Shtypni kufjet 3D, PS5 gjithashtu ndryshojnë rrënjësisht [Rishikimi]

Ne vazhdojmë të analizojmë në thellësi aksesorët për të cilët janë hedhur në treg PS5, ju kujtojme Kohët e fundit kemi testuar stacionin e karikimit DualSense, për të cilin kemi gjetur se ishte një sukses i plotë nga Sony. Këtë herë ne do të flasim për një produkt që mund të bëjë një ndryshim në lojërat tona dhe të bëhet aleati ynë më i mirë.

Ne testuam plotësisht Pulse 3D të ri, kufjet zyrtare PS5 që përfitojnë nga të gjitha aftësitë e zërit 3D që Sony ka njoftuar me shumë zhurmë që nga fillimi i PlayStation 5, mos harroni asnjë detaj të vetëm në këtë analizë të saktë me zhbllokimin e përfshirë.

Si në shumë raste të tjera, ne kemi shoqëruar këtë analizë të një video në kanalin tonë YouTube ku do të mund të shihni kutinë e kutisë dhe përmbajtjen e kutisë, një krahasim me PS4 Gold të vjetër dhe një vështrim në kohë reale se si Interactive kontrollet në PS5, kështu që është një kohë e mirë për t'u bashkuar me komunitetin e Gadget Actualidad duke u regjistruar në kanalin tonë, ju me siguri do të gjeni video interesante dhe nga mënyra se si na lini një Like për të na ndihmuar të vazhdojmë të rritemi dhe t'ju sjellim analizën më të mirë të internetit .

Dizajni dhe materialet: Miratimi i temës PS5

Shtë e qartë se Sony ka vënë bast për dyngjyrëshin e PS5 për këto Pulse 3D. Detajet befasojnë edhe një herë siç ndodhi në atë kohë me DualSense, dhe kjo është se brenda, madje edhe në zonën e mbështetjes, ne gjejmë logot e kontrolluesit PS5 në madhësi milimetër.

Mat dhe plastikë e bardhë për pjesën e jashtme, duke lënë pas të zezën me shkëlqim dhe lëkurën e ngjajshme të Arit që ishin të pranishme në PS4. Nga ana e saj, kufjet nuk tërhiqen më si në të gjitha modelet e mëparshme, kalojmë te një mekanizëm i thjeshtë por i rehatshëm.

Një shirit i dyfishtë silikoni që shtrihet për t'iu përshtatur kokës sonë, nuk duhet t'i rregullojmë, por ata do ta bëjnë atë për ne. Më duhet të rrëfej se orët e para të përdorimit më bënë disi të pakëndshme, por përfundon duke u dhënë vetvetes dhe duke iu përshtatur shijes tonë brenda një kohe të shkurtër.

Përmendje e veçantë me vetëm 229 gram peshë që gjithashtu ndihmojnë në të gjitha këto. Shtë e qartë se ata nuk ndihen shumë "premium", veçanërisht duke marrë parasysh çmimin, por edhe një herë Sony e ka qëndisur atë sa i përket dizajnit, dhe kjo është një pikë që ata vazhdojnë të shënojnë.

Karakteristikat teknike

Si në të gjitha versionet e tij, këto kufje PS5 nuk janë Blueooth, ato kanë një transmetues USB të pajtueshëm me PC, macOS dhe PS4 që i bën ata pa tel dhe na kursen çdo lloj prerjeje ose shkyçjeje. Ne thjesht lidhim Transmetues USB në tastierëa (rekomandoj USB në pjesën e pasme) dhe kur të aktivizoni Pulse 3D ata do të lidhen automatikisht.

Nga ana e saj, ajo gjithashtu ka një port ngarkues USB-C, më në fund duke lënë pas microUSB që na ka dhënë kaq shumë telashe, dhe një fole 3,5 mm në rast se duam t’i përdorim për ndonjë gjë tjetër apo edhe me vetë telekomandën DualSense.

 • Drejtues 40 mm me efekt 3D

Bateria nuk do të jetë problem falë këtyre alternativave, pasi nuk do të jetë përgjithësisht nëse marrim parasysh që na siguron deri në 12 orë lojë të vazhdueshme. Në testet tona rezultatet janë vërtetuar dhe në një përdorim të përzier të mikrofonit dhe zërit në vëllim të lartë kemi marrë rreth 10 orë.

për do të na duhet një orë për t'i karikuar ato përmes vetë portës USB të PlayStation 5 dhe në modalitetin "Gjumë". Ne nuk kemi asnjë ankesë në lidhje me autonominë për të qenë të sinqertë, edhe pse mos përdorimi i Bluetooth është ajo që ka.

Operacioni dhe konfigurimi

Ndryshe nga Gold (versioni i mëparshëm) tani nuk kemi një aplikacion të dedikuar, i cili nga ana tjetër ishte mjaft i braktisur, as dy profile rregullimi. Kjo është, ato gjithmonë do të tingëllojnë në përputhje me vendosjen e vendosur nga PS5 për ne dhe duhet të themi se testet tona me Call of Duty: Warzone dhe Demon's Soul Remake kanë qenë plotësisht të suksesshme.

Tani ajo që ka ardhur është një buton «monitor» që na lejon të përdorim një mënyrë transparence që kap tingullin e jashtëm përmes mikrofonave dhe na e riprodhon atë, në mënyrë që të mos izolohemi plotësisht.

Në kufjen e majtë janë të gjitha butonat, duke filluar me volumin, përzierjen midis bisedës audio dhe lojës, çelësin e ndezjes / fikjes dhe një buton të ri "memec" që do të tregojë një shirit portokalli kur aktivizohet dhe që padyshim do të ndezë LED portokalli të DualSense.

Ne kemi në këto Sony Pulse 3D dos mikrofona të integruara në të dy kufjet, pothuajse të padukshme, por që kapin zërin tonë në mënyrë perfekte. Edhe një herë Sony ka qenë në gjendje ta bëjë atë shumë mirë dhe ne mund të dëgjohemi në mënyrë të përsosur në të gjitha situatat.

Ndërfaqja e përdoruesit e PlayStation 5 gjithashtu i mirëpret këto kufje përmes ikonat që do të shfaqen në ekran duke na informuar për gjithçka që bëjmë me kufjet si vëllimi, përzierja, heshtja e mikrofonit ... etj. Sony me siguri e ka kthyer përvojën 3D të PS5 Pulse në një përvojë mjaft të plotë.

Këto Pulse 3D na ofrojnë një tingull të pastër, të ekuilibruar mirë për lojërat video dhe një tingull 3D që, megjithëse mbase nuk është më i rafinuari në treg, është shumë i suksesshëm duke marrë parasysh çmimin e pajisjes. Tingëllon më mirë sesa mund të prisni bazuar në modelin e tij.

Mendimi i redaktorit

Ne jemi, nga këndvështrimi im, alternativa më e mirë me çmim cilësor në treg për sa i përket kufjeve për PS5 Ato nuk kërkojnë ndonjë konfigurim, ato janë të integruara në mënyrë të përsosur me konsolën dhe përvojën e aksesorëve së bashku me kontrollin dhe stacionin e karikimit DualSense është e vështirë të krahasohen.

Isshtë e qartë se nuk është një produkt i lirë, ne shkojmë në kufje prej gati 100 eurosh, megjithëse çmimi i tij nuk na habit nëse i krahasojmë me alternativat e tjera të PC ose kufjeve për të dëgjuar muzikë. Prandaj, nëse i keni në gjendje t'i përballoni ato dhe do t'i përdorni kryesisht për PS5, unë mendoj se ato janë alternativa perfekte, ju mund të blini ato në KIST L LIDHJE me çmimin më të mirë.

Shtyp 3D
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 5 yje
99,99
 • 100%

 • Shtyp 3D
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Cilësi audio
  Redaktori: 95%
 • konfiguracion
  Redaktori: 95%
 • autonomi
  Redaktori: 85%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Integrimi i plotë me PS5
 • Cilësi shumë e mirë e zërit
 • Konfigurim i thjeshtë dhe shumë i rehatshëm

Contras

 • Diçka më shumë "premium" mungon
 • Autonomia mund të jetë më e lartë për atë çmim
 

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.