Letër dixhitale, fletore e re e bojës elektronike e Sony

Kjo është një jastëk me e-bojë 1-3 inç në të cilën mund të lexojmë shënime, të krijojmë PDF-të tona, të zmadhojmë ose diçka aq e thjeshtë sa marrja e shënimeve të shkruara me dorë. Ne gjithashtu mund të transferojmë dokumente, skedarë, forma, etj., Midis smartphone-it tonë me sistemet operative Android dhe iOS, për këtë ne përdorim aplikacionin Sony Digital Paper Mobile.

Kjo fletore dixhitale është me të vërtetë e hollë, falë ekranit elektronik të bojës na lejon të kalojmë orë të tëra duke lexuar dhe shkruar, kështu që nuk do të kemi justifikime për të mos e përdorur atë. Gjithashtu falë zvogëlimit të tij peshon vetëm 240 g lejon përdoruesin ta çojë atë kudo qetë dhe pa problem.

Sony ka një fletore dixhitale të ngjashme 13.3-inç i cili nisi për të njëjtat data vitin e kaluar (modeli i quajtur DPT-RP1) por që është pak më i rëndë dhe më i shtrenjtë se ai i sapo prezantuar, gjithashtu për nga madhësia gati se modeli 10,3 inç na bind më shumë, që është 25% çakmak Këto janë disa nga funksionet që lejon ky fletore e re Sony:

  • Kapni ekranin dhe shikoni përmbajtjen e ekranit në një projektor ose nga një PC ose Mac i lidhur
  • Kjo lejon të zgjidhni faqen në të cilën duam të shkojmë nga një dokument pa shkuar një nga një, ne gjithashtu mund të zoom kudo në ekran
  • Ne mund të krijojmë formularët tanë me menutë dhe të shkruajmë në format PDF për ta importuar ku të duam
  • Të gjitha faqet e çdo dokumenti, libri ose artikulli shfaqen me raportin e optimizuar të fletës

Shtoni 16 GB memorie të brendshme, lidhjen Wi-Fi dhe majë shkruese. Në këtë rast, ajo që na pëlqen më pak është çmimi i produktit dhe është se megjithëse është e vërtetë që po përballemi me një produkt interesant për një lloj specifik të përdoruesit, çmimi rritet në 599,99 dollarë dhe për këtë arsye mund të jetë një produkt i shtrenjtë për shumë njerëz.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.