Facebook Messenger lëshon filtra për kamerën tuaj

Facebook Messenger

Siç e dini mirë, Facebook vendosi, duke pasur parasysh refuzimin nga drejtuesit e Snapchat për t'u blerë nga rrjeti gjigant social, për të sjellë praktikisht të gjitha lajmet më interesante të kësaj për të gjithë kompaninë e saj. Në këtë mënyrë dhe me kalimin e kohës kemi mundur të shohim se si platformat si WhatsApp, Instagram ose Facebook Messenger janë azhurnuar praktikisht çdo muaj.

Me këtë rast, ata që janë përgjegjës për zhvillimin e kësaj të fundit sapo kanë njoftuar se Facebook Messenger së fundmi do të ketë kornizat e veta, filtra të realitetit të shtuar, maska ​​3D dhe sidomos qindra ngjitëse të reja. Sipas Facebook, falë këtyre zhvillimeve, ka qenë e mundur të klasifikohet platforma si shërbimi i mesazheve 'me vizive'.

Facebook Messenger është azhurnuar për Krishtlindje.

Nga ana tjetër duhet të flasim sistemi i inteligjences artificiale përdoret për ta bërë këtë azhurnim të ri një realitet pasi që, sipas menaxherëve të tij, duket se është në gjendje të njohë tekstin që përdoruesi ka shkruar pranë fotografisë ose videos së tij për të sugjeruar përdorimin e filtrave dhe kornizave më të përshtatshme për ato që ai po përpiqet për të shprehur.

Një tjetër risi që vjen në Facebook Messenger janë të ashtuquajturat transferimet artistike e cila nuk është asgjë më shumë sesa një funksionalitet shumë i ngjashëm me atë që ofron aplikacioni Prisma dhe me të cilin është e mundur që fotot tona të duken shumë më artistike.

Nëse dëshironi të përdorni këto mundësi të reja, gjithçka që duhet të bëni është të klikoni në butonin e kamerës për të regjistruar një video ose për të marrë një fotografi, vetëm në atë moment do të shfaqen filtrat dhe kornizat që janë tashmë të aktivizuara. Si detaj i fundit, thjesht ju tregoj se, përkundër faktit se ky azhurnim i ri është tashmë i disponueshëm, tani për tani do të fillojë të arrijë përdoruesit në një mënyrë fazore.

Më shumë informacion: Facebook


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)