Samsung Galaxy Book S: Laptopi i ri i markës

Libri Galaxy S

Së bashku me telefonat e saj të rinj të nivelit të lartë, Samsung na ka lënë me më shumë lajme në ngjarjen e prezantimit të saj. Marka koreane prezanton laptopin e saj të ri Galaxy Book S. Ky laptop paraqitet si më i miri që na ka lënë kompania deri më tani, duke kombinuar më të mirën e laptopëve dhe telefonave të tyre, siç pretendojnë ata. Për atë që premton dhe shumë.

Shtë një kompjuter portativ që hap një gamë të re në katalogun e tij të kompjuterëve. Në këtë rast, Samsung fokusohet veçanërisht në fushat e lëvizshmëria dhe lidhja me këtë Galaxy Book S. Ata kërkojnë të na lënë me diçka ndryshe nga ajo që shohim me laptopë të tjerë në treg.

Dizajni i laptopit bie në sy për të qenë shumë i hollë, i lehtë dhe me një ekran me korniza mjaft të hollë. Isshtë e përkushtuar për një estetikë më moderne, e cila padyshim do të tërheqë konsumatorët. Përveç kësaj, në një nivel teknik, ne gjejmë një laptop të fuqishëm me performancë të mirë.

Specifikimet Galaxy Book S

 

Samsung ka bashkuar forcat me Microsoft dhe Qualcomm në krijimin e kësaj fletoreje. Rezultati është i dukshëm, një nga laptopët më të mirë që marka koreane na ka lënë deri më tani. Performanca e mirë, dizajni modern dhe specifikat e përgjithshme të mira, kështu që do të jetë një laptop i dëshirueshëm në treg. Këto janë specifikimet e plota të Galaxy Book S:

 • Ekrani: 13,3 inç FHD TFT (16: 9) Ekran me prekje dhe rezolucion 1.920 x 1.080
 • Procesori: Qualcomm Snapdragon 8cx 7nm 64-bit okta-bërthamë në maksimum 2.84 GHz + 1.8GHz
 • RAM: 8 GB
 • Hapësira e brendshme: 256/512 GB SSD (e zgjerueshme me fole MicroSD deri në 1 TB)
 • Bateria: Akumizon për 42Wh dhe një autonomi deri në 23 orë të riprodhimit të videos
 • Lidhshmëria: Nano SIM, Bluetooth 5.0, USB-C, GPS, Galileo, Glonass, BeiDou, Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac (2.4 / 5GHz), VHT80 MU-MIMO
 • Sistemi operativ: Windows 10 Home dhe / ose Pro
 • Të tjerët: Sensori i gjurmës së gishtit me Windows Hello
 • Përmasat: 305,2 x 203,2 x 6,2-11,8 mm
 • Pesha: 0,96 kg

Një nga aspektet kryesore të Galaxy Book S është ai bën përdorimin e procesorit Snapdragon 8cx. Shtë një çip me shumë rëndësi në treg, të cilin gjithnjë e më shumë e përdorin markat e laptopëve. Falë tij, lëvizshmëria dhe lidhja e një telefoni celular dhe fuqia e një kompjuteri mund të merren në laptop. Një kombinim që e bën atë me interes të madh, në mënyrë që të përfitojmë sa më shumë prej tij. Ajo vjen me një RAM 8 GB dhe dy kombinime të hapësirës ruajtëse, të cilat ne mund t'i zgjerojmë në çdo kohë.

 

Ekrani i laptopit është prekës, gjë që do të na lejojë të bashkëveprojmë me të në mënyra të ndryshme. Një detaj me interes për këtë Galaxy Book S është se nuk ka adhurues, sepse nuk nxehet aq shumë sa një laptop normal. Na lë gjithashtu një autonomi të mirë, siç ka zbuluar kompania. Lidhja funksionon në këtë rast nga 4G, kështu që nuk kemi nevojë të lidhemi me një WiFi në këtë rast. Megjithëse supozon se do të nevojitet një plan i të dhënave për të qenë në gjendje ta përdorin atë. Ka një fole për nano SIM, e cila lejon që ajo të përdoret në këtë drejtim.

Sistemi operativ në këtë rast është Windows 10, në versionet e tij Home dhe Pro, të dy të disponueshëm. Kompania konfirmon gjithashtu prania e një sensori të gjurmës së gishtit, në mënyrë që të mund të arrihet duke përdorur Windows Hello. Një masë shtesë sigurie në laptop, e cila parandalon dikë të ketë qasje në të pa leje, për shembull.

Çmimi dhe nisja

Libri Galaxy S

Galaxy Book S do të dalë në shitje këtë vjeshtë, siç Samsung e ka konfirmuar tashmë zyrtarisht. Megjithëse do ta bëjë këtë në tregjet e zgjedhura, kështu që për momentin nuk e dimë nëse firma koreane do ta nisë atë në Spanjë. Do të duhet të presim disa javë që të kemi më shumë të dhëna në këtë drejtim.

Lëshohet në dy ngjyra: gri dhe ari. Në Shtetet e Bashkuara, çmimi fillestar i tij është 999 dollarë, siç është konfirmuar tashmë nga marka koreane. Por ne nuk e dimë se cili do të jetë çmimi i tij në fillimin e mundshëm të tij në Evropë. Kështu që ne shpresojmë që së shpejti të kemi më shumë informacion në këtë drejtim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.