Logitech zgjeron familjen G me altoparlantë dhe një tastierë mekanike për lojtarët

Nëse planifikojmë të rinovojmë tastierën tonë dhe duam që ajo të zgjasë për shumë vite, dhe nëse në të njëjtin operacion, planifikojmë të rinovojmë tastierën tonë, opsioni më i mirë që mund të gjejmë aktualisht në treg është Logitech. Logitech ka qenë në treg për disa vjet duke provuar se di të bëjë gjëra dhe atë kur i bën, i bën shumë mirë.

Kjo kompani jo vetëm që krijon produkte të automatizimit të zyrës, por për një kohë relativisht të shkurtër, që nga ajo kohë bleu Saitek Një vit e gjysmë më parë, ai është përqendruar në rinovimin dhe përmirësimin, madje edhe më shumë nëse është e mundur, të gjithë linjës së produkteve për lojtarët. Shembulli i fundit gjendet në tastierë të re mekanike G523 dhe altoparlantë G560 që synojnë lojtarët.

Tastiera Logitech G513

Logtech G513 është një tastierë mekanike, një tastierë që mund ta konsiderojmë vëllai i madh i G413 aktual, duke i dhënë një prekje të veçantë, pasi që zorra e sipërme është bërë prej alumini aeronautik të krehur dhe të anodizuar. Ka një port USB të integruar me të cilin mund të karikojmë çdo pajisje dhe kablli USB që lidhet me kompjuterin mund të hiqet, gjë që na lejon ta zëvendësojmë shpejt me një tjetër.

Një ndryshim tjetër që gjejmë me modelin G413 është se ai integron një pjesa tjetër e kyçit të dorës bërë nga një lloj shkumë kujtese e mbuluar me lëkurë me cilësi të lartë, në këtë mënyrë ne mund të rregullojmë këndin me të cilin të hyjmë në tastierë dhe të akomodojmë lehtësisht mënyrën tonë të lojës.

Sa i përket mekanizmit të tastierës, edhe një herë, ajo ka zgjedhur të zbatojë mekanizmin e saj Romer-G, edhe pse në një version të ri, nga i cili kompania nuk ka ofruar detaje, por ato duken shumë të ngjashme me mekanizmin Red Cherry. Kjo gjeneratë e re mund të jetë ajo që ju do të filloni ta përdorni në të gjitha produktet tuaja të reja. Ky mekanizëm na ofron një përgjigje haptike sa herë që shtypim një buton.

Tastiera Logitech G513 do të dalë në treg në prill në një me çmim 149,99 dollarë dhe do të jetë në dispozicion në dy ngjyra: qymyr dhe argjend.

Altoparlantë Logitech G560 LIGHTSYNC

 

Ekipi Logitech G560 na ofron një sistem stereo 2.1, 120 vat energji RMS dhe është i pajtueshëm me 3D DTS: X Ultra 1.0. Ky model integron një Lidhje Bluetooth, një tjetër USB dhe një hyrje dhe dalje 3,5 mm mm. Falë sistemit Logitech Easy-Switch, ne mund të lidhim deri në katër pajisje së bashku për të qenë në gjendje të dëgjojmë muzikë ndërsa shijojmë lojërat tona të preferuara.

 

Por për t'i dhënë asaj më shumë dinamizëm, Logitech është frymëzuar nga sistemi Philips Ambilight për të qenë në gjendje rregulloje ngjyrën që duam të tregojnë folësit, midis një game të gjerë, ngjyrave që ndryshojnë në varësi të muzikës që po riprodhohet dhe me lojërat në të ardhmen falë LIGHTSYNC API që kompania i vë në dispozicion të zhvilluesve.

Kompania është e sigurt që për fillimin e tij, të planifikuar për muajin e ardhshëm, disa lojëra tashmë do të ofrojnë mbështetje për LIGHTSYNC. Përveç kësaj, nëse loja juaj nuk azhurnohet për këtë sistem, mund të krijoni mjedisin tuaj falë aplikacionit që vjen me altoparlantët, një aplikacion që do të jetë përgjegjës për njohjen e ngjyrës mbizotëruese të ekranit në pjesët që përdoruesi vendos të tregohet në altoparlantë.

Altoparlantë Logitech G560 gjithashtu Ata do të dalin në treg në prill për 199,99 dollarë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.