Logitech lëshon në treg miun e ri të lojrave me valë: Logitech G PRO

Adhuruesit e lojërave tashmë i dinë përfitimet e produkteve Logitech. Në këtë rast firma sapo ka lansuar një mouse të ri për lojtarët më të quajtur Logitech G PRO, një model në të cilin shtohet gjenerata e fundit e sensorit HERO.TM (Optikë me Vlerësim të Efikasitetit të Lartë), një sensor 16K për shpejtësi, saktësi dhe përgjegjshmëri maksimale.

Modeli i ri i miut të lojrave Logitech i prezantuar disa orë më parë u ofron profesionistëve të eSports dhe adhuruesve të lojrave të gjithë teknologjinë në majë të gishtave të tyre. Ky Logitech G PRO, ka teknologjinë ekskluzive Logitech LIGHTSPEED dhe sistemin e karikimit pa tel Logitech G POWERPLAY, për të karikuar dhe luajtur pa ndërprerje.

Specifikimet Pro për G PRO

Gjëja e rëndësishme në këtë lloj minjsh është se ata janë të fortë, të lehtë dhe me një performancë të fuqishme. Në këtë rast, kompania kishte ndihmën e më shumë se 50 profesionistë të eSprots, për ta bërë këtë miun një nga më të mirët për lojtarët. Logitech G PRO përfshin sensorin udhëheqës në industri 16K HERO, sensorin me performancën më të lartë të disponueshëm sot. Sensori 16K HERO përfshin një lente krejt të re dhe algoritëm gjurmimi të menjëhershëm për saktësi të nivelit të lartë pa përshpejtim, zbutje ose filtrim në të gjithë gamën e DPI. G PRO është i aftë të tejkalojë performancën e sensorëve nga gjeneratat e mëparshme, që tejkalon 400 IPS dhe sigurimin e një gjurmimi të 16.000 DPI me saktësi maksimale.

vet Ujeh Desai, Zëvendës President dhe CEO i Logitech Gaming shpjeguar në nisje:

Ne gjithmonë kemi besuar se wireless do të ishte mënyra, kështu që profesionistët e eSports mund të luajnë dhe të fitojnë me pajisjet tona pa tel. Kjo është arsyeja pse ne kemi bashkëpunuar me profesionistë të eSports të cilët garojnë me këtë mi për muaj me radhë, duke përfshirë një fitues të nderuar me kohë si Profit of London Spitfire në Kampionatin OWL.

Miu përmban një buton të lëvizshëm në të majtë dhe të djathtë për të lejuar ambidexterity, dhe të dy butonat dhe ndriçimi LIGHTSYNC RGB gjithashtu mund të personalizohen me Logitech Gaming Software (LGS). Butoni DPI ndodhet në pjesën e poshtme të Logitech G PRO për të parandaluar ndryshimet e padëshiruara të DPI në lojë. 

Disponueshmëria dhe çmimi

Ky mi i ri lojrave pa tel Logitech G PRO tani në dispozicion në dyqanet e lojërave të zakonshme dhe të specializuara. Sa i përket çmimit, nuk është një mouse shumë i shtrenjtë për të pasur këto specifikime dhe Ajo del në shitje për 149 €. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.