Të luash PS4 dhe të fitosh para me të është e mundur në Shtetet e Bashkuara

Sony dhe programi i saj i shpërblimeve shpërblejnë lojtarët e PlayStation 4 që kanë pikë dhe do të shohin orët e tyre të lojës të shpërblehen sapo të fitojnë trofe argjendi, ari dhe platin. Kjo fushatë e re e Sony do të shpërblejë lojtarët që banojnë në Shtetet e Bashkuara dhe që marrin pjesë me PS3 ose PS4 në Shpërblimet Sony.

Paratë që nuk do të dorëzohen tek përdoruesit do të ruhen në llogarinë e Rrjetit PlayStation, kështu që edhe pse është e vërtetë po flasim për para të vërteta që do të marrim për trofetë e lidhur, përdoruesit Ata nuk do të jenë në gjendje ta "prekin fizikisht" përveç se do të jetë direkt në dispozicion në dyqanin dixhital. 

Luaj PS4 në distancë

Siç mund ta shohim në disa media, trofetë kanë vlera të ndryshme dhe padyshim që platin do të jetë më i vështiri për tu marrë dhe ai që do të na lejojë të marrim më shumë pikë / para. Në këtë rast, për çdo 100 trofe argjendi përdoruesi do të marrë 100 pikë, për 25 trofe ari 100 pikë të tjera dhe për çdo 10 trofe platin jo më shumë dhe as më pak se 1000 pikë. 

Këto pikë do të përkthehen në para dhe për çdo 1000 pikë që ne marrim në trofe, duke shtuar pikët e secilës prej tyre ose direkt nga trofetë platin, Sony do të na ofrojë 10 euro për llogarinë tonë. Trofetë prej bronzi nuk shtojnë pikë dhe është diçka e lehtë për tu kuptuar pasi ato janë gjithashtu trofetë më të lehtë për tu marrë.

Për lojtarët më të rëndësishëm, duhet thënë se kjo është një grimcë parash, pasi llogaritë e tyre ndonjëherë shtojnë deri në më shumë se 20 dhe 25.000 pikë në trofe. Varet shumë nga secili rast dhe ne tashmë themi që për momentin është në dispozicion vetëm në SH.B.A., por disa përdorues profesionistë ata mund të merrnin për këtë shumë pikë rreth 1.500 dollarë. Padyshim, ky lloj çmimi mund të mos shihet nga lojtarët më të zakonshëm, por është një nxitje e mirë për të hyrë në shpërblimet platin dhe për të marrë një lojë falas.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.