Ky ishte Nintendo Direct i Nëntorit

Logo Nintendo-Direkte

E fundit Nintendo Direct ka qenë i pari pas vdekjes së trishtuar të presidentit të mëparshëm të Nintendo për trembëdhjetë vjet, Satoru Iwata, i cili u kujtua me disa fjalë emocionuese kushtuar nga Shatoru shibata, bosi japonez në tregun evropian, dhe i cili gjithashtu falenderoi tifozët për shfaqjet e jashtëzakonshme të dashurisë kur u publikua lajmi i tmerrshëm.

kjo Nintendo Direct pothuajse mund të përmblidhen në një rresht të vetëm: shumë xhirime, më shumë amiibos dhe fishekzjarre të reja RPG për Nintendo 3DS. nga Mundivgames, ju ftojmë të hidhni një vështrim të hollësishëm të të gjitha lajmeve në i madh N për të tyre Wii U y 3DS gjatë muajve të ardhshëm.

Duke hyrë në këtë çështje, njoftimi i parë konfirmoi një thashethem që kishte tingëlluar gjatë: mbërritja në Wii U e xhirimit në definicion të lartë për Legjenda e Zelda: Princesha Twilight. Edhe pse të them të vërtetën, më shumë sesa një xhirim, është një port me zor lajme të rëndësishme, duke dhënë përshtypjen e një lëvizjeje më të përqendruar në shtrëngimin e licencës në vend që t'i ofrojë një përvojë të re ose të përmirësuar lojtarit. Sigurisht, rasti u përdor për të njoftuar amiibo e re de Lidhje Ujku dhe përputhshmëria e lojës u konfirmua, e cila do të mbërrijë 4 Mars 2016, me pjesën tjetër të figurave amiibo të serisë Legjenda e Zelda. Lidhur me kapitullin e ri dhe të pritshëm të sagës për Wii U, vetëm disa sekonda nga e njëjta livadh i gjelbër u treguan në pjesën e pasme të Epona që ata gjithmonë na kanë treguar dhe ne jemi vendosur vitin e ardhshëm si momenti i nisjes. Njoftimet në lidhje me ekskluzivitetin nuk përfunduan këtu dhe mbërritja e Orë fantazmë y Gjurmët e Shpirtit në konsolën virtuale të Wii U, si dhe përmbajtje të shkarkueshme nga Legjenda e Zelda: Heroes TriForce, titulli bashkëpunues i Nintendo 3DS.

zelda princesha e muzgut

Risia tjetër u materializua me prezantimin e Mario & Luigi: Paper Jam Bros, një kryqëzim i dy sagave për 3DS me një kthesë më shumë në karakteristikat e tij mekanike RPG. Nintendo nuk harroi Splatoon dhe siguroi që një azhurnim i shkëlqyeshëm do të vinte për titullin e tij të veprimit të ëmbël nga Nëntor 13, duke përfshirë pesë skenarë të rinj dhe më shumë artikuj; Super Mario Maker do të ketë një faqe në internet kushtuar gjetjes së niveleve të krijuara nga adhuruesit e hidraulikut; na u kujtua se Xenoblade Chronicles X, titulli i rolit të shumëpritur, do të dalë në dyqanet e radhës Dhjetor 4; dhe në një mënyrë kalimtare lojërat e tjera kaluan përmes Direct, si p.sh. Kryqëzimi i kafshëve: Festivali Amiibo, Mario Tenis: Ultra Smash y Butik i stilit të ri 2 për 20 nëntor.

letra mario luigi bllokime bros
Nintendo kishte hapësirë ​​për të treguar Fast Racing NEO, një lojë të shpejtë garash futuriste që do të jetë gjëja më e afërt me një F-Zero që do të luajmë në Wii U dhe që mund ta presim për muajin Dhjetor. N i madh e la publikun pak të ftohtë duke njoftuar Nintendo Badge Arcade, një titull tani i disponueshëm që konsiston në marrjen e afisheve me të cilat zbukurohet menuja e konsolës, përfshirë mundësinë e blerjes së tyre në një lloj makine slot. Pokemon, një nga togerët IP të shtëpisë së Mario, gjithashtu kishte një prani në Drejtpërdrejtë: Pokémon Picross - me atë sagën e enigmave dhe që do të jetë në dispozicion në dhjetor - u njoftua, Pokkén Tournament do të fillojë jashtë Japonisë dhe mbërritjes të versioneve të Kuq, Blu dhe të Verdhë në konsolën virtuale - përkundrazi, në vendin e diellit që po lind ata do të kenë një lëshim fizik -.

Givenshtë dhënë një datë për lëshimin e Star Fox Zero, e cila do të jetë në dispozicion në prill të vitit të ardhshëm dhe që, pavarësisht se drejtohet nga të famshmit Platinum Games -autorët e Bayonetta o Nënshtroj-, nuk është shumë bindëse në mesin e publikut ose shitësit. Amiibos i ri u njoftuan dhe gjatë muajve të ardhshëm shifrat e Lucas -nga seriali Nënë- si dhe një grup i Crossing Animal. Janë diskutuar detaje të reja Hyrule Warriors: Legjendat para 3DS, të tilla si përfshirja e Lidhje, versioni femëror i lidhje, dhe nisjen e Bravely dytë për tremujorin e parë të vitit 2016 dhe mbërritjen e Dragon Quest VII y VIII a 3DS gjatë gjithë vitit të ardhshëm.

Momenti më i diskutueshëm i këtij Nintendo Direct erdhi me njoftimin e up tre tituj që do të përbënte përvojën e Fire Emblem Fatet. Nga njëra anë, do të ketë dy versione të lojës, Prejardhja y Arritje, secili u përqendrua në një pjesë të konfliktit të luftës të komplotit, por kini kujdes, që menjëherë pas nisjes do të shfaqet një epilog i quajtur Zbulesa. Sigurisht, tifozët nuk kanë qenë shumë të kënaqur nga ky hile që i detyron ata të blejnë deri në tre lojëra për të qenë në gjendje të shijojnë tërë historinë e këtij kapitulli të ri të ekskluzivitetit. Dhe si një surprizë e fundit, ardhja e Re, protagonist i legjendës Final Fantasy VII, Një Super Smash Bros.

thyer bros

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.