Kygo E7 / 1000 Kygo's TWS për të gjitha llojet e përdoruesve [Rishikimi]

Disa kohë më parë kemi analizuar se cili ishte kontakti ynë i parë me firmën Kygo Jeta, një markë e DJ dhe artistit Kygo që na la mjaft të befasuar nga cilësia dhe shkathtësia e asaj që ofroi, ju rekomandojmë që të kaloni në analizën e Kygo A11 / 800.

Sidoqoftë, këtë herë ne përqendrohemi në një produkt rrënjësisht të ndryshëm, Kygo E7 / 1000, kufje TWS me kutinë e vet të karikimit, zbulojnë analizat tona. Në të, si gjithmonë, do të shihni në thellësi se si funksionon ky produkt dhe nëse ia vlen vërtet, do ta humbisni? 

Si gjithmonë, së pari do të doja të bëja një turne të vogël në firmë, veçanërisht kur kemi të bëjmë me marka që nuk janë aq të njohura. Përsëritja e vetvetes në sa më sipër Kygo Life është një markë e artistit dhe DJ Kygo, firma është e vendosur në Norvegji dhe ka shumë produkte në katalogun e saj, të gjitha të përqendruara në audio, sektor i dominuar nga kumbari i tij Kygo.

Dizajni dhe materialet: Diferencimi në një treg krahasimesh

Gjëja e parë që më ka habitur në lidhje me këto Kygo E7 / 1000 është pikërisht se ata zgjedhin një dizajn që nuk duket si pjesa tjetër. Trendi i zakonshëm në TWS është që të ngjajnë AirPods të Apple sa më shumë që të jetë e mundur si në kuti ashtu edhe në vetë produktin, megjithatë, Kygo Life ka zgjedhur një diferencim të qartë si në kufje ashtu edhe në kutinë e tij të karikimit, të dy me personalitet të mjaftueshëm dhe që janë vërehet menjëherë. Ne kemi gishta veshësh që mund t'i përdorim me pajisje të shumta si p.sh. pirgët ose jastëkët në përputhje me nevojat tona specifike. Nga momenti i parë ne shohim se këta Kygo E7 / 1000 janë të paktën të ndryshëm, dhe kjo është për t'u vlerësuar në një treg që është i ngopur me gjëra të ngjashme.

 • Përmbajtja e kutisë
  • 3 palë adaptorë veshësh: S, M, L
  • 1 palë adaptorë shkumë
  • 3 palë kapëse veshësh: S, M, L
  • 1 palë rrathë silikoni
  • Kabllo karikimi USB-C

Lehtësia e saj është befasuese, kutia e karikimit me kufjet brenda qëndron në rreth 60 gram. Kutia është gjithashtu mjaft kompakte, Ajo ka formë si një gjoks plotësisht i rrumbullakët (mjaft cilindrik). Realiteti është se ajo është vizualisht më e vogël sesa kur bëhet fjalë për ta mbajtur atë në xhep, ku mund të jetë më e rëndë. Sigurisht, dizajni i tij lejon që ajo të lihet në çdo sipërfaqe pa frikë. Mos harroni se Ato mund të blihen në të bardhë dhe të zezë. Ata kanë dalë për mua shumë komode për të bërë ushtrim, Nëse zgjidhni mirë, pirgët mbajnë në mënyrë të përsosur.

Karakteristikat teknike

Ne fillojmë me kufje, ata kanë një Shofer 6 mm për secilin ato ofrojnë një paturpësi prej 1-6 ± 15% dhe një frekuencë përgjigjeje midis 20Hz dhe 20kHz, të cilat janë mjaft të zakonshme në këtë lloj produkti. Lidhur me ndjeshmërinë, arritëm 116 db. Për të gjitha këto që ai përdor Bluetooth 5.0 dhe një interval aktiviteti prej rreth 10 milion që na ka takuar më shumë. Këtë herë nuk kemi aptX dhe zgjedhin standardin AAC, e zakonshme sidomos në pajisjet iOS.

Kufjet kanë secilin mikrofonin e tyre dhe ato ofrojnë të dyja thirrjet stereo (ne mund t'i përgjigjemi thirrjeve që mbajnë vetëm njërën nga kufjet, ato janë të pavarura) dhe anulimin e zhurmës për ta. Çiftimi i kufjeve është automatikisht jashtë kutisë dhe ato fiken kur futen përsëri, megjithatë, na mungon një sistem zbulimi që ndalon muzikën kur i heqim nga veshët.Çiftimi është automatik dhe i shpejtë, megjithëse do të doja të përmendja që ato nuk janë në përputhje me aplikacionin Kygo, diçka që më ka befasuar duke pasur parasysh përvojën e mirë që ofron.

Autonomia dhe cilësimet

Ne nuk kemi të dhëna specifike të mAh të baterisë, çfarë kemi rreth pesë orë rishikim muzike në vëllime të larta me kufje dhe gjithsej 24 orë nëse kemi akuzat e bëra nga kutia. Këto janë të dhënat që na keni dhënë në analizën tonë rreth një muaj. Karikimi i kutisë bëhet duke përdorur një kabllo USB-C (përfshirë në kutinë) dhe kjo është dukur si një pikë plus, mjaft komode dhe bast për një standard të popullarizuar sot.

Vlen të përmendet se kufjet kanë një buton fizik në secilën prej tyre që veprojnë në mënyrë të pavarur. Me këto kufje do të jemi në gjendje të rrisim dhe ulim volumin kryesisht, megjithatë mund të kalojmë edhe nëpër këngë, të thirremi asistentin virtual të pajisjes sonë (Google Assistant ose Siri) dhe t'u përgjigjemi thirrjeve duke shtypur shkurt ose gjatë. Më duket e çuditshme që ata zgjedhin një sistem butoni, por duke marrë parasysh që falë kapëseve është pothuajse e pamundur që ata të bien, mund të ketë kuptim të shmangni prekjet e paqëllimta.

Përvoja e përdoruesit dhe cilësia e audios

Ata janë kufje mjaft të përputhshme për pothuajse të gjitha situatat, ne kemi djersa dhe rezistenca ndaj ujit IPX7 kështu që ato tregohen për sporte, veçanërisht nëse vendosim të vëmë bast mbi pirgët në vend të unazës silikoni. Ata kanë një vëllim mjaft të lartë dhe ofrojnë një tingull me cilësi të lartë, siç ndodh me produktet e tjera të markës, një tingull me cilësi më të lartë dhe më të fuqishëm se mesatarja e produkteve të kësaj klase. Nga ana tjetër, unë gjithashtu dua të përmend se thirrjet telefonike kanë qenë të suksesshme, mikrofoni stereo është i dukshëm dhe thirrja me ta është një kënaqësi.

Më mungon që ata kanë zgjedhur një sistem të butoni fizik Në secilin vesh, si dhe faktin që ata nuk kanë sensorë që ndalojnë muzikën kur i hiqni, është një produkt i nivelit të lartë në të cilin mund të pritet diçka e tillë. Një gjë për të cilën shpresoja ishte se ato ishin në përputhje me aplikacionin Kygo dhe nuk janë.

Contras

 • Ata përdorin butona fizikë multimedialë
 • Ata nuk kanë një sensor afërsie
 • Ato nuk janë në përputhje me aplikacionin Kygo
 

Nga të këqijat, ne kemi kufje shumë rezistente, të ndërtuara mirë, me Bluetooth 5.0 dhe sigurisht që tingëllojnë shumë me zë të lartë dhe të qartë të mjaftueshëm për të shijuar muzikë, dhe izoloni nga jashtë aq sa të qëndroni të përqendruar pa ANC.

rekuizitë

 • Cilësi dhe fuqi e lartë e zërit, si produktet e tjera të Kygo
 • Forca dhe materiale cilësore, si dhe një kuti kompakte
 • Mikrofon i mirë për telefonata
 • Rehati dhe mundësi për të bërë sport me ta

Ne po përballemi me një produkt prej 149,99 euro që mund t'i blini si në faqen e saj zyrtare ashtu edhe në K THT LIDHJE Amazon. Ata mund të bëhen një pajisje interesante për të dhënë këtë Krishtlindje.

Kygo E7 / 1000 the Kygo TWS për të gjitha llojet e përdoruesve
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
149,99 a 129,99
 • 80%

 • Kygo E7 / 1000 the Kygo TWS për të gjitha llojet e përdoruesve
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • potencia
  Redaktori: 95%
 • Cilësi audio
  Redaktori: 90%
 • autonomi
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 80%
 • Conectividad
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   adrian Guillermo sosa Guevara dijo

  Unë isha i deprogramuar, unë dëgjoj vetëm një në një kohë siç mund të bëj për të dëgjuar të dy. ndihmë