Lenovo feston 25 vjetorin e ThinkPad-it të parë me një version të veçantë

Version special i 25 vjetorit të Lenovo ThinkPad

Lenovo ka marrë në zotërim kompani të ndryshme gjatë viteve. Ndoshta, dy nga blerjet më të përfolura ishin Motorola e Amerikës së Veriut dhe ThinkPad nga IBM. Modeli i parë i laptopit me këtë emër u lançua në vitin 1992. Dhe u tregtua me IBM. Sidoqoftë, që nga viti 2005, Lenovo hyri fuqimisht dhe mori sektorin e laptopëve të IBM. Tani festohet 25 vjetori i këtij lansimi të parë dhe Lenovo dëshiron të paguajë haraç për një datë kaq të njohur. Do ta bëjë me një version shumë të veçantë: Lenovo ThinkPad 25.

Tetori është muaji i zgjedhur për lëshimin e këtij versioni, megjithëse siç ndodh zakonisht, modeli ka dalë para kohe përmes portalit gjerman Winfuture. Dhe dizajni dhe brendësitë e tij janë njohur tashmë; kjo do të thotë, të gjitha karakteristikat e tij teknike. Si një përmbledhje mund t'ju themi se është një model retro në dizajn me një zemër të modës. Por le të shohim detajet.

Lenovo ThinkPad 25

Së pari, ky Lenovo ThinkPad 25 do të bazohet, me sa duket, në modelin T470. Kjo do të thotë, ne do të kemi një ekran 14 inç IPS me një rezolucion maksimal prej 1.920 x 1.080 pikselë (Full HD). Tani, nga jashtë nuk mungojnë prekjet e nostalgjisë: Logoja e ThinkPad (me ngjyra), shkopi klasik i pistës midis çelësave ose butonave të topit në krye. Ndërkohë, brenda do të kemi një Procesori i gjeneratës së ardhshme Intel Core i7 dhe i shoqëruar nga një memorie RAM 16 GB. Sa i përket hapësirës së ruajtjes, Lenovo ThinkPad 25 do të ketë një SSD prej 512 GB.

Nderim i Levono për 25 vjetorin e ThinkPad

Ne gjithashtu duhet t'i referohemi tuajit Kartë grafike e dedikuar NVIDIA GeForce 940MX me 2 GB memorie video. Dhe po aq e rëndësishme sa mundësia e të qenit në gjendje të përdorësh një lidhje LTE falë modemit të saj të integruar. Sa i përket lidhjeve, Lenovo ThinkPad 25 do të ketë një port USB-C me mbështetje Thunderbolt 3; një dalje HDMI; disa porta standarde USB dhe një lexues i kartave SD. Gjithashtu përfshin lexuesin e kamerës dhe gjurmëve të gishtave në përputhje me Windows Përshëndetje.

Së fundmi, ky laptop do të ketë një peshë totale prej 1,5 kilogramë dhe një trashësi maksimale prej gati 2 centimetra. Më në fund, bateria që përfshin është e zëvendësueshme dhe vlerësohet se do të ofrojë një diapazon deri në 18 orë. Çmimi do të zbulohet muajin e ardhshëm nga vetë kompania.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)