Mac-të që do të shtojnë në listën e të vjetëruara për Apple në dhjetor janë ...

SONY DSC

Miniat e MacBook Pro 15 dhe 17 inç në fillim të vitit 2011, MacBook në mes të 13 dhe 2009 inç. Kjo është sa e qartë e kanë atë në Apple për të vendosur modelet që do të mbeten pa mbështetjen zyrtare në dyqanin zyrtar të Apple ose dyqanet e autorizuara.

Jeta e dobishme e pajisjeve të Apple mund të jetë pak a shumë e gjatë në varësi të kujdesit të përdoruesit dhe mbi të gjitha mbështetjes që prodhuesi i jep produkteve të saj, për këtë arsye herë pas here i shtohen pajisje të reja. një listë e produkteve të vjetëruara për firmën Cupertino.

Duke parë datat e këtyre ekipeve mund të themi se koha që ata kanë pasur nga jeta dhe opsionet për t'i riparuar ato në dyqanet zyrtare është me të vërtetë e mirë pavarësisht se nuk ka garanci. Natyrisht, përdoruesit që kanë këto pajisje nuk duhet të vuajnë nëse pajisjet e tyre funksionojnë normalisht, pasi që kuptimi i "vjetëruar" për Apple është se nuk ka pjesë rezervë të disponueshme në dyqanet zyrtare, por Kjo nuk do të thotë që nëse kemi një problem mund ta zgjidhim atë në një SAT ose në dyqanin tonë të besuar.

 

 

Informacioni është zbuluar nga faqja e internetit e mirënjohur e produkteve Apple MacRumors Dhe megjithëse për shumë njerëz kjo mund të duket si fundi i jetës së ekipeve të tyre, ne përsërisim se nuk ka asnjë lidhje me të. Lista rritet me kalimin e çdo viti dhe është e vërtetë që në të gjejmë modele që sot vazhdojnë të punojnë pa probleme, prandaj nuk ka pse të shqetësohemi nëse kemi një nga këta Mac.

Për ata që janë më kureshtarë lëmë listën e plotë të pajisjeve të vjetruara që shfaqen në faqja në internet e mollës dhe ku gjejmë një pjesë të mirë të pajisjeve mobile, iPod, pajisje shtesë dhe kompjutera nga firma Cupertino, të cilat gjatë muajit tjetër do të trashen nga Mac i përmendur në fillim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)