7 lojëra tepër të varura për smartphone-in tuaj

Angry Birds

Një nga mundësitë më të mëdha që na kanë ofruar smartphone-të është të jemi në gjendje të shijojmë qindra lojëra kudo dhe në çdo kohë, duke qenë në gjendje t’i japim fund, për shembull, atyre momenteve të mërzitjes në të cilat ne nuk dimë se çfarë të bëjmë për t’u argëtuar. Çdo përdorues kemi qindra mundësi për të zgjedhur, nga lojërat sportive, përmes lojërave garash dhe madje deri tek aventurat grafike ose lojërat e enigmës.

Për të gjithë ata që pëlqejnë lojëra të varura, të cilat lidhen që nga momenti i parë për të qenë argëtues dhe argëtues, sot ne kemi përgatitur një listë me 7 lojëra tepër të varura për smartphone-in tuaj. Ndoshta shumica prej jush tashmë i njeh ata dhe madje kanë luajtur me orë të tëra, por me siguri disa prej tyre do të jenë loja juaj e preferuar këto ditët e ardhshme dhe me të cilën ju kënaqeni si një fëmijë i vogël i vërtetë.

Përgatitni pajisjen tuaj celular dhe hapni Google Play ose App Store, sepse pothuajse sigurisht që do t'ju duhet për të shkarkuar më shumë se një lojë që ne do të propozojmë më poshtë.

I pashpresë: Shpella e errët

I pashpresë: Shpella e errët

I pashpresëNdoshta nuk është një lojë shumë e njohur për shumicën e përdoruesve, megjithëse ndodh që të jetë një nga më të mirat që mund të gjejmë sot në treg për të shijuar ato momente të vdekura që të gjithë kemi në transportin publik apo edhe në punë.

Në mes të errësirës do të na duhet të eleminojmë monstra të të gjitha llojeve duke trokitur mbi ta. Sigurisht Ju nuk do t'ju mungojë një koleksion i madh armësh që do të na lejojnë të eliminojmë të gjithë armiqtë tanë në një mënyrë më pak origjinale.

Një rekomandim, nëse keni frikë ose surprizat nuk janë gjëja juaj, ndoshta gjëja më e mirë është që të zgjidhni një tjetër nga lojërat që do të gjeni në këtë listë.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store
I pashpresë: Shpella e Errët
I pashpresë: Shpella e Errët

Angry Birds 2

L Angry Birds ose zogjtë e irrituar kanë qenë një nga yjet më të ndritshëm në tregun e lojërave mobile për një kohë të gjatë, edhe pse në muajt e fundit mund të themi se ata kanë humbur pak fluturim.

Sidoqoftë, dhe pa dyshim, në një listë të lojrave problematike për smartphone-in tonë, nuk mund të mos përfshijmë disa nga versionet e ndryshme që janë në dispozicion për shkarkim. Në këtë rast ne kemi qëndruar me Angry Birds 2 që do të na ofrojë periudha të gjata argëtimi ndërsa ne lëshojmë zogjtë me shpejtësi të plotë të jetë në gjendje të kapërcejë nivelet.

Angry Birds 2 mund të shkarkohet falas për shumicën e platformave mobile, megjithëse brenda dhe si zakonisht, ne mund të bëjmë blerje të ndryshme për të marrë ndihmë ose për të kapërcyer nivelet në një mënyrë disi më të lehtë.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store
Angry Birds 2
Angry Birds 2
Çmimi: Free

Crush Candy

Crush Candy

Fillimisht ai kishte vendosur të mos përfshinte Crush Candy në këtë listë sepse edhe pse është ndoshta loja më problematike për çdo pajisje të lëvizshme, shumica e përdoruesve tashmë e dinë atë dhe e kanë luajtur me ditë dhe ditë. Sidoqoftë, më në fund dhe pasi pashë nënën time plotësisht të fiksuar, unë nuk kam qenë në gjendje të ndaloj duke e përfshirë atë në mënyrë që nëse ekziston dikush që nuk e di atë, ata mund ta shijojnë atë.

Është një lojë me të vërtetë e thjeshtë dhe në të cilën do të duhet të përparojmë përmes një pafundësie nivelesh ndërsa ne jemi duke marrë jetë dhe duke mbledhur dhe shkëmbyer ëmbëlsira për të arritur suksesin.

Përkundër faktit që çdo përdorues mund të shkarkojë falas një version të kësaj loje, brenda do të gjejmë dhjetëra mundësi dhe momente për të shpenzuar disa euro që natyrisht do të na ndihmojnë të kalojmë nivele dhe më shumë nivele me një shpejtësi më të lartë. Sigurisht, jini të kujdesshëm, sepse nëse lini pas dore një sekondë të vetme, do të lini një pjesë të mirë të eurove në jetë dhe gjëra të tjera pa e kuptuar.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store
Crush Candy Saga
Crush Candy Saga
zhvilluesi: Mbret
Çmimi: Free

Badland

El loja më e mirë e vitit 2014 në çmimet prestigjioze International Mobile Gaming AwardsUndshtë padyshim një nga më të popullarizuara si në Google Play ashtu edhe në App Store, megjithëse ende mbetet shumë pa u vërejtur nga shumë përdorues. Ne po flasim për Badland, një lojë shumë problematike në platformë, në të cilën dizajni dhe atmosfera e tij janë kujdesur deri në ekstrem, për ta bërë përdoruesin të kënaqet në çdo kohë.

Badland Gjithashtu na ofron mundësinë e shijimit të tij vetëm ose në modalitetin e multiplayer, duke ndarë lojën me deri në 4 miq. Nëse dëshironi të provoni një lojë zbavitëse dhe problematike, pa dyshim që nuk duhet të prisni më gjatë për të shkarkuar Badland dhe për të shijuar botën e errët që ata na ofrojnë.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store
Badland
Badland
zhvilluesi: HypeHype Inc.
Çmimi: Free

Kooperativa e Makthit

Kooperativa e Makthit

Kooperativa e Makthit Isshtë një nga lojërat më të mira që aktualisht janë në dispozicion në treg, megjithëse do të fillojmë me të keqen dhe kjo është se ka një çmim prej 3,59 euro edhe pse tashmë mund t'ju themi se ia vlen të bëni atë shpenzim.

Kjo lojë spikat për të vetën muzikë e shkëlqyeshme, për të tijat hijeshi, për të tyre grafikë dhe për atmosferën e saj. Përveç gjithë kësaj, kjo do të na lejojë të shijojmë dhe të ngjitemi në smartphone-in tonë për periudha të gjata kohore. Mund të themi se kooperativa The Nightmare është gjëja më e afërt me një enigmë që do të duhet ta zgjidhim në 10 lëvizje.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store
Kooperativa e Makthit
Kooperativa e Makthit
Çmimi: 1,34 €

Bimët vs Zombies

Bimët vs Zombies

Nëse flasim për lojëra varësie, ajo gjithnjë e më popullore nuk mund të mungojë në këtë listë Bimët vs Zombies që kanë arritur të kapin lojtarë të të gjitha moshave dhe nga e gjithë bota.

Me «Mision i thjeshtë» për të vrarë të gjithë nivelin e Zombies pas niveli duke përdorur bimë dhe objekte të ndryshme, kjo lojë do të na mbajë të ngjitur në pajisjen tonë mobile për orë të tëra. Sipas mendimit tonë nuk është një lojë shumë e ndërlikuar, por mos i besoni vetes sepse ndërsa përparoni nëpër nivele, Zombies do të bëhen më të rrezikshme dhe do t'i bëjnë gjërat gjithnjë e më të vështira për ju.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store
Bimët vs. Zombies
Bimët vs. Zombies
zhvilluesi: ARTI ELEKTRONIKE
Çmimi: Free

microtrip

microtrip

Për të mbyllur këtë listë ne kemi vendosur të përfshijmë microtrip, një lojë e varur që zhvillohet brenda trupit të njeriut dhe qëllimi i së cilës është me të vërtetë i thjeshtë; hyni në trup aq sa keni mundësi ose jeni të aftë.

Në Mikrotrip ne do të bëhemi gjëja më e afërt me një qelizë me të cilën do të duhet të shmangim bakteret dhe mete të të gjitha llojeve dhe me qëllim, siç e kemi thënë tashmë, të shkojmë sa më larg që të jetë e mundur, edhe pse këtë tashmë ju paralajmëroj se nuk do të jetë aspak një detyrë e thjeshtë.

Në dispozicion për shkarkim plotësisht falas, nëse nuk e keni provuar akoma, ne vetëm mund t'ju inkurajojmë që të kaloni një kohë të mirë, edhe pse nëse jeni të kujdesshëm që Microtrip të shkaktojë shumë varësi.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store
microtrip
microtrip
zhvilluesi: Studio Triple Trip
Çmimi: Free

Kjo listë si shumë të tjera që kemi bërë mund të jetë e pafund, megjithëse vetëm kemi vendosur që më në fund të përfshijmë 7 ndeshje. Sidoqoftë, tani do të dëshironim ta zgjeronim atë duke ditur rekomandimet tuaja që mund t'i dërgoni tek ne përmes hapësirës së rezervuar për komente në këtë hyrje ose përmes ndonjë prej rrjeteve sociale në të cilat jemi të pranishëm.

Cilat janë lojërat tuaja të preferuara që kënaqeni çdo ditë në smartphone-in tuaj?.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)