Këto janë disa nga lajmet më të rëndësishme që kemi parë në CES 2016

CES 2016

Këto ditë Trego Consumer Electronics ose cila është e njëjta CES për akronimin e saj në anglisht, dhe megjithëse me siguri nuk ka kaluar pa u vënë re nga të gjithë ju që na vizitoni çdo ditë, sot kemi dashur të grupojmë në një artikull disa nga lajmet më të mira që kemi parë në këtë ngjarje. Ndoshta ato nuk janë shumë të rëndësishme, sepse ne nuk kemi parë ndonjë smartphone që do të bëhet ylli i tregut, i cili është rezervuar nga të gjithë prodhuesit për Kongresin Botëror të Mobile, por ne kemi qenë në gjendje të shohim vegla shumë interesante dhe madje të veçanta .

Samsung, LG ose Huawei kanë ruajtur aset e tyre në mëngë për datat e ardhshme, në të cilat mund të shohim Galaxy S7, LG G5 ose Huawei P9 të pritur që ishin përfolur që mund të bëjnë një paraqitje në këtë edicion të CES, por përsëri po paraqet një Elektronikë të Konsumatorëve Elektronikë plot risi.

Fitbit Blaze

përshtatet pak

Një nga risitë që ka habitur më shumë pothuajse të gjithë ne ka qenë ora e re inteligjente e prezantuar nga Fitbit, e cila pasi pushtoi tregun me byzylykët e saj sasiorë, përpiqet përsëri të pushtojë zemrat e përdoruesve me një orë të re inteligjente që ka dubluar Fitbit Blaze.

Me një dizajn tërheqës, një bateri që do të na lejojë ta përdorim atë për afërsisht 5 ditë dhe me dobësitë që nuk ofron GPS për të monitoruar garat tona ose trajnimin dhe mbi të gjitha çmimin e saj që shkon deri në 229 euro, ne po përballemi me një më shumë se pajisje interesante me ndonjë boshllëk tjetër të rëndësishëm.

Tani për tani do të duhet të presim për të ditur se kur do të dalë në treg, veçanërisht në Spanjë, dhe atëherë do të jetë koha ta provojmë dhe të jemi në gjendje ta gjykojmë siç duhet.

Huawei MediaPad M2 dhe Huawei Watch

Huawei Watch

Huawei ka qenë një nga kompanitë më të mëdha që ka arritur të na befasojë, megjithëse mund të themi se është gjysma dhe kjo është se shumica e pajisjeve që ka prezantuar zyrtarisht në këtë CES 2016 ne i kemi njohur tashmë sepse i kishte prezantuar më parë në Kinë, në ngjarje private për të cilat kishin dalë një informacion i madh.

Prodhuesi kinez me këtë rast ka zbuluar modelin Huawei Watch, en një version special për gratë e cila për shembull përfshin lule si letër-muri dhe një lloj shkëlqimi në skajet. Përveç kësaj, ai gjithashtu tregoi MediaPad M2 të ri, një tabletë të nivelit të lartë që na ofron një ekran 19 inç dhe që me karakteristika dhe specifikime të jashtëzakonshme, një dizajn shumë të kujdesshëm dhe një çmim tërheqës, mund të përfundojë duke u bërë një nga më të njohurit tableta. shitur këtë 2016.

Më në fund duhet të flasim gjithashtu Huawei Mate 8, të cilin ne tashmë e dinim më shumë se mirë, por për të cilin kemi mësuar edhe më shumë informacion në këtë CES dhe kjo është që Huawei ka njoftuar ardhjen e tij në një numër të madh vendesh dhe gjithashtu na ka mësuar nga afër disa nga tiparet dhe funksionet e tij interesante.

Familja Pixi 4

Alcatel

Alcatel ka qenë një tjetër nga ato kompani që ka vendosur të mos presë për Kongresin Botëror Mobile ose ngjarje të tjera për të prezantuar pajisjet e saj të fundit celular dhe ka përfituar nga CES për të na treguar Pixi 4 i ri.

Në këtë familje të re, plot ngjyra, mund të gjejmë dy telefona inteligjentë 3,5 dhe 4 inç, një phablet me një ekran 6 inç dhe gjithashtu një tablet 7 inç, padyshim një familje shumë e plotë.

Të orientuar në pjesën më të vogël të shtëpisë, ato nuk do të na ofrojnë karakteristika dhe specifikime të jashtëzakonshme, por ato do të jenë më se të mjaftueshme. Ata gjithashtu kanë avantazhin e madh që kanë një funksion GPS në mënyrë që prindërit të mund të dinë se ku janë fëmijët e tyre në çdo kohë.

Fatkeqësisht, për momentin, pajisjet e familjes Pixi 4 nuk do të jenë në dispozicion deri në Prill. Çmimet e tyre do të jenë më ekonomike dhe kjo është se ne mund ta blejmë Pixi 4 3G për 59 euro, duke arritur çmimin në versionin më të shtrenjtë deri në 149 euro.

LG K7 dhe LG K10

LG

Ne tashmë e dinim që televizionet do të kishin një peshë të madhe në këtë CES 2016 LG, dhe nuk kemi gabuar. Dhe është se kompania koreano-jugore ka prezantuar pajisje interesante bazuar në platformën e saj WebOS dhe me standardin e ri 8K. Nga ajo që nuk ka pasur asnjë gjurmë ka qenë LG Flex 3, të cilin për momentin nuk kemi qenë në gjendje ta shohim zyrtarisht, pavarësisht nga fakti se vitin e kaluar korniza CES ishte vendi i zgjedhur nga LG për të prezantuar LG Flex 2.

Ajo që LG ka prezantuar zyrtarisht ka qenë dy terminale të reja me rreze të mesme, të pagëzuar si LG K7 dhe LG K10 me të cilën do të përpiqet të fitojë një terren në atë gamë të tregut. Karakteristikat dhe specifikimet e tij mund të themi se ato janë më normale dhe të zakonshme.

Ndero 5X

Nder

Nderi, filiali i Huawei nuk mund të humbasë emërimin e tij me CES 2016 dhe përkundër faktit se ka prezantuar zyrtarisht modelin e ri Nderim 5xAjo tashmë është shitur për shembull zyrtarisht në Spanjë përmes Amazon. Sidoqoftë, ajo e ka bërë këtë brenda kornizës së kësaj ngjarjeje sepse tani e tutje ajo do të shesë shumicën e pajisjeve të saj në Shtetet e Bashkuara.

Për këtë Honor 5X të ri fMund të themi se është një version më i thjeshtë i markës së re Honor 7. Do të ketë një ekran 5,5 inç, procesor Snapdragon 615 dhe versionin Android 5.1.1 si sistem operativ.

ASUS ZenFone 3

asus zenfone

Përkundër faktit se prodhuesit e mëdhenj në tregun e telefonisë mobile nuk kanë prezantuar anije të tyre të reja për vitin e ardhshëm, disa kompani, të cilat mbeten në prapavijë, të tilla si ASUS, kanë prezantuar terminalin e tyre të ri të nivelit të lartë dhe që duket se është i paracaktuar të ngrihet në këmbë për disa nga telefonat inteligjentë të shkëlqyeshëm në treg.

Konkretisht në CES 2016 ne kemi qenë në gjendje të takojmë Zenfone 3 që përveç veçorive dhe specifikimeve të fuqishme dhe të shkëlqyera shquhet për dizajnin e tij të kujdesshëm dhe mbi të gjitha për çmimin e tij.

Përveç kësaj, dhe pothuajse me siguri në orët dhe ditët e ardhshme do të njohim më shumë pajisje ASUS, ndër të cilat do të ketë një kompjuter dhe me siguri disa pajisje shtesë.

Casio WSD F10

Casio

Ne e dimë për një kohë të gjatë se Casio ishte duke zhvilluar orën e saj të parë inteligjente dhe ka përfituar nga CES për ta prezantuar zyrtarisht atë. Pagëzuar me emrin e WSD-F10 është një pajisje e përqendruar në sporte të jashtme dhe aventurë. Me një ekran 1,32 inç me rezolucion 320 x 320 piksel, do të jetë perfekt për çdo sportist, megjithëse dizajni i tij në fillim kemi shumë frikë se nuk do të pushtojë askënd.

Çmimi i tij nuk do të jetë një nga pikat e forta të tij dhe kjo është do të dalë në treg me një çmim prej 500 $ gjë që e bën atë një nga orët inteligjente më të shtrenjta në treg. Ne do të shohim me kalimin e kohës dhe me ardhjen e këtij Casio WSD-F10 në treg nëse ai arrin qëllimet e tij të suksesit ose bëhet, siç tregojnë pothuajse gjithçka, përpjekja e parë e dështuar nga Casio për të fituar një terren në tregun e orëve inteligjente.

Procesori Mediatek MT2523

Procesori Mediatek

Megjithëse pajisjet që tërheqin më shpesh vëmendjen e pothuajse të gjithëve në këtë lloj ngjarje janë smartphone ose orë inteligjente, CES gjithashtu shërben për të prezantuar shumë pajisje kompjuterike, procesorë, frigoriferë, lavatriçe dhe shumë më tepër gjëra që është e vështirë të bësh imagjinoni

Mediatek është një nga ato kompani që ka përfituar nga prania e saj në Las Vegas për të publikuar zyrtarisht Çipi MT2523, i krijuar posaçërisht për orët inteligjente, megjithëse mund ta shohim edhe në llojet e tjera të pajisjeve. Ajo ka mbështetje GPS, Bluetooth në modë të dyfishtë dhe rezolucion të lartë MIPI që do të ofrojë një përvojë unike në çdo orë inteligjente. Tani na duhet vetëm një prodhues që ta adoptojë atë për pajisjet e tyre të reja, diçka që ne imagjinojmë se do të ndodhë shumë shpejt.

CES 2016 është si çdo vit ngjarja referuese për shumë kompani dhe gjithashtu sinjali fillestar për një vit në të cilin pritet një lajm i shkëlqyeshëm. Ngjarja nuk ka mbaruar ende, kështu që edhe pse sot ju kemi treguar disa nga pajisjet më interesante që kemi parë, është e mundur që të kemi akoma një surprizë interesante për të parë.

Për momentin ne kemi konsumuar vetëm disa ditë të muajit janar, por tashmë kemi parë më shumë se një duzinë pajisje që të gjithë duam të kemi. Tani është koha për t'u përgatitur për Kongresi Botëror Mobil, i cili do të marrë përsipër nga CES 2016 dhe në të cilin do të jemi në gjendje të shohim të gjitha lajmet që nuk kemi qenë në gjendje të shohim në Las Vegas. Për shembull dhe pa kërkuar shumë pothuajse me siguri mund të shohim Galaxy S7 të ri ose LG G5

Cila është vegla që ka tërhequr më shumë vëmendjen e të gjithë atyre që kemi parë në CES?. Mund të na tregoni në hapësirën e rezervuar për komente mbi këtë postim ose përmes ndonjë prej rrjeteve sociale në të cilat jemi prezent.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Ramon dijo

    Asus zenphone 3 është shumë interesant

bool (e vërtetë)