Nëse laptopi juaj i vjetër nuk mbështet Windows 10, Microsoft ju jep një

dell xps 15

Kanë mbetur vetëm disa ditë derisa të skadojë oferta për azhurnimin falas të Windows 10, një ofertë interesante që ka bërë që shumë përdorues të kalojnë shpejt në Windows 10 dhe të braktisin Windows 7 ose Windows 8 të vjetër, por jo të gjithë e kanë.

Aktualisht ka një numër të madh të përdoruesit që kanë sisteme operative para Windows 10 dhe Microsoft dëshiron ta rregullojë atë. Kështu në Shtetet e Bashkuara ka lansuar një ofertë të pabesueshme që ka tërhequr vëmendjen e shumë njerëzve. Nëse laptopi juaj i vjetër nuk është në gjendje të mbështesë Windows 10, Microsoft ju jep një laptop të ri.

Tingëllon shumë mirë dhe duket se është një pazar, por e vërteta është që ai ka shtypjen e tij të vogël, një shtyp i vogël që zvogëlon ndjeshëm numrin e përdoruesve që do të jenë në gjendje të përfitojnë. Së pari, kompjuteri duhet të jetë i lëvizshëm dhe të ketë një licencë të vlefshme të Microsoft. Pasi të bëhet kjo. Ata vetëm munden Ata kompjuterë që kanë Windows 8 ose Windows 8.1 të mbështeten, Kompjuterat Windows 7 ose Windows Vista nuk do të mbështeten.

Microsoft do t'ju tregtojë një Dell Inspiron 15 për laptopin tuaj të vjetër

Nëse i kemi përmbushur të dyja pikat, duhet të kemi një laptop harduer i pajtueshëm me kërkesat e Windows 10, kërkesat minimale të Windows 10. Nëse pas kësaj, Windows 10 nuk punon ose punon me probleme, përdoruesi mund të përfitojë nga kjo ofertë. Por kjo duhet të bëhet në Microsoft Store, domethënë në një dyqan fizik të Microsoft në Shtetet e Bashkuara. Po, duket se oferta do të jetë në dispozicion vetëm në Shtetet e Bashkuara. Në Microsoft Store do të na japë një Dell Inspiron 15, një model i azhurnuar që do të vijë me Windows 10 dhe që do të na jepet në këmbim të laptopit tonë.

Siç mund ta shihni, shtypja e imët e këtij promovimi është shumë e kërkuar, megjithatë është ende interesante të ndryshoni një kompjuter portativ kur Windows 10 nuk funksionon, edhe nëse është i pajtueshëm me të. me shpresë Microsoft do ta kishte lëshuar atë në ditët e Windows VistaMe siguri do të kishte shumë përdorues që do të vazhdonin të përdorin Windows, nuk mendoni?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Cristina Peña dijo

  Në Spanjë, ku mund ta konsultoj ofertën? ... Unë mendoj se është mjaft e mirë dhe do të isha i interesuar të kisha një intervistë pas verës dhe të përpiqesha të vlerësoja gjithçka që ata paraqesin ... .. faleminderit paraprakisht ... .

 2.   Carlos J Villarroel M dijo

  Unë imagjinoj se "zbatohen disa kushte"

bool (e vërtetë)