Logitech prezanton kufje të reja me valë Logitech G533

Kemi lajme për të treguar në lidhje me kufjet pa tel pasi që në ditët e sotme duket se ato po bëhen gjithnjë e më të popullarizuara dhe prodhuesit po vendosin bast shumë mbi këtë lloj kufjeje. Në këtë rast është një model nga firma e njohur Logitech, Logitech G533. Këto kufje pa tel të dizajnuara posaçërisht për lojtarët, kanë Drejtuesit Pro-G dhe tingulli rrethues Kufjet DTS: Tingulli rrethues X 7.1 për të ofruar një përvojë përdorimi të pamposhtur për sa i përket cilësisë së zërit.

Në këtë rast nuk mund të flasim për komoditetin e kufjeve pasi nuk i kemi testuar, por kemi përdorur kufje të tjera lojrash Logitech dhe jemi gati të bindur se do të jenë të qetë të kalojnë orë të gjata me ta. Në çdo rast, duhet të shtojmë gjithashtu se këto kufje janë pa tel dhe kjo siguron një sërë avantazhesh sa i përket komoditetit të përdorimit pasi që ne nuk kemi kabllo përmes.

Dhe meqenëse po flasim për disa nga avantazhet e të qenit pa tel, komentoni që vetë prodhuesi shpjegon se këto kufje Logitech G533 Wireless Gaming janë në gjendje të lidhen në një diapazon deri në 15 metra. Kufjet të mbajë një lidhje plotësisht të qëndrueshme edhe në cilësimet e ndërhyrjeve elektromagnetike (EMI) e lartë kur ka dhjetëra sinjale pa tel pranë tyre.

Sa për kufjet vetë nënkryetari dhe menaxheri i përgjithshëm i lojrave në Logitech, Ujesh Desai, Shpjegoni:

Ekipi ynë audio u vendos për të krijuar kufje që do të ofronin një përvojë më stimuluese dhe të saktë të lojrave në PC. Me kufjet DTS: X dhe drejtuesin tonë Pro-G rezultatet janë mahnitëse. Tingujt e lojës tani mund të zgjerohen me pozicionim më të saktë dhe një përvojë më të madhe të efekteve zanore në lojë

Volumet e zërit mund të modifikohen për secilin nga 7 kanalet audio Dhe drejtuesit janë një pjesë e rëndësishme e këtyre kufjeve, prandaj theksohet shumë përfitimet e Pro-Gs që arrijnë performancë audio që më parë gjendej vetëm në kufje audiofile shumë të nivelit të lartë. Shoferët japin nivele të larta dhe të ulta me shtrembërim minimal.

Bateritë janë një tjetër pikë e rëndësishme dhe në këtë rast ato janë të rimbushshme dhe të zëvendësueshme lejimi i kufjeve të mbajë një sesion deri në 15 orë pa u ndalur me një tarifë të vetme dhe ka Logitech Gaming Software (LGS) për të kontrolluar nivelin e karikimit dhe për të shmangur mbarimin e baterisë në mes të një loje. As nuk mund të ndalojmë së foluri për mikrofonin që integrojnë këto helmeta, të cilat shtojnë funksionin popullor automatik të memecit, përveç përmirësimit të anulimit të zhurmës.

Çmimi dhe disponueshmëria

Kufjet e lojërave me valë Logitech G533 do të jenë në dispozicion në fillim të këtij janari në dyqane dhe do të ketë një çmim prej 149 euro. Për më shumë informacion në lidhje me këto kufje mund të vizitoni faqen e internetit të Logitech.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Raúl Aviles dijo

  Nëse këto duhet t'i provoj!

  Artikull i mirë! ??