HacBook, një kompjuter portativ që funksionon OS X dhe mund të azhurnohet

libër hacbook

Problemi i madh që vjen me blerjen e një pajisje Mac në vitet e fundit është pamundësia për të azhurnuar komponentët e saj të pajisjes. Apple e ka parë të arsyeshme të bashkojë shumicën e këtyre përbërësve, duke e bërë plotësisht të pamundur azhurnimin e tyre në baza të rregullta, pasi nuk mund t'i heqim nga bordi logjik për të zëvendësuar përbërësit e rinj dhe më të fuqishëm. Sidoqoftë, ne paraqesim HacBook, konkurencën e drejtpërdrejtë për kompjuterët Mac (me ndryshimet e dukshme) që do të na lejojë të kemi një kompjuter portativ të azhurnueshëm dhe me shitjet e ekzekutimit të sistemit operativ desktop që Apple ka krijuar për Macs.

Realiteti është se ky laptop është një HP i vërtetë, ai ka pajisjen që do të gjenim në gamën e hyrjes së pajisjeve MacBook në përgjithësi, përbërësit e mëposhtëm:

 • SandyBridge Intel i5
 • 8 GB RAM
 • Ekran HD 14 inç
 • Rezolucioni 1600 900
 • Disku i ngurtë SSD deri në 1TB
 • Lidhja Wi-Fi dhe Bluetooth

Nuk imiton OS X, e ekzekuton atë plotësisht. Sipas kompanisë, ai mund të ndezë sistemin operativ në vetëm pesëmbëdhjetë sekonda, një nga tiparet më të habitshme të macOS. Gjithashtu, mund të instaloni nisjen DalBoot midis OS X dhe Windows. Sigurisht, kur ekzekutoni OS X, është plotësisht në përputhje me Mac App Store, iTunes, iMessages dhe FaceTime. Gjëja më e mirë është çmimi, kjo gamë e hyrjes do të kushtojë nga përafërsisht 330 €, gjëja e vështirë do të jetë të marrësh një të tillë, pasi tregu kryesor i tij janë Shtetet e Bashkuara të Amerikës për arsye të dukshme.

Realiteti është se duke parë atë që keni parë mund ta bëni shpejt dhe lehtë me një Mac për një çmim qesharak, po, ka komponentë që nuk do të shkojnë deri në gërvishtje, të tilla si tastiera me ndriçim të pasëm, TrackPad, trashësia të pajisjes. ose autonomia e baterisë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)