Lojërat më të këqija të kësaj gjenerate, vëllimi 1

lojërat më të këqija të gjeneratës vl1

 

Ne mund të kalojmë një përjetësi duke diskutuar për zotërimin e shumë titujve të këtij brezi jetëgjatë, të dyshimtë dhe jo, por në Mundi Videojuegos ne do të bëjmë të kundërtën: ne do të flasim për lojërat më të këqija që kanë kaluar nëpër duart tona në këto vjet

Në këtë këst të parë, serveri do t'ju tregojë për pesë përvojat e tij më të këqija në anën tjetër të bllokut, me tituj që premtonin kaq shumë dhe që më në fund u bënë më shumë sesa thjesht viktima të hype. Merrni një vend dhe merrni frymë thellë - le të zhytemi në kanalizimet e kësaj gjenerate.

Unë nuk kam dashur të vendos një urdhër nga zemërimi më i lartë në më të ultin, sepse e vërteta është se nuk do të isha shumë i qartë, prandaj kam zgjedhur ta bëj këtë listë në rend alfabetik. Ne filluam!

Aliens: Colonial Marines

marinsat kolonialë të huaj

 

Zhvillimi i kësaj loje ishte vërtet i denjë për një film horror, dhe rezultati përfundimtar nuk ishte i shkurtër. Aliens: Colonial Marines filloi si një projekt për PS2 de Kontrolloni Gjashtë Lojëra dhe do të botohej nga EA. Përfundimisht, të drejtat për lojërat e ksenomorfëve ranë në duart e Sega dhe projekti u bë përgjegjësi e krijuesve të Borderlands y Duke Nukem Përgjithmonë. Thashethemet sigurojnë se fondet që ai mori Gearbox nga Sega përfundoi duke u përdorur për të zhvilluar Borderlands dhe fitojnë pronën intelektuale të Duke Nukem, heqjen e zhvillimit të Aliens: Colonial Marines në një nivel madje jo të përshtatshëm për mbajtësit e bursave: duket se studiot e ndryshme të jashtme bënë pjesë të lojës, e cila si një e tërë përfundoi duke qenë rrëmuja që marrim në dyqane.

 

Përfundimi grafik i lojës ishte shumë për të ardhur keq - tani po punohet për një patch për ta përmirësuar atë -, loja e pasaktë e armëve, alienti patetik i huaj, programi ishte i ngarkuar me mete dhe nuk kishte asnjë moment të vetëm në aventurë të denjë për për të lavdëruar. Pa dyshim, një zhgënjim i madh me shkronja të mëdha dhe mungesa e etikës profesionale nga ana e Gearbox: siç rekomandojmë në analiza jonë, ikni nga kjo lojë sikur të ishte një ksenomorf i vërtetë.

 

Medalja e Nderit: Luftëtar

Medalja e Luftëtarit të Nderit

 

Saga Medaljen e Kadrit evokon kujtime të mëdha dhe nostalgjike në shumë prej nesh që jetuan fillimet e tij me atë program të parë të paharrueshëm për añeja PlayStation. Me ardhjen e Call of Duty 4: Modern Warfare, ishte një para dhe pas në zhanrin e luftës fps, duke u larguar EA në hijen e Activision. Rinisja e ekskluzivitetit në kohën moderne pati një pritje të vakët: megjithëse programi ishte argëtues dhe me një fushatë të larmishme, por ishte ende larg të bëhej referencë për shkak të mangësive të tij.

medalja e nderit luftëtar 1

 

kjo Warfighter Tashmë dukej keq nga rimorkio e parë në të cilën u shfaq, ku, pavarësisht përdorimit të Frosbite shumëngjyrëshe 2, nuk dukej aspak spektakolare dhe tregoi një lojë mjaft të thjeshtë. Rezultati përfundimtar ishte edhe më shkatërrues: grafikë me disa detaje që prodhuan koshere, inteligjencë artificiale e punuar pak - posaçërisht ajo e aleatëve -, fushatë e shkurtër dhe e butë - risia më e madhe ishin nivelet e vozitjes, me momente shumë surreale - dhe një defekt shumë lojtar ishin arsyet që e bënë këtë Warfighter një lojë e neveritshme: nuk është çudi EA ka vendosur ta ngrijë këtë ekskluzivitet për një kohë të pacaktuar.

 

Luftëtar mashtrues

luftëtar mashtrues

 

Bazuar në romanin me të njëjtin titull dhe me protagonist një ushtar të vërtetë amerikan, Luftëtar mashtrues ishte mjaft një trung për të Bethesda. Studiot mumje Fillimisht po ndërtoja programin, derisa dikush nga Bethesda pa që nuk do të realizohej, dhe për disa arsye, ai e kaloi topin te parregullsi rebelim, i cili vendosi të ruajë sistemin e luajtshëm të ekipit të mëparshëm -oe! -. Shihet ajo që shihet, Bethesda vendosën të fiknin çezmën dhe të nisnin ato që kishin tashmë në treg përpara se numri të bëhej më i përgjakshëm.

mashtrues-luftëtar

 

Produkti përfundimtar ishte një program me një kohëzgjatje prej dy orësh, siç po ju them. Sigurisht, Dick marcinko ai është mjaft showman me frazat e tij të vogla, për të mos përmendur ekzekutimet brutale me një thikë të pastër dhe lojën e thjeshtë, por argëtuese të lojës. Por le të jemi të sinqertë, një lojë me një kohëzgjatje kaq të shkurtër - kur mendoni se Marcinko do të marrë hak për shokët e tij të skuadrës, kreditë tashmë janë duke u kapërcyer - dhe me një përfundim teknik shumë larg standardit të kësaj gjenerate - dhe jini të kujdesshëm, unë ' Unë nuk flas për multiplayer, sepse në jetën time kam qenë në gjendje të gjej një largim-, bëj Luftëtar mashtrues një produkt i turpshëm dhe i përafërt që adhuruesit e filmave mercenarë të viteve tetëdhjetë mund të gjejnë diçka qesharake.

 

Breshkat Ninja Teenage Mutant: Turtles në Timen Re-Shelled

TMNT rishitet

 

Ose me fjalë të tjera, si të kapësh një klasik. Ata prej nesh që janë tashmë veteranë, ne kujtojmë atë lojë të shkëlqyeshme që doli në arkada dhe që kishte konvertimin e saj SNES, me një nivel ekstra të përfshirë, megjithëse nuk priti kooperativën për deri në 4 lojtarë. Megjithëse, me modën e rinisjes klasike për shërbimet dixhitale në microsoft y Sony, Ubisoft kishte idenë të ringjallej Breshkat në kohë me një seksion grafik dhe lojë të rinovuar: dreqi në momentin që u ndodhi atyre.

breshka me kohë

 

Të gjithë e dinë që zhvendosja e lojës së këtij stili të lojës në tre dimensione, dhe më shumë që vijnë direkt nga një titull nga epoka 16-bitëshe, është shumë e komplikuar dhe se shumica dërrmuese e kohës ka qenë një fiasko totale. Lindja Breshkat në kohë Ri-Shelled nuk bën përjashtim: kur ridizenjoni lojën në 3D, ata menduan se do të ishte e përshtatshme për të pajisur breshkat me lëvizje në 8 drejtime në vend të 4 që ishin në versionet e fillimit të viteve 90. Ky vendim rezultoi në një kontroll të rëndë që pengoi shumë gameplay, dhe për këtë arsye, argëtim të lojës. Përveç kësaj, dhe përkundër bashkëpunimit për deri në katër lojtarë, shtesat e fishekut të SNES.

 

Shumë njerëzor

shumë njerëzor xbox 360

 

Të varfërit Denis dyack, president i Kalorësit e Silicit, pësoi të pambrojtur për të kryer këtë lojë përzierje të veprimit dhe RPG, e cila në premierën e saj dhe në përputhje me Dyak «është një lojë e shkëlqyeshme video, ndoshta është shumë më mirë sesa shumica e atyre që do të dalin këtë vit. Plus, ndjehem sikur është loja më e mirë që kemi bërë ndonjëherë” Fjalët e këtij njeriu ishin trillime të pastra: gabime grafike, një aparat fotografik shumë i ngathët, një kontroll disi i veçantë dhe i rëndë, një protagonist pa karizëm dhe një histori që nuk u përfshi, e përshpejtuar Shumë njerëzor në gropën e harresës.

lojë shumë njerëzore

 

Fillimisht, ishte një program me tre disqe i destinuar për të parin PlayStation, atëherë lansimi i tij u shty përmes sistemeve të ndryshme, derisa përfundimisht të arrihej një marrëveshje me të microsoft për ta nisur atë në Xbox 360 si një ekskluzive dhe trilogji që, duke dyshuar shumë, kurrë nuk do të ketë as një vazhdim, dhe se kostoja e zhvillimit të lojës ishte e lartë. Shumë njerëzor u bë një dështim në rishikimet dhe shitjet, dhe e fundit, por jo më pak e rëndësishmja, Kalorësit e Silicit e angazhuar në një betejë ligjore kundër Lojra Epic duke pretenduar se nuk i siguroi atij mbështetjen e duhur për t'u marrë me të tijat Unreal Engine 3, gjë që ndikoi në performancën dhe zhvillimin e lojës. Gjyqi ishte humbur nga Kalorësit e Silicit, e cila mbyti studion financiarisht dhe aktualisht po vdes ngadalë me 5 punonjës në staf, përfshirë Denis dyack, duke shpresuar të bëjmë mbylljen përfundimtare, përveç nëse dikush vjen për të ndihmuar studimin me një libër kontrolli të mirë dhe bujar.

 

Deri më tani kjo këst i parë i deleve të zeza të këtij brezi. Mos dyshoni se do të kthehemi me një përzgjedhje të re për të rishikuar me ju një grusht titujsh të tjerë për të ikur si të ishte djalli. Shihemi brenda Lojërat Mundi Videot.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   User234 dijo

    Shumë u përpoqën ta fshinë atë kujtim të tmerrshëm, por sigurisht që është ende pjesë e historisë së kësaj industrie.