Ku t’i shikoni Oskarët 2016 drejtpërdrejt në internet

Oscar 2016

Sot, 28 Shkurt, a edicioni i ri i Oskareve në Teatrin Dolby në Los Angeles, vendosja e zgjedhur si çdo vit për shpërndarjen e çmimeve më prestigjioze në botën e kinemasë. Në Shtetet e Bashkuara dhe pothuajse në të gjithë botën, kjo ngjarje ka një rëndësi të jashtëzakonshme, për shkak të yjeve që mblidhen atje, duke ditur se kush do të jenë fituesit dhe duke qenë në gjendje të shohin veshjet e disa prej yjeve më të rëndësishëm në kinema.

Ceremonia e dorëzimit do të fillojë në 02:30 me kohën Spanjolle, megjithëse shumë më parë shumë rrjete televizive do të fillojnë të ofrojnë imazhe të të ashtuquajturit tapet të kuq përmes të cilit do të parakalojnë disa nga aktorët më të mirë në botë. Edhe pse koha nuk është më e mira për të ndjekur nga afër ceremoninë, duke qëndruar zgjuar dhe duke marrë parasysh që nesër është e hënë, do të ketë shumë që qëndrojnë zgjuar vonë për ta ndjekur nga afër.

Për të gjitha Përmes këtij artikulli ne duam t'ju ofrojmë mënyra dhe mjete të ndryshme për të qenë në gjendje të shihni Oskarët 2016 drejtpërdrejt dhe përmes internetit, pasi fatkeqësisht do të jetë një nga mënyrat e pakta për të parë këtë spektakël autentik.

Oskaret 2016 në Canal +

Mënyra e vetme për të ndjekur Oscars 2016 në televizion është siç ka qenë për 20 vjet përmes Canal +, i vetmi rrjet televiziv që ka të drejtat televizive në festivalin e filmit Amerikan.

Raquel Sánchez Silva do të jetë përgjegjës për prezantimin e ceremonisë së dorëzimit dhe programit special që do të fillojë në orën 23:30 në të cilin do të jenë të pranishëm disa të ftuar specialë dhe do të jetë e mundur të ndjekim nga afër gjithçka që ndodh në tapetin e kuq Për këtë, zinxhiri do të ketë Cristina Teva si një të dërguar speciale në Los Anxhelos për të kryer intervista të personit të parë.

Sigurisht Për të qenë në gjendje të shihni ceremoninë e Oskarit përmes Canal + do të duhet të pajtoheni, kështu që do të jetë një opsion që për fat të keq jo të gjithë do të jemi në gjendje të përdorim. Nëse jeni me fat që të jeni pajtimtar, mund ta ndiqni atë edhe përmes smartphone ose tabletit tuaj përmes Yomvi, platformës lëvizëse të lëvizshme Movistar +.

Ndiqni ata në RTVE.es

Edhe pse RTVE nuk ka të drejta për ceremoninë e Oskareve, transmetuesi publik i është drejtuar ngjarjes dhe do të japë një mbulim të gjerë të tij përmes kanalit 24-orësh dhe faqes së saj të internetit. Duke filluar nga ora 22:30 pasdite ata do të transmetojnë një program të veçantë në të cilin do të shohim ardhjen e secilit prej yjeve në Teatrin Dolby dhe parakalimin e tyre në tapetin e kuq.

Ky program do të zgjasë deri në fillim të ceremonisë, për të cilën ata nuk kanë të drejtë ta transmetojnë atë, megjithëse do të japin informacion të plotë përmes faqes së tyre të internetit dhe aplikacioneve të tyre, përveçse do të mund të lexojnë në detaje se çfarë ndodh në çdo kohë profilet e tyre në rrjete të ndryshme sociale.

Edhe Ne gjithashtu do të jemi në gjendje të ndjekim me hollësi festivalin e filmit Amerikan përmes RNE që do të transmetojë gjatë gjithë mëngjesit një special të programit "De film" me Yolanda Flores. Ky program do të fillojë në 02:00 të mëngjesit dhe do të përfundojë kur dielli të fillojë të lindë në 06:00.

 Oskaret 2016 në Youtube

Me kalimin e kohës, Akademia e Arteve të Shkencave dhe Arteve Kinematografike (AMPAS) e Shteteve të Bashkuara, ose çfarë është e njëjta gjë, organizatori i ceremonisë së Oskareve 2016 ka arritur të evoluojë me kalimin e kohës, dhe tashmë Ajo ka të vetën kanali zyrtar në YouTube. Në të mund të gjejmë intervista me të nominuarit e këtij viti, momentet më të mira të edicioneve të kaluara dhe një pjesë të mirë të videove interesante.

Përveç kësaj dhe siç kanë premtuar Ndërsa shpaloset gala e mbrëmjes së sotme, video të ndryshme të shpërndarjes së secilës prej statujave do të postohen, kështu që nëse vetëm duam të shohim se çfarë është e rëndësishme në lidhje me gala, të cilat janë ceremonia e ndarjes së çmimeve, ne mund ta bëjmë këtë mëngjes ose nesër nga kanali zyrtar AMPAS YouTube.

Faqja zyrtare e Oskareve 2016

Rrjeti amerikan ABC është ai që zotëron të drejtat ekskluzive për ritransmetimin e Oskareve 2016 dhe si mund të ishte ndryshe ata të kthehen në këtë ngjarje në një mënyrë shumë të rëndësishme, duke i dhënë sinjal rrjeteve televizive në të gjithë botën, përfshirë Canal +.

Nëse jeni me fat sa të jeni në Shtetet e Bashkuara ose të kërkoni një metodë që duket si ajo, mund të përdorni faqen Uebfaqja zyrtare e Oscars 2016 Nga ku ju mund të përdorni në prapaskenë përmes kamerave të ndryshme dhe gjithashtu shihni qilimin e kuq në një mënyrë disi të ndryshme, me një numër të madh të kamerave të vendosura në vende strategjike.

Twitter, rrjeti social për të ndjekur nga afër Oskaret 2016

Oskaret 2016

Edhe një herë sonte rrjeti social Twitter do të bëhet një nga pikat më të rëndësishme të informacionit për të ndjekur nga afër ceremoninë e Oskarit. Dhe është që miliona njerëz do të komentojnë në kohë reale gjithçka që ndodh dhe gjithashtu shumë nga protagonistët do të na tregojnë se si ka qenë ecja e tyre në tapetin e kuq, çfarë ndodh nga brenda ngjarjes dhe natyrisht ata do të na tregojnë fotografinë me Oskarin e tyre, në rast se arrijnë ta heqin.

Për këtë rast, disa hastag janë tashmë duke u nisur nga të cilat ju mund të dini gjithçka që ndodh në çdo kohë. Disa prej tyre janë # Oscars2016, # Oscar2016, #AcademyAwards ose # LosOscar2016.

Ju gjithashtu mund të ndiqni llogari të ndryshme në mënyrë që të mos humbni një detaj të vetëm, si në tapetin e kuq ashtu edhe në ceremoni;

SensaCinema

Afërsia e filmit

Oscar Awards

Arti i shtatë

Ju gjithashtu mund të ndiqni nga afër profilin e Twitter në realcine.com ku kolegët tanë do t'ju tregojnë gjithçka që ndodh në ceremoninë e Oskareve.

Si do ta ndiqni gala-në Oscar 2016 këtë mëngjes?. Na tregoni për këtë dhe nëse do ta ndiqni në një mënyrë tjetër nga ato për të cilat ju kemi thënë, na tregoni që të mund ta shijojmë në të njëjtën mënyrë si ju. Ju mund të përdorni hapësirën e rezervuar për komente në këtë postim ose në një nga rrjetet sociale në të cilën jemi të pranishëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)