LV5 do të jetë mesi i rradhës tjetër i lansuar nga LG

lg-lv5

Më parë kemi folur për terminalin e ri që HTC do të nisë për të vendosur kokën e tij në tregun konkurrues të gamës mesatare të terminaleve: HTC Bolt. Por logjikisht nuk është e vetmja kompani që planifikon të nisë një terminal të ri për të konkurruar në këtë gamë dhe LG, e cila me terminalet e saj të fundit duket se ndjek të njëjtën rrugë si HTC, do të lançojë LG LV5, një terminal me rreze të mesme. Edhe një herë Onleaks ka qenë ai që ka zbuluar imazhet e para të këtij fundi të firmës koreane LG.

Për disa kohë tani, djemtë nga LG nuk kanë qenë në gjendje të fitojnë një terren në treg, veçanërisht në kategorinë e lartë ku Samsung dhe Apple janë mbretërit e padiskutueshëm. Një nga problemet kryesore si për HTC ashtu edhe për LG është se terminalet tuaja gjithmonë marrin shumë kohë për të dalë në treg Dhe kur të arrijnë, jo të gjitha vendet arrijnë bashkërisht, kështu që përdoruesit që synojnë të blejnë terminalin e ri të këtyre shenjave, më në fund e braktisin këtë mundësi dhe shkojnë në atë që është në treg.

Për momentin nuk ka asnjë veçori në këtë terminal, e vetmja gjë që dimë falë OnLeaks është si do të duket, e cila na tregon se mund të ketë një sensor të gjurmës së gishtit në pjesën e pasme e pajisjes, diçka që është shumë në modë në shumë prodhues. Ne nuk e dimë datën e pritshme të fillimit të këtij terminali të ri në treg, por ka shumë të ngjarë që ata të kenë edhe disa muaj për të kaluar, kështu që deri në MWC ka të ngjarë që ne të mos kemi informacione të reja në lidhje me të.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.