NichePhone-S është një telefon me madhësi karte

Në këto kohë, ne kërkojmë më shumë për më pakNjë shembull është telefonia mobile, ne duam të konsumojmë shumë përmbajtje në telefona me madhësi të vogël, prandaj, për shembull, janë krijuar telefonët e njohur me një ekran pothuajse të pafund, duke i zvogëluar kornizat në lodhje. Sidoqoftë, për ata që thjesht duan një telefon dhe komoditetin e madhësisë premium për gjithçka tjetër, ekziston ende një alternativë.

Ky telefon i vogël është njoftuar me efektshmëri dhe realiteti është se na ka tërhequr vëmendjen, me siguri ka një numër të mirë përdoruesish që do të kënaqeshin të merrnin shërbimet e përshtatshme të NichePhone-S, një telefon Android që befason me madhësinë e tij të vogël, le ta njohim pak më nga afër.

Për të filluar, pesha e tij qëndron mbi të gjitha, vetëm 39 gramë në një telefon që zë hapësirën e një karte krediti, ndoshta si një kursimtar i jetës ose alternative në automjet ose çantë shpine mund të jetë një ide e shkëlqyeshme. Si mund të ishte ndryshe, përfshin një seri karakteristikash të vogla që e bëjnë atë një smartphone, e para është që përfshin Android, e dyta është se ajo ka, për shembull, Bluetooth në mënyrë që ne ta çiftëzojmë atë me çfarëdo kufjesh që e gjykojmë të arsyeshme. Për fat të keq nuk është i gjithë ekrani, ka një seri butonash që zënë praktikisht të gjithë telefonin, ekrani do të na japë vetëm informacione jetike.

Ky telefon është i trashë gjashtë milimetra dhe mbështet lidhjet e të dhënave 3G, aspak keq nëse marrim parasysh se ata kanë menduar ta lëshojnë atë në treg për afërsisht 88 euro, gjë që nuk është pak duke marrë parasysh funksionimet e tij, por as nuk është e shtrenjtë. . Po, Harrojeni instalimin e aplikacioneve në Android tuaj me vetëm 550 mAh bateri, nuk do të jeni në gjendje ta bëni atë. Ju mund ta merrni atë nga 10 nëntori i ardhshëm në faqen e internetit të Modeli i së ardhmes


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

<--seedtag -->