Më shumë detaje mbi Call of Duty: Ghosts Onslaught

Sulm do të jetë në dispozicion paraprakisht nga dita Janar 28 para Xbox Liveduke përfshirë katër harta me shumë lojtarë unike, secila me mjedise të ndryshme, në shkallë të vogël ose të mesme, me një larmi të madhe të mënyrave të lojës, si dhe një armë të re Maverick me një përdorim të dyfishtë, të tilla si pushkë sulmi dhe snajper. Cfare ka me shume, Call of Duty: Sulmi i Ghosts incluye Episodi 1: Natën, pjesa e parë e katër episodeve që zhyten në historinë e Zhdukje, me karaktere, armë, specie të reja dhe një armik të huaj mbresëlënës.

Sulm është përfshirë gjithashtu në Call of Duty: Ghosts Season Pass, e cila u jep lojtarëve akses në katër përmbajtjet e shkarkueshme që pritet të publikohen në 2014: Sulm, shkatërrim, pushtim y Nemesi që do të jetë në dispozicion për Xbox360, XboxOne, PS3, PS4 y PC (Wii U qendron jashte)

"Ne e dimë që tifozët po presin përmbajtje të re gjatë gjithë vitit, kështu që ekipi ynë është i përkushtuar t'u sjellë atyre harta të reja, armë dhe shumë më tepër gjatë gjithë sezonit, i cili fillon me Sulmin në Janar," tha Mark Rubin, prodhuesi. Ekzekutiv i Infinity Ward. "Këtë vit ne do të kemi një larmi të gjerë përmbajtjesh për lojtarët, me harta të reja, armë të reja me shumë lojtarë dhe një episod të ri në historinë e Zhdukjes që do t'i çojë ata të zbulojnë origjinën e alienëve."

Call of Duty: Sulmi i Ghosts përfshin katër harta me shumë lojtarë me mekanikë klasike të lojërave nga Call of Duty, secili prej tyre me vendosjen e vet, në një madhësi të shkallës së mesme / të vogël dhe larmi loje. Harta e parë mjegull Ka madhësi mesatare / të vogël dhe vendos lojtarët në brigjet e një liqeni të errët. Secila zonë brenda mjegull është një homazh për filmat klasikë horror, duke përfshirë një fushë misterioze kampi, televizione që dridhen, dhoma torturash dhe një mori strukturash në dukje të braktisura, të cilat lojtarët do t'i zbulojnë ndërsa përpiqen të zhbllokojnë sekretet e errëta të këtij niveli. Nëse një lojtar përfundon një nga porositë specifike të fushës, ata do të bëhen mishërimi i së keqes, duke marrë formën e një prej personazheve më ikonë në filmat horror, Michael Myers. Përveç kësaj, në atë kohë muzika do të bëhet tema e njohur e Halloween, kështu që lojtarët e tjerë do të dinë se do të duhet të vrapojnë për të shpëtuar jetën e tyre. BayView është një hartë e vendosur në një shëtitore bregdetare kaliforniane, plot me dyqane dhuratash, është një nivel që ofron një ritëm të shpejtë të lojës. Lojtarët duhet të kenë kujdes për sulmin vdekjeprurës të artilerisë nga një shkatërrues detar i ankoruar pranë bregut.

E treta e niveleve është kontrollin dhe vendos lojtarët në një qytet meksikan të shkatërruar nga lufta, ku beteja zhvillohet në të dy brigjet e një shtrati të thatë lumi. Veprimi përqendrohet në mbetjet e një ure të vogël në të cilën janë braktisur mbetjet e një kamioni me material radioaktiv. Rrethuar nga bare, restorante, një kishë dhe madje edhe një sallë bilardo, kontrollin ofron një shumëllojshmëri të pikave të zjarrit në tavanë për ata që preferojnë të mbajnë distancën e tyre. Harta e katërt është Ndezje dhe vendos lojtarët në objektet e krijuara për të lëshuar një avion në hapësirë, të vendosur në Florida. Frymëzuar nga scrapyard - një nga hartat me më shumë ndjekës të Call of Duty: Modern Warfare 2-, Ndezje ofron mijëra veprime nëpër depot e braktisura, zonat e hendekeve ... Sikur të mos mjaftonin raketat e uljes së përplasjes, lufta dorë më dorë ndërlikohet më tej nga motorët e raketave në zonat e provës, të cilat lëshojnë topa zjarri. përplasje intensive armësh.

Siç e përmendëm, DLC-ja e parë e Call of Duty: Fantazmat gjithashtu përfshin episodet e para nga katër tregimet, Episodi 1: Natën. Me karaktere, armë dhe specie të reja, Episodi 1: Natën është një vazhdim frenetik dhe i shpejtë i përvojës origjinale të Zhdukje de Call of Duty: Fantazmat. Në një objekt të largët të fshehur në një zonë të braktisur të Alaska, programi Mugëtirë ka qenë duke kryer kërkime mbi origjinën e kërcënimit të huaj. Një ekip i vogël rikon i ushtarëve elitë duhet të depërtojë për të shfarosur krijesat e egra. Ndërsa kryejnë qëllimin e tyre, ata do të zbulojnë një formë terrori me dimensione që nuk janë parë më parë.

Më shumë informacion - Call of Duty: Ghosts në MVJ


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.