Më shumë aplikacione për TV Vizio

Padyshim, trendi aktual i tregut është gjenerimi i aplikacioneve për televizione, kjo nuk është asgjë e re, aktualisht televizionet maten me të njëjtin standard si smartphone, kështu që lehtësitë dhe aplikacionet bëjnë që pajisjet të kenë ardhje më të mirë ose më të keqe te klientët, si dhe lehtësinë për të qenë në gjendje t'i shijojnë ato nga dhoma e ndenjes së shtëpisë, dhe kjo është arsyeja pse është njohur sot ku shtëpia Vizio i ka shtuar pajisjeve të saj mundësinë e blerjes së një kamerë në internet si një pajisje shtesë dhe kështu të kryejë telekonferenca sigurisht përmes skype .

Ky kamer i ri është quajtur si de Aplikacione në Internet TV, por nuk do të jetë në përputhje me të gjitha pajisjet, pasi në kundërshtim me atë që ne besojmë se këto do të duhet të jenë të gjeneratës së fundit të shtëpisë, me të cilën mund të plotësohet në mënyrë që të bëni thirrje zanore në telefona normalë, si dhe video konferencë, e gjithë kjo pa pasur nevojë t'i afrohemi një kompjuteri ose një tableti, pasi me këtë pajisje të re gjithçka do të jetë e mundur nga i njëjti televizion në shtëpinë tonë.

Sigurisht, kërkesa maksimale është që pajisjet të kenë kapacitet të lidhen me rrjetin, pasi përndryshe nuk do të ketë ndonjë kuptim, por përndryshe çdo pajisje do ta asimilojë këtë pajisje si aksesor, në të njëjtën mënyrë që ndodh kur blejmë një Webcam për kompjuterin tonë.

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

9 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Adonis dijo

  Unë dua të përdor aplikacione të tilla si Vudu ose radio Pandora në Vizio TV tim por më tregon se ky aplikacion nuk është i disponueshëm në vendin tim. Si mund ta ndryshoja vendndodhjen time aktuale në TV në mënyrë që të mos e marr këtë gabim? mund te me thote dikush?

 2.   peter dijo

  Pse nuk mund të shtoj kanale drejtpërdrejt në televizionin tim vizio ????

 3.   Rossana dijo

  Si të shkarkoni aplikacionin e qartë të videos në ekranin tim vizio?

 4.   Shpirt viridian dijo

  Gabimisht kam çinstaluar YouTube dhe nuk mund ta instaloj përsëri pasi kam një ekran zëvendësues

 5.   Lalo dijo

  Si mund të lundroj në gogle në vizionin tim inteligjent

  1.    bryan dijo

   e keni te shkarkuar?

 6.   Edwin dijo

  Aplikacioni Crackle nuk funksionon këtu në Quito-Ekuador, çfarë mund të bëj, ju lutem ndihmoni.

 7.   Guadalupe Noriega dijo

  Si mund ta shkarkoj Clarovideo në televizionin tim vizio smart?

 8.   John dijo

  A e di dikush se si dreqin unë shkarkoj aplikacione në vizio ???