Leica TL2 është basti i ri për fotografinë profesionale

Në Gadget Actualidad gjithmonë kemi një hendek të vogël për adhuruesit e fotografisë, pasi na pëlqen që ju të jeni të vetëdijshëm për të gjitha llojet e pajisjeve elektronike të konsumit, dhe megjithëse kamerat e telefonave mobil po kontribuojnë në vdekjen e kamerës kompakte, gjithnjë e më shumë njerëz kanë zbuluar dhurata fotografike falë tyre.

Leica është një firmë mjaft e famshme në këto kushte, kjo është arsyeja pse ne nuk kemi zgjidhje tjetër përveç të jemi gjithmonë të vetëdijshëm për lajmet e saj, dhe kryesorja këto ditë është Leica TL2, një aparat fotografik me veçori mjaft interesante dhe një procesor të ri që ka mahnitur publikun, le ta njohim në detaje.

Kjo kamerë e re nuk do të shfaqë asgjë më pak se 24 megapiksel cnë sensor CMOS APS-C, shoqëruar nga procesori i saj ekskluziv i imazhit, Master II, duke qenë kështu produkti pionier me këtë lloj procesori. Por nuk është e vetmja karakteristikë vërtet interesante, ne fillojmë me një regjistrim të video en 3840 x 2160 në 30 korniza për sekonda, megjithëse padyshim që ne mund ta konfigurojmë atë në rezolucione dhe FPS të ndryshme, të tilla si 1080p në 60 FPS dhe 720p në 120 FPS, gjithçka në zgjedhjen tuaj dhe në momentin që jeni.

Një aspekt tjetër i rëndësishëm është se marrja e një fotografie të fokusuar mirë do të marrë vetëm 165 milisekonda, me të vërtetë pak, mund të themi se rezultatet profesionale do të sigurohen. Padyshim që do të kemi lidhje WiFi integruar, USB 3.0 dhe HDMI, në mënyrë që të mund ta mbajmë punën gjithmonë me vete. Ekrani LCD 3,7 inç me aftësi prekëse duhet të jenë të mjaftueshme për të rregulluar parametrat.

Më pak interesantja ndoshta është çmimi, nga 1.900 € nëse dëshironi të merrni një nga këto njësiPo, ju mund të zgjidhni midis gjashtë lenteve të ndryshme, të cilat vetëm do të rrisin çmimin për të cilin sapo folëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.