Outdoor Box, linja e re e altoparlantëve për aventurierë nga Energy Sistem

Folësit e rinj të familjes Outdoor Box nga Energy Sistem, Ata shtojnë të gjitha të mirat e altoparlantëve me lidhje Bluetooth dhe fuqinë e mjaftueshme për më aventureske. Bëhet fjalë për Energjinë i jashtëm kuti aventurë dhe Energjisë i jashtëm kuti Biciklete.

Tregu për altoparlantët portabël Bluetooth është rritur globalisht me rreth 21% në 2017. Nga ana e saj, Energy Sistem ka shitur më shumë se 170.000 njësi deri në Prill 2018 dhe me këto shtesa të reja pret ta mbyllë vitin me mbi 220.000 pajisje audio.

Këto janë dy folës të destinuar për ata që duan të shijojnë fjalimet e tyre muzikë cilësore në ambiente të jashtme. Referenca e parë, Aventura, do të përdoret gjatë praktikimit të sporteve në natyrë, kampe ose shëtitje dhe ngjitje; modeli i dytë, Bike, është krijuar për të gjithë ata që shijojnë rrugët e çiklizmit si nga mali ashtu edhe nga rruga. Kjo e fundit gjithashtu përfshin si pajisje një mbështetje për timonin dhe një çantë shpine altoparlanti për kornizën e biçikletës me një ndarje për celularin.

Kutia e Jashtme e Energjisë

Altoparlantë gjithë-terreni për ata më aventuresk pasi përshtatet në mënyrë perfekte me çdo ambient. Nëse ju duhen që ata të vazhdojnë me ju dhe çfarë i rezistojnë kushteve ekstreme: gunga, pluhur, baltë dhe ujë…? Ky është folësi juaj. Këtu i lëmë specifikimet e këtij altoparlanti Outdoor Box:
 • Sistemi: 2.0.
 • Fuqia: 10 W.
 • Altoparlantë: 2 altoparlantë me rreze të plotë 40 mm 5W.
 • Radiatori pasiv: 1 membranë e pasme.
 • THD <1%.
 • Raporti i sinjalit / zhurmës:> 90 dB.
 • Bluetooth v4.1, klasa II. Deri në 10 metra diapazon.
 • Mbështet profilet Bluetooth HSP / HFP / A2DP / AVRCP.
 • Përmasat 173 x 71 x 50 mm dhe peshon 379 g

Energji biçikletë kuti në natyrë

Altoparlanti Bluetooth portabël Energy Outdoor Box Bike do t'ju lejojë të shijoni muzikën tuaj ndërsa ngasni biçikletën tuaj falë aksesorëve të saj të dedikuar. Dëgjoni muzikën tuaj përmes kujtimeve të jashtme microSD, radio FM dhe Audio-in. Ky folës është gjithashtu rezistente ndaj ujit dhe goditjeve, është perfekte të përballosh çdo situatë moti me goditjen e pedalit. Ai përfshin një elektrik dore për t'ju ndriçuar nëse nata ju ka rënë.

Specifikimet e këtij biçikleta në kutinë e jashtme janë saktësisht të njëjta me ato të modelit tjetër, kjo do të ndryshojë ngjyrën e altoparlantit. Për më tepër, me aplikacioni i ri Energy Music, Energy Sistem u ofron përdoruesve mundësinë e ndryshimit të barazimit të zërit për të shijuar basin dhe trefishin më të mirë, pavarësisht stilit muzikor.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.