet më të njohura në internet me origjinë kineze Dhe si mund të ishte ndryshe, ajo gjithashtu na ofron mundësinë e marrjes së OnePlus 2 të ri pa pasur nevojë të lutemi për të marrë një ftesë.

Sigurisht, terminali i ri OnePlus në këtë dyqan nuk mund të merret saktësisht me një çmim të volitshëm.

 • OnePlus 2 16 GB:374,80 euro

GeekBuying

Për momentin ky dyqan në internet nuk ka stok të pajisjes, por siç kemi qenë në gjendje ta dimë se ata do ta kenë atë në fund të gushtit për të filluar ta dërgojnë menjëherë. Problemi është se ndryshe nga dyqanet e tjera që po shqyrtojmë, GeekBuying shet versionin kinez, i cili në vetvete nuk duhet të na ofrojë asnjë lloj problemi.

GizChina

GizChina është një tjetër mundësi e mirë për të blerë këtë smartphone të dëshiruar me një shtesë interesante që ata do të na japin një mbrojtës të ekranit prej qelqi të zbutur. Sigurisht, dërgesat e pajisjes nuk do të fillojnë deri në 21 gushtin e ardhshëm, i cili është afër cepit.

 • OnePlus 2 16 GB:357,39 euro
 • OnePlus 2 64 GB:418,99 euro

Merimobile

Ky dyqan online Mund të jetë një nga më pak të njohurit, megjithëse rekomandohet nga shumë nga faqet e internetit më të rëndësishme në botën e teknologjisë. Në të, ata na premtojnë një dërgesë prej 2 deri në 5 ditë dhe çmime jo shumë të larta. Nëse jeni një person i guximshëm dhe dyqanet e tjera kanë mbaruar stok, mbase Merimobiles do të na ofrojë mundësinë perfekte për të shijuar OnePlus 2 në një kohë të shkurtër.

Gati për të blerë OnePlus 2 tuaj pa ftesa dhe pa pritur?.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Blu Blu dijo

  Jini shumë të kujdesshëm, kinezët që qëndrojnë pas Oppomart më kanë fituar 400 euro.
  Ata ju dërgojnë një nga një model tjetër ose të përdorur, ju ua përcillni atyre, ditët e sigurisë së Paypal mbarojnë dhe kur paketa arrin përsëri në Kinë ata ju thonë "Paketa arriti bosh.
  Ju keni paguar dogana, shpenzime dhe transport dhe telefon dhe nuk mund të bëni asgjë, unë vetëm fola me Paypal