Korniza e altoparlantëve IKEA SYMFONISK, tingull më i mirë dhe më shumë dizajn [Rishikim]

IKEA, Siç e dini mirë sepse ne kemi sjellë këtu disa analiza të këtij lloji të pajisjes, ajo ka punuar për një kohë të gjatë si Sonos, një firmë e Amerikës së Veriut e specializuar në tingullin inteligjent dhe pa tel. Në këtë mënyrë, suedezët dhe amerikano -veriorët kanë krijuar një produkt të ri që kombinon më të mirën e IKEA -s dhe teknologjinë më të mirë. prim de Ne jemi.

Ne analizojmë kuadrin e altoparlantëve IKEA SYMFONISK në bashkëpunimin e tij me Sonos, një hap i madh në cilësinë dhe fuqinë e zërit, marka e shtëpisë. Zbuloni me ne analizën e thelluar të kësaj pajisjeje që po tërheq kaq shumë pamje.

Si pothuajse gjithmonë, ne e shoqërojmë këtë analizë të thelluar me një video nga kanali ynë i YouTube, në të do të jeni në gjendje të vlerësoni së pari unboxing i plotë si dhe procesi i konfigurimit, e cila siç ndodh gjithmonë në pajisjet Sonos është mjaft e thjeshtë. Shfrytëzoni rastin për t'u abonuar dhe na lini mendimin tuaj dhe pajtohuni, vetëm atëherë mund të vazhdojmë t'ju sjellim përmbajtjen më të mirë në Gadget Actualidad.

Materialet dhe dizajni: Më shumë IKEA sesa Sonos

Një vështrim i parë në unboxing dhe kuptojmë se IKEA ka projektuar një çantë pothuajse ekskluzivisht për këtë pajisje, nuk është çudi, kutia e saj është e madhe. Përkundër asaj që mund të presim, të paktën paketimi tregon se Sonos ka bërë punën e tij dhe përvoja është si ajo e pjesës tjetër të produkteve të saj. Pasi jemi jashtë, ne tashmë kemi në duar një altoparlant që na befason me hollësinë dhe madhësinë e tij efektive: 41 x 57 x 6 centimetra. Kablloja është bujare dhe kjo vlerësohet, 3,5 metra në total në mënyrë që të mos kemi probleme në lidhje, përveç kësaj, është bërë prej najloni të thurur.

Shtë e qartë se është gjithashtu disi e rëndë, dhe Shtohet një kuti me aksesorë të ndryshëm në mënyrë që ta vendosim, me një këmbë silikoni, një dorezë najloni ose direkt mund ta vendosim në mur sikur të ishte një pikturë. Mund ta blejmë në dy versione, një në të bardhë / gri dhe tjetri në të zezë / gri, të dy me të njëjtin dizajn përsa i përket panelit të përparmë, por me ngjyrat e kundërta. Sa i përket varjes në mur, ne duhet të sigurojmë qëndrueshmërinë e tij, pasi fuqia e zërit është e tillë që ndoshta mund të kemi një mosdashje.

Ne fokusohemi në panelet, dhe kjo është mjaft interesante. Përmes disa shpimeve të pasme ne mund të shtypim për të nxjerrë pëlhurën dhe ne hyjmë drejtpërdrejt në altoparlantët e këtij SYMFONISK. Tani për tani, IKEA na ofron mundësinë e aksesoni dymbëdhjetë modele të ndryshme si në faqen e tyre të internetit ashtu edhe përmes të dyqaneve të saj fizike me çmime që do të shkojnë midis 16 eurove të versioneve më të lira dhe 35 eurove që kushtojnë të gjithë të tjerët. Dizajne të të gjitha llojeve dhe për shije, ju e dini, ngjyrat. Zëvendësimi i tyre, siç e keni parë, është jashtëzakonisht i thjeshtë dhe është një nga pikat më interesante të tij.

Tingulli: Më shumë Sonos sesa IKEA

Nëse produktet e para të bashkëpunimit Sonos me IKEA tashmë kanë lënë një shije të mirë në gojën tonë, ky i ka tejkaluar pritjet tona. Fatkeqësisht ne nuk kemi qenë në gjendje të kemi qasje në karakteristikat teknike, megjithatë, duke parë trashësinë e tij të ulët, kishim frikë nga më e keqja. Frika jonë u hoq dhe Sonos na zbuloi edhe një herë se magjia mund të bëhet. Pajisja nuk dridhet me tinguj të ulët, tingulli është dinamik dhe vëllimi është çuditërisht i lartë.

Në mënyrë që të merrni një ide në një nivel krahasues, ne marrim një rezultat pak më të fuqishëm sesa një Sonos One tradicional. Pavarësisht nga aranzhimi i tij, ai nuk lëkund murin ose nuk ofron tingull të prishur. Plus, ai mbështet protokollin audio të zgjuar të Sonos Trueplay.

Lidhshmëria dhe menaxhimi i përdorimit

Essentialshtë thelbësore që të shkarkoni aplikacionin Sonos, në dispozicion për të dy IOS si për të android plotësisht pa pagesë. Këtu do të keni mundësi të konfiguroni shpejt pajisjen tuaj:

 1. Lidheni atë me energjinë dhe prisni që LED të ndizet jeshile
 2. Hapni aplikacionin Sonos dhe pranoni kërkesat për leje
 3. Zgjidhni pajisjen tuaj Sonos SYMFONISK dhe pranoni identifikimin
 4. SYMFONISK do të lëshojë bip dhe aplikacioni do ta lidhë atë
 5. Tani ju ndoshta duhet të prisni për një përditësim
 6. Tani mund të sinkronizoni shërbimet tuaja audio dhe të luani të gjithë përmbajtjen tuaj

Në njërën prej kornizave kemi qasje në tre butona, ai për Play / Pause, i cili me një trokitje të dyfishtë do të kalojë nëpër këngë përpara dhe me një trokitje të trefishtë do të kthehet prapa, si dhe butonat për të menaxhuar volumin. Për ata me WiFi të dobët (ne ju mësojmë ta zgjidhni lehtë) gjithashtu ka një portë rrjeti Ethernet RJ45.

Në pjesën tjetër të hetimeve ne po përballemi me një Sonos me të gjithë ligjin, disponueshmërinë SpotifyConnect, sistemi me shumë dhoma dhe dhjetëra shërbime audio transmetuese për t'u shijuar. Ne te njejten menyre, është i arritshëm përmes protokollit Apple HomeKit AirPlay 2 dhe natyrisht, me kastin e sistemeve të lidhura të shtëpisë nga IKEA. Ne nuk e kemi atë po, me mikrofona që lejojnë ndërveprimin me Alexa, Google Home ose Siri, diçka që do ta kishte bërë këtë një produkt vërtet të rrumbullakët.

Përvoja dhe mendimi i redaktorit

Ky SYMFONISK nga IKEA dhe Sonos sinqerisht më ka befasuar. Edhe pse nuk është i lirë, është rreth 199 euro, ofron një tingull që i përshtatet një produkti Sonos ekuivalent dhe madje edhe më të shtrenjtë. Kjo do të thotë që e vendosur mirë mund të jetë një shoqërues ideal në një zyrë, një dhomë gjumi dhe madje edhe në dhomën e ndenjes, pasi ato mund të përdoren në modalitetin "stereo".

Tingulli është shumë i mirë, më shumë sesa pritej për një produkt IKEA, duke përmirësuar gamën nëse është e mundur. SIMFONISK deri në një pikë ku nuk e prisnim. Mundësia e alternimit të paneleve të ndryshme na fton të krijojmë stilin tonë dhe ta përshtatim atë me nevojat tona, nëse dikush mund të bëjë diçka të tillë, kjo ishte IKEA suedeze. Shtë një produkt që sinqerisht e rekomandoj përpara atyre kullave të lodhshme të zërit që shoqërojnë dhomat e adoleshentëve tanë, është shumë mirë i integruar dhe ofron karakteristika sipas çmimit. Ne i kemi dhënë një shans këtij IKEA SYMFONISK dhe ne jemi përgjigjur.

SIMFONISK
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
199
 • 80%

 • SIMFONISK
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 95%
 • Cilësi audio
  Redaktori: 90%
 • Conectividad
  Redaktori: 90%
 • konfiguracion
  Redaktori: 85%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • Materiale dhe dizajn të integruar mirë, markë e shtëpisë
 • Tingull që befason me fuqi dhe dinamizëm
 • Çmimi shumë i përshtatur me llojin e pajisjes

Contras

 • Nuk ka mikrofona për Alexa
 • Nuk ka kabllo RJ45

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)