Lojë Dinosauri Google

Luaj T-Rex në Chrome

Me siguri që të gjithë, ose të paktën shumica prej jush, e keni në smartphone-in tuaj ndonjë lojë tjetër për kur detyrohesh të presësh për disa minuta, kur shkon me transport publik, kur shkon në tualet ...

Me kalimin e kohës, ka shumë të ngjarë që ju të lodheni nga ajo lojë dhe të kërkoni alternativa. Por nëse nuk është kështu, sepse dëshironi që bateria e smartphone-it tuaj të zgjasë më shumë pa ndalur luajtjen, mund të përdorni lojë dinosauri google, një lojë që përfshihet natyrshëm në shfletuesin Chrome.

Loja dinosauri e Google filloi si një mënyrë qesharake që shfletuesi Chrome të na informonte se nuk kishim lidhje interneti, si në epokën e dinosaurëve, por të çuar në ekstrem. Ai dinozaur është në të vërtetë një lojë, një lojë shumë e thjeshtë në të cilën ne e vëmë veten në vendin e dinosaurit dhe ne duhet të kapërcejmë pengesat, në fillim kaktus, por ndërsa ecim përpara, përveç natës ne gjithashtu gjejmë pterodakte në lartësi të ndryshme, kështu që nganjëherë do të duhet të hidhemi për t'i shmangur ato ose të qëndrojmë të vendosur në tokë, siç mundemi shih në GIF më sipër.

Dhe them ata që kanë përparuar më shumë, sepse në fillim loja lidhet, dhe shumë, për shkak të vështirësisë së saj, pasi që ndërsa përparoni, shpejtësia e dinosaurit po rritet gjë që do të na detyrojë të llogarisim me saktësi më të madhe kur fillojmë të bëjmë kërcimin për të mos u përplasur me pengesat.

T-Rex, siç është emëruar kjo lojë, është i disponueshëm jo vetëm në platformat mobile të Google Chrome, por është gjithashtu i disponueshëm në versionet e shfletuesit Google për desktop. Edhe pse është e vërtetë që kjo lojë shfaqet drejtpërdrejt tek ne kur nuk kemi një lidhje interneti, ne nuk duhet të shkëputemi plotësisht nga bota për të qenë në gjendje të luajmë me të.

Truket për të avancuar sa më shumë që të jetë e mundur në T-Rex

Nëse ideja jonë është të luajmë me smartphone ose tablet, duhet të kemi parasysh se nuk kemi ndonjë hile në dispozicionin tonë, prandaj do të varet nga ekspertiza jonë kur llogarisim kur duhet të bëjmë kërcimin përkatës.

Si në versionin celular ashtu edhe në atë desktop, fuqia e kërcimit do të varet nga koha kur shtypim tastin, kështu që nëse shtypim dhe mbajmë të shtypur tastin e hapësirës, do të hidhen për më gjatë që nëse shtypim vetëm një herë shpejt.

Sidoqoftë, nëse luajmë nga kompjuteri, gjërat janë shumë më të thjeshta, pasi mund të përdorim Alt to ndalo lojën në çast. Ne gjithashtu mund të përshpejtojmë shpejtësinë e zbritjes së dinosaurit duke klikuar në shigjetën poshtë.

Si të luani lojën e dinosaurëve në Android

Për të luajtur në smartphone-in tonë Android, mënyra më e shpejtë nëse nuk duam të instalojmë ndonjë aplikacion për ta bërë këtë, është të çaktivizojmë si lidhjen e të dhënave, ashtu edhe lidhjen WiFi, duke mundësuar modalitetin e aeroplanit.

Pasi të kemi çaktivizuar të dy lidhjet, do të hapim shfletuesin Chrome dhe do të hapim një skedë të re, një skedë që do të na tregojë drejtpërdrejt dinosaurin, në të cilin duhet të klikojmë në mënyrë që të mund të shijojmë T-Rex duke e ndihmuar atë të shmangë kaktusët që janë rrugës, si Heidi në malet zvicerane.

Lojë Chrome Dinosaur në Android

Por nëse nuk duam të shkëputemi plotësisht, ne mund të instalojmë aplikacionin Dino T-Rex në pajisjen tonë, një lojë falas që është në dispozicion në Google Play Store, përmes lidhjes vijuese dhe që Google ka autorizuar në mënyrë të pakuptueshme për fitim, pasi na tregon reklamat për të qenë në gjendje të luajmë me të. Dallimi kryesor që na ofron ky version është se ai është i disponueshëm në ekran të plotë dhe kërcimet janë pak më të ngadalta.

Dino t-rex
Dino t-rex
zhvilluesi: NataliLo
Çmimi: Free

Si të luani lojë dinosauri në iPhone / iPad / iPod touch

Siç e kam thënë, T-Rex është i disponueshëm në të gjitha versionet e Chrome për platformat ku është i disponueshëm, kështu që në iPhone, iPad ose iPod touch ne gjithashtu do të jemi në gjendje të luajmë duke aktivizuar modalitetin e aeroplanit të pajisjes sonë dhe duke hyrë në një skedë e re e shfletuesit ose ringarkoni atë që ishte hapur në atë kohë.

Luaj Dinosaurin e Chrome në iPhone

Nëse doni një version të modernizuar, me ngjyra dhe kafshë të tjera, Steve - Jumping Dinosaur Për iOS është loja që ju po kërkoni, një lojë që është instaluar në qendrën e njoftimeve dhe që ne gjithmonë e kemi në dorë në një mënyrë shumë më të shpejtë sesa të kërkojmë aplikacionin në trampolinë.

Steve - Widget lojë (Lidhja AppStore)
Steve - Widget lojëfalas

Si të luani lojën e dinosaurëve në PC / Mac

Luaj T-Rex në Chrome

Por nëse ajo që duam të bëjmë është të shijojmë T-Rex të qetë në shtëpinë ose zyrën tonë për t'u shkëputur, ne mund të përdorim kjo faqe online, faqe në internet ku loja është në dispozicion pa pasur nevojë të shkëputni pajisjet tona të lidhjes në Internet. Kjo faqe në internet do të hapet duke treguar lojën vetëm nëse përdorim shfletuesin Chrome.

Megjithatë, ne gjithashtu kemi në dispozicion këtë faqe tjetër të internetit të quajtur Runner T-Rex. Të dy versionet janë shumë besnikë ndaj lojës origjinale në Chrome, mund të themi se janë i njëjti version, por ndryshe nga faqja e internetit e mëparshme, kjo funksionon në shfletuesit e tjerë.

Ne gjithashtu kemi opsioni vendas për të qenë në gjendje të përdorni T-Rex pa pasur nevojë të përdorni asnjë faqe në internet duke shtypur komandën e mëposhtme në shiritin e kërkimit pa thonjëzat "chrome: // dino /" dhe shtypur hapësirën për të filluar lojën. Ne gjithashtu mund të shkruajmë komandën e mëposhtme pa citatet "chrome: // network-error / -106" për të hyrë në lojë.

Në internet mund të gjejmë një numër të madh të shfletuesve përtej Firefox, Microsoft Edge, Safari, Opera dhe të tjerët, pasi që ka shumë shfletues të tjerë në treg që me të vërtetë ato janë një pirun kromi, kështu që në këtë rast, është më se e mundshme, nuk funksionon aspak, që duke futur kodet që kemi treguar më lart në shiritin e adresave të keni mundësinë për të hyrë në T-Rex.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   joabol dijo

    Ju as nuk e keni luajtur atë, ju dehur! Së pari ndryshon në natë, dhe pastaj pterodaktilët fillojnë të shfaqen në lartësi të ndryshme. Kjo është afërsisht 600 pikë.