10 lojërat më të mira të futbollit pa internet, për iOS dhe Android

Lojëra futbolli që nuk kanë nevojë për WiFi, të dhëna ose internet

Laliga Santander është gati të rinisë dhe padia e futbollit ka filluar të shfaqet, ne mund ta shfrytëzojmë atë për të ngrohur motorët tanë virtualisht. Në mes të vitit 2020, duke luajtur një lojë video vetëm është gjithnjë e më pak e shpeshtë, por ne nuk duam gjithmonë të konkurrojmë kundër lojtarëve të tjerë dhe as nuk kemi qasje në një lidhje të mirë interneti për ta bërë këtë. Diçka aq themelore sa të luash lojëra futbolli pa internet është akoma e mundur.

Në Google Play ose AppStore ka një numër të madh lojërash futbolli, shumica e tyre janë falas por kërkojnë një lidhje të përhershme me internetin, duke ju parandaluar kështu hyrjen në to kur ju mungojnë të dhënat ose WiFi, zgjidhja e vetme është të keni lojëra të ndryshme që mund të luani pa atë lidhje. Në këtë artikull ne do të bëjmë një përmbledhje të më të mirëve në dispozicion për smartphone ose tablet.

Lista e 10 lojërave më të mira të futbollit pa internet për iOS dhe Android

Ne kemi shumë tituj që plotësojnë këtë kërkesë, të gjithë ata punojnë pa ndonjë problem, pasi janë të instaluara plotësisht në memorien e smartphone-it tonë. Duhet të theksohet se pothuajse të gjithë janë në dispozicion për të dy iOS dhe Android. Shfrytëzojmë këtë mundësi për t'ju kujtuar se kohët e fundit kemi botuar një udhëzues për përmirësoni performancën e lojërave në Android.

Futboll FiFA

Mbreti i mbretërve është padyshim "THE FIFA", një lojë që ka fituar fronin e saj në një sport virtual të bukur. Krijuar dhe dizenjuar nga EA Sports, i njohur për cilësinë e tij të pamohueshme në tastierë ose i pajtueshëm, është gjithashtu një nga lojërat më të mira të futbollit për pajisjet mobile. Ka të gjitha licencat e mbajtura dhe për të pasur në këtë botë, ose skuadra ose lojtarë.

Fifa, unë luaj pa internet

Ka një lojë krejtësisht të ndryshme nga ajo që gjejmë në versionin e saj të konsolës, një lojë që tërheq më shumë anën e Arcade sesa me simulim të pastër. Gjëja më e mirë për këtë version është se ai ka modalitetin "Ekipi Ultimate" i cili na lejon të shijojmë përparimin e ekipit tonë, duke nënshkruar lojtarë. Isshtë një lojë falas, kështu që shkarkimi i tij do të jetë falas me mundësinë e blerjeve brenda aplikacionit.

Futboll FIFA
Futboll FIFA
zhvilluesi: ARTI ELEKTRONIKE
Çmimi: Free
Futboll FIFA
Futboll FIFA
zhvilluesi: Arte elektronike
Çmimi: Free+

eFootball PES 2020

Tani shkojmë me titullin që alternon fronin me FIFA, nuk është askush tjetër përveç PES mitik, ekskluzivitet që përpiqet të vazhdojë çdo vit me përmirësimet e lojës, por ka humbur avullin kur bëhet fjalë për licencat. Ndërsa është e vërtetë që ky version për pajisjet mobile ka një seksion teknik të pabesueshëm, i cili kënaq të gjithë ata që luajnë.

Lojëra futbolli

Ne kemi një lojë të ngjashme me FIFA-n, duke tërhequr një aspekt të shënuar mirë të Arkadës. Megjithëse synimi ynë është të luajmë vetëm, ne do të kemi në dispozicion një mënyrë multiplayer të ushqyer mirë të turneve, duke përfshirë ligat lokale me miqtë e lidhur përmes lidhjes Bluetooth.

eFootball™ 2022
eFootball™ 2022
zhvilluesi: Konami
Çmimi: Free
eFootball™ 2022
eFootball™ 2022
zhvilluesi: Konami
Çmimi: Free+

Dream League Soccer

Të dy titanët nuk mund të ngatërrohen, sepse ka më shumë jetë pas tyre, është një nga lojërat më të vlerësuara si në iOS ashtu edhe në Android. Ajo kombinon lojë të mirë, grafikë mahnitëse dhe licenca. Kjo rezulton në një numër i madh i ligave, ekipeve dhe lojtarëve.

Lojëra futbolli

Një larmi e madhe e mënyrave të lojës, midis të cilave është ajo që i jep kuptim lojës, ku ne kemi lirinë për të krijuar "Ekipin tonë të ëndrrave". Përveç kësaj, ne do të kemi gjithashtu qasje në një mënyrë multiplayer nëse dëshirojmë. Versioni juaj iOS na detyron të jemi të lidhur, edhe kështu që unë e lë lidhjen.

Dream League Soccer
Dream League Soccer
Çmimi: Të shpallet

Real Football 2020

Ky titull i zhvilluar dhe publikuar nga Gameloft nuk mund të mungojë. Shtë një imitues krejtësisht falas, në të cilin Ne mund të krijojmë ekipin tonë, duke nënshkruar lojtarë ose anëtarë të stafit trainues.

Lojëra futbolli

Ne do të kemi mundësinë e ndërtimit të qytetit tonë sportiv dhe përmirësimin progresiv të tij, në këtë rast nuk gëzojmë një mënyrë multiplayer të dedikuar, megjithëse kemi përmbajtje të mjaftueshme jashtë linje për të mos e humbur.

Football Real
Football Real
zhvilluesi: Gameloft SE
Çmimi: Free
Futbolli i vërtetë amerikan
Futbolli i vërtetë amerikan
zhvilluesi: Muhamed Asif
Çmimi: Free

Soccer Star 2020 Ligat më të mira

Këtu gjejmë një titull që përqendrohet ekskluzivisht në ligat e vendeve të ndryshme, duke na lejuar të marrim pjesë në të gjitha ato. Ne mund ta fillojmë karrierën tonë si një lojtar i zakonshëm për të përfunduar të jemi një yll i madh, duke garuar në ekipet më të mira në botë.

Lojëra futbolli

Përveç fushës sportive, do të duhet të ndjekim edhe atë privat, ku mund të blejmë shtëpi ose vetura. Si dhe punësimin e trajnerëve personalë për të na ndihmuar në përparimin tonë.

Soccer Star 22 Ligat kryesore
Soccer Star 22 Ligat kryesore
Soccer Star 2021 Ligat më të mira
Soccer Star 2021 Ligat më të mira

Menaxheri i Futbollit 2020 Mobile

Klasik midis klasikëve. Nuk është një lojë e rregullt futbolli si FIFA ose PES, në këtë rast është një lojë e menaxhimit të burimeve, si ekonomike ashtu edhe sportive. Ne marrim frenat e një ekipi si përfaqësuesi maksimal dhe detyra jonë do të jetë ta çojmë atë në majë.

Lojëra futbolli

Ky klasik SEGA është në dispozicion për Android dhe iOS me një çmim prej 9,99 €Në fillim mund të duket e shtrenjtë, por sasia e orëve që mund të investojmë e justifikon atë. Unë rekomandoj të hulumtoj para se të shikoni GamePlay për të marrë një ide se çfarë ofron.

Menaxheri i Futbollit 2020 Mobile
Menaxheri i Futbollit 2020 Mobile
zhvilluesi: SEGA
Çmimi: 9,99 €
Football Manager 2020 Mobile
Football Manager 2020 Mobile
zhvilluesi: SEGA
Çmimi: 9,99 €+

Kick Final 2019

Një tjetër titull në të cilin nuk do të luajmë në stilin tradicional, ku qëllimi ynë është të luajmë dhe të fitojmë raunde të ndryshme të penalltive, me skuadrat më të mira në botë. Ka mënyrën offline dhe në internet, duke ju lejuar të luani me miqtë.

Lojëra futbolli

Undshtë padyshim loja më e thjeshtë në të gjithë listën, ku çdo lojtar mund të luajë me lehtësi, pavarësisht nga mosha ose aftësia.

Top Eleven 2020

Në këtë lojë ku protagonist nuk është futbollisti, por trajneri. Ashtu si Menaxheri i Futbollit, ne gjejmë një lojë video menaxhimi, ku mund të përballemi me projektin e një klubi të vogël për ta bërë atë më të madhin. Gjë që na garanton një numër të madh orësh argëtimi.

Lojëra futbolli

Shtë një lojë që ka arritur një bazë të madhe përdoruesish falë performancës së saj të mirë. Ne mund të kontrollojmë gjithçka që ndodh, si nga ana sportive ashtu edhe nga ana ekonomike.. Projektimi i fanellave, lojtarëve, formacioneve, financave ose vetë stadiumit.

Kupa e Futbollit 2020

Soccer Cup është një lojë zbavitëse futbolli, ku do të duhet të kapërcejmë të gjitha llojet e sfidave që do t'i zhbllokojmë ndërsa luajmë. Loja është një nga më të rëndat për sa i përket kujtesës dhe kërkesave teknike. Kjo do të thotë se do të funksionojë shumë lëngu edhe në intervalin e hyrjes.

Lojëra futbolli

Ne do të kemi një mënyrë karriere në të cilën do të përparojmë dhe përmirësojmë ekipin tonë. Loja është një nga më realet për sa i përket simulimit.

Futboll futbolli

Për t'i dhënë fund kësaj përmbledhjeje, ne do të shkojmë me një lojë zbavitëse por edhe rastësore. Futbolli Retro është një lojë e futboll me një pamje më pak realiste, por shumë të gjallë. Ka një lojë shumë të thjeshtë dhe të thjeshtë për të gjithë audiencat.

Lojëra futbolli

Ai përmban një shumëllojshmëri të gjerë të mënyrave të lojës, duke përfshirë mënyrat e kampionatit ose sfidat personale.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.