Kufjet më të mira të vitit 2017

Krishtlindja po afron dhe është gjithmonë një kohë e mirë për të filluar të mendojmë për rinovimin e një prej pajisjeve tona elektronike, të cilat nuk funksionojnë më si në fillim, ose që me kalimin e viteve, ka filluar të jetë pjesë e kategorisë të vjela. Aktualisht në treg, mund të gjejmë një numër i madh kufjesh për të gjitha shijet dhe nevojat dhe nëse nuk jemi të qartë për preferencat tona, vendimi mund të bëhet i ndërlikuar.

Për t'u përpjekur t'ju ndihmojmë në këtë punë të lodhshme, ne do të përmbledhim në këtë artikull, të cilat janë kufjet më të mira të vitit 2017, ku jo vetëm që do të flasim për modelet që kanë dalë në treg gjatë gjithë vitit, por do të komentojmë edhe për ato që ofrojnë vlerën më të mirë për para por që ishin tashmë të disponueshme.

Së pari, duhet të marrim parasysh se cili do të jetë përdorimi përfundimtar që do të bëjmë nga kufjet që kemi ndërmend të blejmë, pasi është krejt absurde të blini kufje në vesh për të shijuar serialet ose filmat tanë të preferuar ose të përdorni supra- auralë për të dalë për të bërë sport ose për të shkuar në palestër. Për të mos e komplikuar vendimin tuaj, ne do të klasifikojmë kufjet në 3 lloje: grykët e veshit, intraurale, supuraurale dhe / ose mbi vesh.

Llojet e kufjeve

earbuds

Veshjet e veshit janë kufjet që ne i kemi njohur që kur kemi qenë të vegjël, ato që futen në vesh dhe  në fillim të ndryshimit ne biem nëse bëjmë ndonjë lëvizje të papritur. Veshjet me kufje me kufjet më të lira që mund të gjejmë në treg, mezi na izolojnë nga zhurma e jashtme dhe cilësia e tyre nuk është zakonisht shumë e mirë.

Intraurale

Interakuralet janë ato që përshtaten brenda veshit, duke e izoluar veten pjesërisht nga zhurma e jashtme dhe kjo na ofron mbështetje më të madhe për lëvizjet. Ky lloj kufjesh është i disponueshëm në një version me tel ose Bluetooth, ato janë mjaft të lehta dhe pjesërisht na izolojnë nga mjedisi. E keqja është se si rregull i përgjithshëm ato priren të jenë të pakëndshëm, veçanërisht nëse planifikojmë të kalojmë shumë orë vazhdimisht me ta.

Supraaural / mbi-vesh ose Cicumaural

Kufjet Supraaural janë bërë prej kohësh të preferuarat e shumë përdoruesve, në sajë të faktit se përveç që na izolojnë pjesërisht nga tingulli i jashtëm, ato janë më komode sesa kufjet në vesh dhe ato na ofrojnë më shumë se bas të pranueshëm në shumicën e rasteve. Sigurisht, kur bëhet fjalë për transportin e tyre, ato nuk janë opsioni më i mirë, prandaj ky lloj kufjesh rekomandohet të përdoret në shtëpi.

Kufjet mbi vesh mbulojnë plotësisht veshin, kështu që na ofron izolim të plotë nga zhurmat që na rrethojnë. Cilësia e këtij lloji kufjesh, i tejkalon të gjitha ato të mëparshmet dhe ato na ofrojnë cilësinë më të lartë të zërit që mund të gjejmë në këtë lloj pajisje. Ashtu si Supraaurals, këto lloje të kufjeve nuk duhet të zhvendosen nga njëra anë në tjetrën.

Kufjet më të mira të Earbuds

AKG Y16A

AKG gjithashtu ofron kufje bazë me tela për të përmbushur nevojat e shumicës së përdoruesve, pasi që Y16A gjithashtu përfshin një mikrofon me një çelës kontrolli të jetë në gjendje të menaxhojë riprodhimin e muzikës përveç thirrjeve. AKG Y16A ka një çmim në Amazon prej 24 euro.

Blini AKG Y16A

AirPods

AirPods

AirPods janë në përputhje me çdo pajisje me lidhje Bluetooth, jo ekskluzivisht me produktet e Apple. Mënyra e vetme e komunikimit me pajisjen është wireless, kështu që nëse kemi një smartphone pa fole kufjesh dhe duam cilësi me një çmim shumë të mirë, Apple AirPods janë një mundësi e shkëlqyeshme. Apple AirPods mund t’i gjejmë në Amazon për 170 euro ose direkt në Apple Store për 179 euro.

Bleni Apple AirPods

Kufjet më të mira inturaurale

Jaybird X3

Firma Jaybird na ofron një numër të madh të kufjeve në vesh, mes të cilave bie në sy X3, një model që tashmë ka kaluar nëpër duart tona dhe që kemi analizuar dy muaj më parë. Edhe pse është e vërtetë që çmimi i tyre nuk është për të gjithë audiencat, ata janë një alternativë e shkëlqyeshme për të gjithë ata përdorues që luani sporte ose shkoni në palestër të shoqëruar nga muzika juaj e preferuar dhe të cilët kanë nevojë për sigurinë që ato të mos bien në asnjë moment, falë sistemit të fiksimit që integron dhe lidhjes Bluetooth. Jaybird X3 janë me çmim 79 euro në Amazon.

Blini Jaybird X3

Dash Bragi

Megjithëse gjithçka duket se tregon se ishte Apple që lëshoi ​​kufjet e para pa tel me një kuti kontejnerësh që i lejon ato të rimbushen, nuk ishte e para. Firma gjermane Bragi nisi disa muaj para Dash, disa Kufje në vesh për anulimin e zhurmës të krijuara për sporte, madje edhe për tu larë me ta. Përveç kësaj, ai është gjithashtu i aftë të përcaktojë sasinë e aktivitetit fizik që kryejmë kur dalim për të bërë sporte me ta, kështu që nuk do të kemi nevojë të mbajmë një smartphone ose një byzylyk sasior për të bërë matjet. Bragi na ofron modele të ndryshme në treg, por më e lira mund të gjendet për 146 euro në Amazon.

Nuk u gjet asnjë produkt.

Kufje Energy Sistem 6

Kufje Energy Sistem 6

Firma spanjolle me seli në Benidor, na ofron kufje pa tela me teknologji True Wireless për të lëvizur me liri totale pa lidhje, falë 5 orëve të autonomisë që na ofron dhe fiksimit të fiksimit që na i ngjit në veshin tonë. Falë butonit shumëfunksional, ne jo vetëm që mund të kontrollojmë riprodhimin e muzikës tonë të preferuar, por gjithashtu mund ta kontrollojmë përgjigjuni thirrjeve direkt. Kufjet Enery Sistem 6 kanë një çmim në Amazon prej 50 euro.

Blini kufje Energy Sistem 6 Wireless të Vërtetë

Newskill's Nix: Rekomandimi i Redaktorit

hiç ju lejon të shijoni cilësi të shkëlqyeshme audio falë saj teknologji ultra-bas, kështu që kufjet janë perfekte si për përdorim në shtëpi ashtu edhe për vrapim nëpër qytet. Përveç kësaj, ata kanë një tolerancë e lartë ndaj djersës dhe spërkatjeve, duke u bërë jo vetëm një pajisje audio shumëfunksionale, por edhe një mjet i gjithanshëm. Ah! dhe të harrojmë se rrëshqasin: sistemi i fiksimit i Nix u lejon atyre të përshtaten në mënyrë të përsosur në vesh duke përdorur një gomë të disponueshme në madhësi të ndryshme dhe janë aq të lehta (vetëm 15 gramë) sa nuk do të vini re që i vishni.

Newskill Nix janë në dispozicion vetëm në të zezë y ata kanë një çmim prej 39,95 euro dhe janë të disponueshme përmes faqes në internet të Newskill, ku mund të gjejmë gjithashtu një numër të madh të produkteve të lojërave si minj, tastierë, karrige, dyshekë dhe një numër të madh të aksesorëve.

Intraural i lirë

Në Amazon mund të gjejmë kufje në vesh nga 7 euro, të cilat munden plotësoni nevojat tona në mënyrë të përsosur, nëse qëllimi ynë është të izolohemi minimalisht nga zhurma që na rrethon ndërsa jemi duke shkuar në rrugë ose jemi në secilin. Nëse doni t'i hidhni një sy këtij lloji të pajisjeve në Amazon, thjesht duhet të kaloni në lidhjen e mëposhtme.

Kufjet më të mira Supraaurale / mbi veshë

Audio Technica ATX M50x

Audio Technica ATX M50X janë një nga modelet me vlera më e mirë për para që mund të gjejmë në treg, jo vetëm për cilësinë e audios, por edhe për lëvizshmërinë që na ofrojnë jastëkët. Ata na ofrojnë kabllo të ndryshëm të këmbyeshëm, por asnjëri prej tyre nuk do të na lejojë të shtojmë një kabllo për të kontrolluar riprodhimin ose për të përfshirë mikrofonin për t'iu përgjigjur thirrjeve. Me një çmim shumë të rregulluar prej 139 eurosh në Amazon, ato bëhen një mundësi e shkëlqyeshme nëse planifikoni të rinovoni kufjet tuaja dhe dëshironi të blini një model vetëm për të dëgjuar muzikë dhe për të mos përdorur me smartphone-in tuaj.

Bleni Audio Technica ATH-M50x

AKG K550 MKII

Kemi pak ose asgjë për të thënë për firmën AKG dhe cilësinë e produkteve të saj. K550 MKII janë kufje me tela me peshë 386 gram që përfshijnë një sistem anulimi të zhurmës, janë të palosshëm që të jenë në gjendje t'i transportojnë ato në një mënyrë shumë më të rehatshme dhe t'i përshtaten praktikisht çdo madhësie, kështu që në asnjë moment nuk mund të lodhemi duke i veshur ato. AKG K550 MKII kanë çmim 156 euro në Amazon

Nuk u gjet asnjë produkt.

JBL E50 BT

Na ofron modeli JBL E50 lidhje wireless Përmes lidhjes me Bluetooth të pajisjeve tona mobile, megjithëse ato gjithashtu na ofrojnë mundësinë e lidhjes së tyre përmes foleve 3,5 mm, ato kanë një autonomi prej 16 orësh, ato përfshijnë një mikrofon për të bërë ose marrë telefonata dhe na ofron spektrin e plotë të frekuencave me bas të fuqishëm dhe cilësi të pakufizuar. JBL E50 BT kanë një çmim në Amazon prej 111 euro.

Blini JBL E50 BT

Bose QuietComfort 35

Bose ka qenë gjithmonë i njohur për ofrimin e cilësisë së shkëlqyeshme të zërit në të gjitha pajisjet e tij dhe Bose QuiteComfort 35 është një shembull i qartë i kësaj. Pavarësisht nga madhësia e tyre, ato janë më të lehta se kufjet e tjera në të njëjtën gamë, ato mund të palosen për t'u transportuar në një rast të rehatshëm. Ata kanë një sistem anulimi të zhurmës, i konsideruar si një nga më të mirët në treg. Përveç që na ofron lidhje Bluetooth, ajo gjithashtu na ofron mundësinë për të përdorni ato duke përdorur një lidhje fole 3,5 mm. Bose QuietComfort 35 janë në dispozicion në Amazon për 299 euro.

Bleni Bose QuietComfort 35

Sennheiser PXC550

Shennheiser PXC 550 na ofron një sistemi i anulimit të zhurmës shumë e ngjashme me atë që mund të gjejmë në Bose QuietComfort. Me një peshë prej vetëm 22 gram, lidhje Bluetooth dhe komoditetin e tij të shkëlqyeshëm, ky model është një alternativë e shkëlqyeshme brenda kufjeve me veshë, pavarësisht nëse do të shijoni filmat ose muzikën tonë të preferuar pa u shqetësuar nga mjedisi përreth nesh. Në Amazon mund të gjejmë Sennheiser PXC550 për 265 euro.

Bleni Sennheiser PXC550

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.