Ku ta shikoni sportin këtë sezon?

statusi i futbollit

Shtatori është sinonim i kthimit në normalitet, madje edhe në shumicën e sporteve. Konkurset sportive zakonisht fillojnë sezonin e tyre përkatës ose vazhdojnë me të. Kështu që të mos humbasësh asnjë, nga Lajmet e veglave që do t'ju tregojmë se ku mund t'i shihni garat kryesore sportive në sezonin 2021/22.

Normalisht ju filloni të shikoni futboll në dymbëdhjetë javën e fundit të gushtit. Ka pasur vetëm një përjashtim që bëri që data të lëvizte në kalendar dhe ishte vitin e kaluar me COVID. Ky sezon ka ende mbetje të pandemisë, por në një masë më të vogël. Evolucioni i favorshëm do të lejojë publikun të kthehet në stadiume, edhe pse po, tani për tani, me kapacitet të kufizuar.

Pra, nëse jeni një nga ata që nuk keni mundësi të blini biletën, mund të jeni të sigurt sepse do të vazhdoni të keni mundësinë të shikoni LaLiga -n në televizor me të gjitha këto tarifa që ata na thonë BredhMe Këtë vit ekuacioni i vitit të kaluar përsëritet. Movistar dhe Orange janë operatorët e vetëm me të cilët mund të shikoni futboll përmes paketave të tyre konvergjente, normat e Fusion dhe Love, respektivisht.

Në rastin e basketbollDo të varet nga niveli i konkurrencës. Nëse është një konkurs evropian si Euroliga, Liga e Kampionëve të Basketbollit ose Eurocup, mund ta shihni nëpërmjet DAZN; ndërsa Lidhja Endesa, në Movistar, kush është ai që ka të drejtat e transmetimit të këtij kampionati.

Po në lidhje me sportet e tjera?

formula 1

Në motor, garat mbretëreshë janë Formula 1 dhe MotoGPMe Edhe pse këto kampionate kanë vetëm pak muaj para, ju prapë mund të përfitoni nga goditjet e fundit. Në fakt, nëse e hipni drejt, mundeni shikoni gjysmën e mbetur të sezonit plotësisht falasMe Arsyeja është se DAZN mori të drejtat e transmetimit deri në vitin 2022 dhe ka një periudhë prove falas prej një muaji. Dhe, në varësi të asaj që preferoni, ju keni mundësinë të regjistroheni në platformë çdo muaj ose çdo vit.

Përveç kësaj, Movistar arriti një marrëveshje me DAZN, kështu që ju gjithashtu mund të shihni përmbajtjen e motorit përmes operatorit blu. Përfshihet në paketën Motor TV, e cila përfshihet në çmim në dy tarifa Fusion (Fusion Plus dhe Fusion Total Plus 4 rreshta). Në pjesën tjetër të normave të Fusion, ju duhet të paguani koston e paketës më të lartë.

Çiklizmi aktualisht është në lëvizje të plotë me Kampionatin Evropian në qytetin italian të Trentos. Pra, nëse jeni adhurues i këtij sporti, ju mund të shikoni të gjitha garat e çiklizmit përmes DAZNMe Platforma ka dy kanale Eurosport (Eurosport 1 dhe Eurosport 2), e cila ka të drejtat e transmetimit për të gjithë biçikletat. Në fakt, Kanali 1 i Eurosport është gjithashtu brenda kompanive të tilla si Orange, Vodafone ose Virgin Telco.

Ekziston edhe mundësia e shihni biçikletën me operatorë të tillë si Yoigo, Movistar, Guuk ose MásMóvilMe Në këtë rast, me DAZN, e cila përfshihet në disa nga tarifat e saj drejtpërdrejt në çmim dhe në të tjerat, do të duhet të paguhet një kosto më e lartë.

Me tenisin është njësoj si me çiklizminMe Sigurisht, në varësi të konkurrencës do ta keni në një vend ose në një tjetër. Tre nga katër Grand Slam (Roland Garros, US Open dhe Australian Open) shihen në Eurosport 1, të disponueshëm në operatorë si Yoigo, MásMóvil, Gukk, Movistar, Orange, Vodafone ose Virgin Telco dhe në DAZN. Nga ana e tij, Wimbledon në Movistar, i cili është ai që ka blerë të drejtat audiovizuale. Nga turnetë më të ulët si Master 1000, 500 dhe 250, burrat shihen në Movistar dhe gratë në DAZN.

Ka shumë sporte dhe mënyra për t'i parë ato gjithashtu. Tani ju vetëm duhet të zgjidhni sportin që ju pëlqen më shumë dhe ta shijoni atë gjatë sezonit të ardhshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.