Llambë tavoline Xiaomi Mi LED 1S: Ndriçim inteligjent për tavolinën tuaj

Xiaomi mi llambë tavoline led 1s

Ka faktorë të ditës sonë që, megjithëse nuk e vërejmë drejtpërdrejt, kontribuojnë në përmirësimin e përvojës sonë në çdo aktivitet. Ne kemi një shembull të qartë në ndriçim, një element kyç që e bën shumë më komode, efektive dhe efikase për të kryerjen e shumë detyrave. Kushdo që kryen detyrat e tij para një tavoline kërkon dritë cilësore me një rrjedhje të vazhdueshme, prandaj sot duam të flasim për llambën e tavolinës Xiaomi Mi LED 1S. Një mrekulli e vërtetë që do t'ju sigurojë të gjithë kontrollin e ndriçimit që ju nevojitet për detyrat tuaja.

Nëse jeni duke kërkuar për llamba për tavolinën tuaj, atëherë duhet të dini këtë alternativë Xiaomi që ka gjithçka që ju nevojitet për të përmirësuar detyrat tuaja në skenarë të ndryshëm që kërkojnë ndriçim.

Gjithçka që duhet të dini për llambën e tavolinës Xiaomi Mi LED 1S

atëherë Ne do të bëjmë një shëtitje nëpër të gjitha aspektet që përfshin llamba e tavolinës LED Xiaomi Mi 1S. Kështu, ne do të detajojmë gjithçka, nga tiparet e tij të dizajnit deri te faktorët teknikë që e bëjnë atë një opsion të përsosur për këdo që ka nevojë të ndriçojë hapësirën e tij të punës.

Dizajn

Llamba e tavolinës Mi LED 1S ka një dizajn minimalist, të thjeshtë dhe shumë elegant. Pjesa përbëhet nga një bazë rrethore së bashku me një krah që ju lejon të kontrolloni pjerrësinë e llambës, lart e poshtë.. Si krahu ashtu edhe tubi që e mban janë jashtëzakonisht të hollë, duke e lejuar atë të vendoset kudo, pa u përplasur me dekorimin e hapësirës.

Për më tepër, duhet theksuar se e gjithë kjo strukturë është e palosshme, kështu që ruajtja e saj për ta transportuar kudo është plotësisht e realizueshme.. Në këtë mënyrë, flasim për një opsion perfekt për shumë skenarë dhe nevoja përdorimi, i cili arrin të përshtatet në mënyrë perfekte me mjedisin.

ndriçim

Aspektet e ndriçimit të kësaj llambë Xiaomi janë mjaft superiore në krahasim me opsionet e tjera të palëve të treta dhe nga e njëjta kompani. Për shembull, vlen të përmendet se Flow Light është rritur me 73% në krahasim me versionin e mëparshëm. Po kështu, ndriçimi qendror i 1250 Lux është 63% më i lartë se gjenerata e parë e këtij modeli.

Llamba e tavolinës Mi LED 1S ofron dritë me cilësi të lartë që sjell ngjyrat në jetë dhe gjithashtu plotëson standardin e Indeksit të Përkthimit të Ngjyrave për mjediset mjekësore.. Në këtë kuptim, mund të themi se llamba arrin të përmirësojë mënyrën se si ne e shohim hapësirën e punës.

Nga ana tjetër, është e rëndësishme të theksohet prania e lenteve të saj Fresnel dhe dizajni me teksturat që ofron, me qëllim reflektimin dhe thyerjen e dritës.. Kjo gjeneron një efekt ndriçimi uniform dhe shumë më natyral sesa llambat konvencionale. Gjithashtu, duhet të përmendim 4 mënyrat e tij të ndriçimit, perfekte për t'u përshtatur me mjedisin dhe detyrat që kryeni:

  • Modaliteti i leximit: i orientuar për të nxitur përqendrimin.
  • Modaliteti i kompjuterit: për qëllim të reduktimit të ekspozimit ndaj dritës blu.
  • Modaliteti për fëmijë: Mbroni shikimin e fëmijëve me dritë të butë.
  • Regjimi i fokusit: Synon të rrisë produktivitetin.

Më në fund, llamba Xiaomi Mi LED Desk Lamp 1S ofron ndriçim pa dridhje në çdo modalitet dhe nivel të ndriçimit. Kjo është thelbësore për të shmangur lodhjen e syve dhe për të fshehur tensionin.

Lidhshmëria dhe kontrolli

Ky është një aspekt vërtet interesant i llambës Xiaomi që po shqyrtojmë, sepse ofron alternativa të ndryshme. Para së gjithash, ai ka lidhjen WiFi, gjë që tregon aftësinë e tij për t'u integruar me mjedise të ndryshme, duke filluar nga ato të markës.. Megjithatë, ai gjithashtu ka aftësinë të përshtatet me sistemin HomeKit të Apple dhe të njohë komandat zanore të Siri. Po kështu, është e mundur të bëni të njëjtën gjë në mjedisin Android dhe të kontrolloni ndriçimin përmes Google Assistant.

Në këtë kuptim, ne mund të shohim se llamba jo vetëm që ofron mundësi të shkëlqyera ndriçimi, por se mund t'i përdorim ato nga pajisjet tona celulare ose asistentët.

Pse të blini llambën e tavolinës LED Xiaomi Mi 1S?

Llamba e tavolinës Xiaomi Mi LED 1S është një alternativë perfekte për ambiente të ndryshme dhe kjo e bën atë shumë tërheqës.. Kjo do të thotë, ne mund ta blejmë atë për shtëpinë ose zyrën dhe funksionet e tij do të vazhdojnë të jenë të dobishme. Modalitetet e ndryshme të dritës e përmirësojnë këtë shkathtësi, duke u dëshmuar funksionale për skenarë të ndryshëm si leximi i një libri ose qëndrimi përpara kompjuterit.

Me një dizajn që nuk bie ndesh aty ku e vendosni, kjo llambë ofron një faktor estetik që shumëkush e marrin parasysh kur zgjedhin ndonjë objekt apo mjet.. Nëse, përveç ndriçimit, dëshironi që stili i dekorimit të duket elegant, ky është opsioni perfekt.

Së fundi, veçoritë e tij të lidhjes ofrojnë mundësinë e kontrollit të llambës pa pasur nevojë ta prekni atë.. Pra, nëse keni një asistent virtual ose sistemin Apple HomeKit, gjithçka që duhet të bëni është të lidhni Mi LED Desk Lamp 1S me rrjetin WiFi për t'i dhënë komanda zanore me Siri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.