Honor Magic Earbuds: Shpalleni Luftës në Veshjet e Shtrenjta (Shqyrtim)

Auriculares Ka gjithnjë e më shumë True Wireless dhe është se ata janë bërë një produkt krejtësisht i demokratizuar që shihet vazhdimisht në rrugë. Ka kufje TWS të të gjitha llojeve dhe të shumë markave, dhe si mund të ishte ndryshe, Honor ka lansuar një version me një çmim të reduktuar.

Në tryezën e analizës kemi kufjet e reja Honor Magic Earbuds, kufje True Wireless me tingull të mirë dhe nën njëqind euro. Qëndroni me ne dhe zbuloni pse të gjithë flasin për këto kufje si vlera më e mirë për para në treg.

Si zakonisht, Më duhet t'ju kujtoj se mënyra më e mirë për të mbajtur vëmendjen e këtyre kufjeve është pikërisht me videon që lëmë në krye. Ju do të jeni në gjendje të shihni zhbllokimin, përmbajtjen dhe konfigurimin e këtij produkti shumë interesant. Gjithashtu, është një kohë e mirë për t'u regjistruar në kanalin tonë YouTube dhe për të ndihmuar komunitetin tonë të vazhdojë të rritet. Nga ana tjetër, nëse e keni tashmë të qartë se Honor Magic Earbuds i ri duhet të jetë pjesë e listës tuaj të pajisjeve, ju mund të BLEJ KETU me çmimin më të mirë.

Materialet dhe dizajni

Për sa i përket dizajnit, këto Veshje Magjike Nderi janë relativisht të njohura për ne.. Ne kemi hyrë në njësi në të bardhë dhe kemi një dizajn të ngjashëm me produktet e tjera të Huawei si FreeBuds, dhe një përzierje e shkathtësisë së AirPods Pro të Apple për sa i përket pozicionit. Sigurisht, ne nuk jemi në kulmin e inovacionit, por nëse diçka funksionon nuk duhet ta ndryshojmë atë.

Ato janë bërë me polikarbonat me shkëlqim, por ne i kemi zbuluar një konstruksion i mirë, veçanërisht në zonën e altoparlantit që ka një montim metalik. Duken të fuqishme dhe rezistente në shikim të parë, ndjesitë janë të mira.

Kutia (me karikim USBC) nga ana e saj duket pak më e butë dhe funksionale. Edshtë e rrumbullakosur saktë dhe me një formë vezake që ndihmon në transportimin e tyre. Secila vesh e veshit peshon 5,4 gram (Njëlloj si AirPods Pro për shembull) dhe ato kanë jastëk të ndryshëm, ju këshillojmë të provoni madhësi të ndryshme derisa të gjeni ato të duhurat. Ata futen saktë në vesh dhe nuk bien lehtë.

Ne duhet të theksojmë, pavarësisht nga cilësia dhe rehatia e tij shumë korrekte, se ky është një produkt që nuk ka asnjë lloj çertifikimi në lidhje me rezistencën ndaj ujit, diçka që mund të jetë vendimtare nëse planifikojmë t'i blejmë ata për të luajtur sporte. Sidoqoftë në testet tona sportive nuk kemi gjetur ndonjë problem.

Konfigurimi dhe lidhja

Essentialshtë thelbësore të shfrytëzoni sa më shumë aftësitë tuaja instaloni aplikacionin Huawei AI Life, Ky aplikacion është i disponueshëm vetëm për Android. Kjo nuk do të thotë që kufjet nuk punojnë me iOS (iPhone / iPad), pasi ato funksionojnë dhe mjaft mirë, por ne do të humbasim veçori të caktuara në nivelin e ndërfaqes së përdoruesit.

Ekzistojnë tre mënyra të lidhjes:

 1. Tradicionale: Hapni kutinë dhe shtypni butonin e çiftimit për t'i bërë ato të shfaqen në menunë Bluetooth.
 2. përmes Jeta AI e Huawei: Aplikacioni do të zbulojë kufjet dhe do të na lejojë të konfigurojmë shkurtesat, gjestet dhe aftësitë e tjera të tilla si bateria.
 3. EMUI10: Pajisjet Honor ose Huawei me EMUI 10 kanë HiPair, që është një çiftim i shpejtë i Huawei me një ekran pop-up.

Unë mendoj se versioni më interesant është ai i aplikacionit AI Life, pasi që ndër të tjera do të na lejojë të azhurnojmë programin e kufjeve siç duhet, diçka shumë interesante për të ardhmen. Eshtë e panevojshme të thuhet, për të gjitha këto, kufjet përfitojnë nga teknologjia Bluetooth 5.0 për të kryer të gjitha këto detyra.

Paneli i prekjes dhe autonomia

Këto Earbuds Magjike Nderi kanë "shkurtore", për këtë, mjafton që të prekim pjesën e sheshtë të kufjeve. Nëse kemi aplikacionin AI Life të Huawei do të jemi në gjendje të rregullojmë përgjigjen e kufjeve.

Për këtë kemi dy mënyra, kryeni një shtypje të shpejtë të dyfishtë ose mbani një shtypje të gjatë, e cila do të rezultojë në ndonjë nga veprimet që kemi konfiguruar:

 • Luaj / Ndalo
 • Kënga tjetër
 • Kënga e mëparshme
 • Aktivizoni asistentin e parazgjedhur të zërit

Përgjigja është e mirë dhe e shpejtë në këtë drejtim. Në të njëjtën mënyrë, kufjet do të zbulojnë kur i heqim ato dhe vazhdojmë të ndalojmë këngën ose çdo lloj përmbajtje multimediale që po luajmë. Sigurisht, nuk e kuptoj mjaft mirë pse nuk e luan përsëri përmbajtjen sapo t'i vendosim përsëri.

 • Bleni Earbuds Magjike: LINK

Nga ana e saj, autonomia nuk është pika më e shquar, rreth dy orë rishikim të muzikës vazhdoi me aktivizimin e anulimit të zhurmës hibride, diçka më shumë nëse e çaktivizojmë atë. Rasti nga ana e tij do të na lejojë të karikojmë plotësisht kufjet tre herë më shumë, dhe kjo karikohet plotësisht për një orë e gjysmë.

Cilësia e zërit dhe anulimi i zhurmës

Ne së pari flasim për anulimin e zhurmës, kemi zgjedhur një sistem "hibrid" që mbështetet në izolimin akustik të gomave, si dhe marrjen e mikrofonave që do të marrin zhurmën e ambientit dhe do të përpiqen ta mbulojnë atë me frekuenca deri në një maksimumi 32 dB sipas Honor. Rezultati është anulimi i zhurmës që zbut pjesën e jashtme, por është larg nga izolimi i plotë. diçka e pamundur në kufjet TWS. Ne kemi vërejtur një përmirësim të lehtë në nivelin e zhurmës, por personalisht mendoj se gjej ndonjë vonesë.

Pa anulimin e zhurmës, cilësia është e jashtëzakonshme, veçanërisht duke marrë parasysh çmimin e produktit. Tingulli është i qartë, mesataret e mira vlerësohen dhe nuk abuzon me basin për pushtet, ai thjesht lëshon një bas cilësor. Kemi një diferencim të instrumenteve që personalisht më pëlqyen shumë.

Këto Earbuds Magjike më lejojnë të shijoj llojin e muzikës që më pëlqen, diçka që nuk mund ta them për të gjitha kufjet TWS, diçka nga Queen, Artic Mokeys, La Fuga ... Pa dyshim që pika më pozitive e këtyre kufjeve është cilësia e audios.

Dhe tani ne flasim për atë që dëshironi të dini, çmimin:

Veshjet magjike
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
79,99 a 116,99
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 70%
 • performanca
  Redaktori: 85%
 • autonomi
  Redaktori: 65%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 85%

rekuizitë

Contras

 

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)