Kufje Arbily G8, TWS Hi-Fi me një dizajn shumë të guximshëm

Sot ne ju sjellim një produkt shumë të veçantë, disa kufje të reja nga firma Nuk u gjet asnjë produkt., nga të cilat ne kemi analizuar një produkt tjetër disa javë më parë. Në këtë rast ne kemi Kufje Arbily G8, True Wireless me një dizajn të guximshëm për tingullin më të ri dhe me cilësi të lartë. Definitivisht kufjet TWS janë gjithnjë e më të pranishme në ditët tona në ditë falë rehatisë, autonomisë dhe fuqisë së tyre, por midis kaq shumë opsionesh në treg mund të jetë mjaft e vështirë për tu zgjedhur, por për këtë ne jemi në Gadget Actualidad, për të analizuar këto produkte të veçanta që kështu t'i njihni nga afër para se t'i blini.

Materialet dhe dizajni: Shumë e veçantë

Kjo është rënia e parë e nofullës në këto kufje nga momenti që i merrni. Paketimi është mjaft i thjeshtë, nuk është fantastik dhe në fakt mund të çojë në mendimin se nuk po përballemi me një produkt cilësor, por gjërat ndryshojnë pak nga pak. Ne vijmë ballë për ballë me kutinë e ngarkesave, një produkt i rrumbullakët prej plastike të zezë që ka dy brirë gome, sy të kuq që ndriçojnë me LED të kuq dhe një lloj dhëmbësh të bardhë, gjithashtu nga dritat LED dhe që tregojnë ngarkesën e mbetur të kutisë.

Në pjesën e poshtme kutia është rrafshuar pak, gjë që do të na lejojë t'i lëmë ato në tavolinë ose ndonjë sipërfaqe pa rrezikun e rënies së tyre. Në anën e pasme kemi një lidhje USB-C, shumë e suksesshme duke marrë parasysh se shumë të tjerë nga konkurrenca ende përdorin microUSB. Më në fund, kutia hapet lehtë dhe ka një sistem magnet që parandalon hapjen e tyre gabimisht. Materialet janë të sakta, por çështja ndotet shumë shpejt, pavarësisht se ka një fund 'mat'. Vlen të përmendet se secili prej këtyre kufjeve ka ndriçim individual LED që zbulon një "djall" të vogël të ngjashëm me atë në kuti, duke ndezur ngadalë gjatë përdorimit.

Karakteristikat teknike

Ne fillojmë me lidhjen, diçka mjaft e rëndësishme në këtë lloj produkti në mënyrë që të mos ketë ndërprerje ose gabime në lidhje. Veryshtë shumë e rëndësishme që ato të lidhen shpejt menjëherë jashtë kutisë, dhe vërtet janë. Për këtë ai përdor Bluetooth 5.0, Lidhja e gjeneratës së ardhshme, në fakt një nga avantazhet e Bluetooth 5.0 është pikërisht mundësia e emetimit dhe marrjes së dyfishtë të zërit. Kjo gjithashtu na lejon të përdorim kufjet veç e veç, kjo është, ne mund të përdorim vetëm një për të dëgjuar muzikë ose për t'iu përgjigjur thirrjeve nëse dëshirojmë, pasi që në mënyrë efektive çdo kufje ka një mikrofon të pavarur.

Nga ana tjetër kemi rezistencë ndaj djersës dhe ujit me Certifikimi IPX5 kështu që përdorimi i tij në baza ditore nuk duhet të paraqesë problem qëndrueshmërie. Nga ana tjetër këto Arbily G8 Ato paraqesin një bateri 500 mAh në kuti dhe 40 mAh në secilën vesh, e cila do të jepte një maksimum prej 6 orësh që mund të jenë 24 orë në total nëse përdorim karikimin e kutisë, e cila zgjat një orë lidhje nga 1% në 100%.

Cilësia e tingullit

Një nga faktorët më të rëndësishëm në lidhje me tingullin është se ne marrim izolim të mirë akustik, për këtë ne përdorim pads të ofruara nga Arbily në vetë kutinë, ne kemi katër madhësi: S, M, L dhe XL. Pasi t’i vendosim në mënyrë korrekte në vesh ato qëndrojnë në vend pasi që janë mjaft të lehta dhe qëndrojnë në pozicion. Pasi t’i kemi vendosur siç duhet, shkojmë te audio.

Arbily siguron Tingulli Hi-Fi falë teknologjisë Qualcomm aptX e cila tashmë është provuar në disa produkte të shëndosha. Pra, ne kemi gjetur mjaft vëllim me bas të mirë dhe mesatar standard, ne patjetër që kemi një tingull të mirë duke marrë parasysh madhësinë dhe cilësinë e ofruar nga rivalët e tij, veçanërisht nëse e kuptojmë se ato janë nën 50 €, dhe një server ka testuar Galaxy Gear IconX dhe AirPods ndër shumë të tjerë. Tingulli është mjaft i mirë dhe izolimi i zërit është gjithashtu i mirë, veçanërisht duke marrë parasysh çmimin e produktit.

Përvoja e redaktorit

Unë kam qenë duke i përdorur ato për mjaft ditë, dhe pika e parë negative që unë gjej me kufje është pikërisht kutia, Edhe pse është aspekti më i mrekullueshëm dhe interesant, është fjalë për fjalë e pamundur ta vendosësh në ndonjë kuti apo xhep pa qenë vërtet i bezdisshëm, nga sa kuptoj se është menduar për një audiencë më të re që do ta mbajë atë në çanta shpine ose çanta dore. Sidoqoftë, duhet të them se kutia funksionon mjaft mirë për gjithçka tjetër, si në sistemin e hapjes ashtu edhe me magnetët që tërheqin kufjet për vendosje korrekte.

Në nivelin e lidhjes, ata nuk kanë paraqitur ndonjë dështim, megjithëse autonomia nuk korrespondon plotësisht me atë të ofruar nga marka. Në përvojën time të përdorimit kam gjetur afërsisht 4 orë autonomi për secilën kufje me muzikë në një vëllim prej 70% dhe 18 orë më shumë me akuzat në kuti. LED treguesi i autonomisë është shumë i mirëpritur, si dhe fakti që ata kanë zgjedhur USBC si një port karikimi, pavarësisht nga fakti që duhet një orë për të karikuar plotësisht baterinë.

rekuizitë

 • Një dizajn i guximshëm dhe mjaft argëtues për më të riun
 • Lidhje e mirë dhe e shpejtë me Bluetooth 5.0 plotësisht automatik
 • Mikrofoni funksionon mjaft mirë, madje edhe jashtë
 • Cilësi e mirë e zërit

Contras

 • Kutia bëhet e vështirë për tu mbajtur në xhep
 • LED-të individuale në kufje janë shumë të bie shumë në sy
 • Mund të jenë pak më të lira
 

Me pak fjalë, ne jemi përballur me kufje që ofrojnë një tingull i mirë për sa i përket vëllimit dhe basit, si dhe një autonomi të mirë. Lidhja është automatike sa më shpejt që t'i nxjerrim nga kutia dhe mund të ndërveprojmë me muzikën duke bërë prekje të lehta të kufjeve, ashtu si muzika është e aktivizuar ose për kur i heqim ato. Në këtë drejtim, Arbily G8 përputhet plotësisht, Nuk u gjet asnjë produkt. përkundër faktit se dizajni i kutisë është për mua pika më tërheqëse dhe më negative në të njëjtën kohë. Pa dyshim një produkt tepër i veçantë që mund të bëhet një dhuratë interesante për të vegjlit në shtëpi.

Kufje Arbily G8, TWS Hi-Fi me një dizajn shumë të guximshëm
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 3.5 yje
45,99
 • 60%

 • Kufje Arbily G8, TWS Hi-Fi me një dizajn shumë të guximshëm
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 75%
 • performanca
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 85%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 70%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.