MacBook-et e reja do të prezantohen më 27 tetor

makbook-oled-1-830x511

Javën e kaluar filluan të qarkullojnë zërat e parë se kompania me qendër në Cupertino kishte në plan të niste rinovimin e shumëpritur të MacBook, një rinovim që Apple po e vonon përsëri dhe përsëri derisa të lodhë përdoruesit, përdoruesit të cilët kanë vendosur të presin për rinovimin në vend që të blini modelet aktuale që kanë dalë në treg për gati dy vjet. Siç është botuar nga Re / code Djemtë e Cupertino kanë planifikuar për 27 Tetor për të prezantuar gamën e re të MacBook, dy ditë pas paraqitjes së rezultateve financiare të kompanisë që korrespondojnë me tremujorin e fundit fiskal të kompanisë.

Risitë kryesore që do të gjejmë në këto modele të reja Mac, veçanërisht MacBook Pro, një nga modelet më të pritur nga të gjithë përdoruesit. MacBook Pro do të sjellë vetëm lidhjen USB C, duke eleminuar plotësisht lidhjet USB 3.0, Portin e ekranit, MagSafe që kaq shumë laptopë Mac kanë ruajtur. Përveç kësaj, ky model i veçantë mund të ofrojë gjithashtu një ekran OLED me prekje në majë të tastierës, një ekran që do të tregojë qasje të drejtpërdrejtë në aplikacione si dhe lejon shtimin e shkurtoreve të personalizuara të tastierës në varësi të aplikacionit që po përdorim.

Një tjetër thashethem sugjeron që Apple mund të eleminojë MacBook Air 11 inç duke lënë vetëm modelet 12, 13 dhe 15 inç. MacBook Air do të vazhdojë të jetë në treg si modeli i nivelit të hyrjes në gamën e MacBook të Apple, pavarësisht thashethemeve se Apple mund ta përfundojë këtë gamë, të disponueshëm në treg që nga viti 2008. Sidoqoftë, deri në vitin e ardhshëm. 27 Tetor nuk do ta dimë me siguri se çfarë do të ndodhë me gamën e MacBook dhe të gjitha lajmet që rinovimi i shumëpritur i Mac do të na sjellë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.