Lojërat më të mira të qitjes për PC

Nëse ndonjë zhanër dallon mbi ndonjë tjetër në platformën e PC, kjo është Shotters (lojëra qitje). Onshtë në këtë platformë ku këto lojëra zakonisht shfrytëzohen më së shumti, duke pasur një katalog të madh të të gjithë atyre, si në vetën e parë ashtu edhe në vetën e tretë. Ne gjithashtu mund të gjejmë lojëra konkurruese, ku aspekti në internet fiton peshëShumë nga ato lojëra online janë ato që mund të shohim në Esports. Të luash me tastierë dhe maus i jep shumë hapësirë ​​për përmirësim, pasi që synimi gjatë lëvizjes bëhet shumë më i lehtë.

Brenda zhanrit të lojërave të qitjes, ne gjejmë ato tipike me një mënyrë fushate, ku një histori e rrëfyer mirë na shoqëron, ato konkurruese të lojërave në ekip, ku bashkëpunimi me miqtë tanë është jetik për të qenë fitimtar, ose rojale e betejës, ku gjetja e ekipit më të mirë në hartë na ndihmon të fitojmë ndeshjen, si vetëm ashtu edhe me të tjerët. Në këtë artikull ne do t'ju tregojmë lojërat më të mira të qitjes për PC.

Call of Duty: WarZone

Nuk mund të mungojë në asnjë top, Call of Duty ka arritur të krijojë një lojë të paparë duke përmirësuar atë që u pa me Blackout në Call of Duty Black Ops 4. Një hartë e madhe e bazuar në hartat Modern Warfare 2 me një sipërfaqe të madhe ku 150 lojtarë gjuajnë njëri-tjetrin deri në qëndrimin e fundit. Loja ka disa modalitete, ndër të cilat ne mund të luajmë individualisht, dyshe, treshe ose kuartete, duke formuar një ekip me miqtë tanë përmes internetit. Loja gjithashtu na ofron disa mënyra loje përfundimisht në formën e ngjarjeve, të tilla si Halloween ose Christmas.

Kjo lojë ka lojë ndër-platformash, kështu që nëse e kemi të aktivizuar do të hyjmë në luftime me të gjitha platformat për të cilat titulli është i disponueshëm, këto janë PC, PlayStation4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X / S. Nëse nuk duam ta kapërcejmë lojën për të ekuilibruar shkallën, ne mund ta çaktivizojmë atë në çdo kohë. Gjëja më e mirë për këtë titull është se ai është plotësisht falas, duke ofruar pagesa brenda aplikacionit për blerjen e armëve ose lëkurave të karaktereve. E rëndësishme është që këto pagesa të mos ofrojnë ndonjë avantazh, ne gjithashtu mund të blejmë një pasazh beteje për 10 €.

DOOM Eternal

Vazhdimi i drejtpërdrejtë i rindezjes me çmime të sagës të lëshuar në 2016 të zhvilluar nga ID Software, ku kërkon të ofrojë kombinimin më të mirë të mundshëm të shpejtësisë, furisë dhe zjarrit. Loja spikat për aspektin e saj individual që na ofron luftime spektakolare kundër krijesave nga bota e nëndheshme ku gjëja më e jashtëzakonshme është se sa brutale mund të jenë, për shkak të Gore që ato ofrojnë. Në DOOM Eternal, lojtari merr rolin e vrasësit të vdekjes (DOOM Slayer) dhe ne kthehemi për të marrë hak kundër forcave të ferrit.

Loja gjithashtu shquhet për një kolonë zanore të shkëlqyeshme dhe një seksion vizual që heq lemza pavarësisht platformës ku ne e luajmë atë, por në PC është vendi ku ne mund ta shijojmë atë me gjithë shkëlqimin e saj, duke përdorur një Kornizë shumë të lartë në 144Hz monitoron.

Merrni ofertën DOOM Eternal on Amazon në këtë lidhje.

Fortnite

Padyshim një nga lojërat më të njohura në vitet e fundit, është bërë një fenomen i vërtetë, një lojë e luajtur nga të moshuarit dhe të rinjtë. Isshtë një Battle Royale ku ekipi ose lojtari që qëndron i fundit fiton. Ne duhet të eksplorojmë hartën e tij të madhe në kërkim të pajisjeve për të luftuar kundër rivalëve. Ashtu si WarZone, ajo ka lojë crossover kështu që të dy lojtarët e PC dhe të konzollave do të luajnë së bashku nëse ata zgjedhin.

Fortnite dallohet nga pjesa tjetër e Battle Royale për estetikën e tij të animuar dhe perspektivën e tij në personin e tretë, ai gjithashtu ka një sistem ndërtimi që i jep shumë larmi lojës. Nëse jeni duke kërkuar për një lojë argëtuese për të luajtur në shoqëri, me një estetikë më pak serioze, është padyshim një mundësi e shkëlqyer. Loja është falas, ka blerje brenda aplikacionit përmes një monedhe virtuale që duhet ta marrim më parë. Ne gjithashtu mund të marrim pasimin e betejës për të marrë shtesë shtesë bazuar në luajtjen e saj.

Halo: Master Chief Mbledhja

Master Chief është një ikonë e Xbox dhe tani është në dispozicion për të gjithë lojtarët e PC, një mundësi për të luajtur të gjithë sagën Halo. Një paketë që përfshin Halo: Combat Evolution, Halo 2, Halo 3 dhe Halo 4. Të gjithë me rezolucion më të mirë dhe performancë të përmirësuar, lojëra me mënyra të thella për një lojtar, për të shijuar një nga sagat më të mira të zhvilluara vetëm nga Microsoft.

Përveç kësaj, Microsoft ka përfshirë një numër të madh të serverave të dedikuar për multiplayer, loja gëzon lojë të kryqëzuar midis Xbox dhe PC, kështu që nuk do të mungojnë lojtarët për lojërat tuaja. Me një perspektivë të personit të parë dhe disa armiq të huaj që do të na vënë në litarë dhe një lojë shumë argëtuese.

Merr Halo: Koleksioni Master Shef me çmimin më të mirë në Steam përmes kësaj Lidhje.

Rainbow Six: Siege

Një lojë tjetër që shquhet për anën e saj konkurruese, kjo është pjesa e fundit në sagën e njohur Tom Clancy's Rainbow Six, e cila përfshin mënyra me një lojtar, kooperativë dhe multiplayer 5 v 5. Bazuar në luftimet midis policisë dhe terroristëve, ndërsa Terroristët vendosen në një strukturë, ekipi i policisë duhet t'i vrasë ata me stile të ndryshme bastisjesh. Loja përmban tridhjetë klasa të ndara sipas kombësive, secila prej tyre e specializuar në një lloj arme ose aftësie.

R6 gëzon një nga komunitetet më të fuqishme të PC-ve, duke përqendruar peshën e tij më të madhe në anën online dhe Esports. Që nga fillimi i saj në 2015, loja nuk ka ndaluar së marrë azhurnime dhe sezone falas, që i japin asaj jetë të pafund, përveç lehtësimit të disa të metave që dalin ose ndërhyrjeve të mashtruesve. Loja aktualisht ka një çmim shumë tërheqës, mund të luhet vetëm por rekomandohet ta luani me miqtë për ta shijuar.

Merrni Rainbow Six: rrethimi me çmimin më të mirë në Steam nga kjo Lidhje.

Apex Legends

Nuk mund të mungonte në këtë listë, nga krijuesit e Titanfall, Respawn Entertainment ka sjellë më të mirën e sagës Titanfall, megjithëse heq dorë nga emri i saj, nuk e bën këtë në frymën e ekskluzivitetit me një i tërbuar dhe i çmendur gameplay. Loja ka një hartë të madhe ku përballemi me një mori lojtarësh ose skuadrash në një luftë ku kushdo që është i fundit do të fitojë, si në çdo royale beteje.

Ne nxjerrim në pah larminë e tij të madhe të karaktereve, në të cilat gjejmë aftësi të veçanta, të tilla si një robot me një goditje që do të ndihmojë për të arritur platforma të larta. ose një karakter i aftë të përdorë shpejtësi ultra ose të krijojë një platformë kërcimi që do të na transportojë në skajin tjetër të hartës. Të gjitha të shoqëruara nga një larmi e madhe armësh të cilave mund t’u shtojmë pajisje shtesë për lojëra, kështu që nëse marrim një pushkë pa aksesorë, mund t’i shtojmë ndërsa i marrim ose t’i marrim nga armiqtë e rrëzuar. Loja është falas me pagesa brenda aplikacionit.

Merrni Apex Legends në Steam përmes kësaj Lidhje.

Eksodi i Metro

E fundit e sagës Metro, bazuar në një botë post-apokaliptike, ku monstrat sundojnë rrugët, loja tregon historinë e Artyom, protagonist i lojërave të mëparshme, në misionin e tij të vështirë për të filluar një jetë të re në lindje të Rusisë së ftohtë. Loja përmban mot dinamik me fazat e natës dhe ditës në një hartë të madhe që fsheh shumë sekrete dhe momente mjaft të frikshme.

Eksodi ka një zhvillim mjaft të hapur dhe një botë në ndryshim, ku kërkimi dhe mbledhja e burimeve janë po aq të rëndësishme sa lufta kundër krijesave. Nuk ka multiplayer, diçka e çuditshme për të parë në një lojë me revole të personit të parë, por vlerësohet se nuk harroni që të shtënat në personin e parë mund të mbajnë edhe një komplot prapa. Fonogrami i lojës ndihmon të zhytesh në universin e saj është total.

Merrni lojën me çmimin më të mirë me këtë Lidhja e avullit.

Gjysma e Jetës: Alyx

E fundit, por jo më pak e rëndësishmja, përmendim një nga surprizat e vitit 2020, është pjesa e fundit e Half Life. Jo, nuk është gjysma e jetës së pritur 3, Alyx është një lojë inovative që përdor realitetin virtual për të na transportuar në universin e Gjysmës së Jetës në mënyrën më të mirë të mundshme. Ngjarjet e historisë së saj madhështore na vendosin midis lojërave të para dhe të dyta të sagës dhe na vendos në vend të Alyx Vance. Armiku bëhet gjithnjë e më i fortë, ndërsa rezistenca rekruton ushtarë të rinj për ta luftuar atë.

Pa dyshim që është loja më e mirë e realitetit virtual deri më sot, ne do ta shijojmë atë si për rrëfimin e saj dhe për lojën e saj, kohëzgjatja e saj është e jashtëzakonshme pavarësisht se është një lojë VR, e cila zakonisht mëkaton me kohëzgjatje të shkurtër. Cilësimet e tij janë ato që çdo adhurues i serisë do të priste, me një atmosferë të pabesueshme dhe cilësime që na lejojnë të ndërveprojmë me pothuajse çdo element që gjejmë. Komuniteti punon pa u lodhur për të krijuar mod dhe për të zgjeruar lojën. Loja është padyshim një nga më të kërkuarat për PC, kështu që do të na duhen pajisje mjaft moderne, si dhe syze të përputhshme.

Merrni gjysmën e jetës: Alyx me çmimin më të mirë në këtë Lidhja e avullit.

Nëse nuk po qëlloni, në këtë artikull tjetër ne rekomandojmë lojëra me makinë, ne gjithashtu ju ofrojmë rekomandim për lojërat e mbijetesës.

Nëse nuk keni një PC, mund të hidhni një vështrim në këtë artikull ku ne rekomandojmë lojëra për PS4 ose ky tjetri ku ne rekomandojmë lojëra mobile.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.