Master i Monedhave: merrni rrotullime falas me këto truke

Monedhë-Monedhë

Master i monedhave është loja më në modë që mund të gjejmë aktualisht për smartphone. Ajo ka miliona lojtarë të lidhur në të gjithë botën, duke hyrë në aventurat e tyre në kërkim të monedhave falas dhe tjerrjeve për të përparuar në to. Objektivi i kësaj loje është në thelb të bëhen milionerë dhe pak nga pak të ndërtojmë një fshat më të mirë të mundshëm. Mekanika e kësaj loje është me të vërtetë e thjeshtë, bazuar në mini-lojëra të vazhdueshme të lojërave elektronike dhe betejave.

Por nuk është një sukses i mbetur që kjo lojë ka arritur, pasi që kohët e fundit mësuam se ajo ka tejkaluar Sagën e Plotfuqishme Candy Crush. Pasiguria më e madhe e lojtarëve të saj është të mos dinë se si të mbajnë më shumë rrotullime dhe monedha falas. Të ashtuquajturat "Monedha" ose "Rrotullime Falas" janë absolutisht thelbësore për t'u avancuar. Possibleshtë e mundur të merrni këto rrotullime falas me disa hile që do t'i zbulojmë në këtë artikull.

Për çfarë është Monedha e Monedhave?

Shtë një lojë e shkarkueshme nga dyqani iOS ose Android, e cila ka një veçori dhe kjo është do të duhet ta lidhim atë me llogarinë tonë në Facebook. Zhvilluesit e kanë përfshirë këtë sepse ideja kryesore është që nëse nuk duam të presim vazhdimisht për mbushjen e numëratorit tonë, ne mund të përdorim kontaktet tona në Facebook për t'u regjistruar në lojë, duke marrë kështu 25 rrotullime shtesë. Edhe pse si zakonisht në këtë lloj lojërash falas, ne mund t'i blejmë ato direkt me para të vërteta.

Mashtrimet Master Master

Mekanika e lojës është shumë e thjeshtë, kështu që betejat nuk janë shumë të hollësishme. Ne fillojmë me një seri rrotullimesh, të cilat do t'ju çojnë të fitoni pak a shumë para me çmimet e tyre. Gjithashtu Ne mund të marrim mburoja për të mbrojtur veten ose çekiç beteje që do t'ju lejojnë të filloni sulme në fshatin e lojtarëve të tjerë. Përdoruesit që e kanë provuar sigurojnë që ai lidhet që në momentin e parë, por gjithsesi është një lojë fati me përbërës të vegjël RPG.

Suksesi i Master i Monedhave

Nuk është e lehtë të mposhtni kolosët si Candy Crush, përveç që është një lojë që ka të gjithë përbërësit e nevojshëm qëndron prapa një promovimi shumë agresiv nga shpërndarësit e tij. Reklamat e tyre janë kudo dhe në to interpretojnë njerëz shumë të njohur, nga Jennifer Lopez, Emily Ratajkowski te Terry Crews.

Si të luani

Loja fillon me një automat dhe disa kredite që duhet t'i përdorim në të për të fituar para dhe për të filluar lojën, pasi pa para nuk ka nisje. Kjo makinë do të jetë burimi ynë i të ardhurave për të zhvilluar lojën. Falë këtyre parave ne mund të blejmë pajisje dhe sende: nga çekiçët e lartpërmendur, mburoja te gjokset ku do të gjejmë një objekt të rastësishëm.

Në rrotullime kemi një shans të vogël që të tre derrat e vegjël të dalin, këto tre derra të vegjël na japin mundësinë për të shkuar në betejë kundër «Mjeshtrit të Monedhave». Në këtë luftë kemi mundësinë të fitojmë shumë para për të mbushur arkat tona nëse jemi fitimtarë. Një shtytje që do të na ndihmojë shumë për të përparuar në lojë.

Kartat dhe monedhat Master të Monedhave

Ne gjithashtu kemi rrotullime speciale, njëra prej të cilave është tre tuba me lëng blu që përdoren për të hyrë në një mision në të cilin mund të marrim më shumë rrotullime shtesë për automatin.

Në fund ideja e lojës është themelore, bëheni gjithnjë e më të fuqishëm duke e bërë fshatin tonë të rritet dhe për këtë do të jetë jetësore të përballeni me lojtarë të tjerë për t'i mposhtur ata dhe vjedh të gjitha burimet e tyre. E keqja për këtë është se nëse një lojtar përdor para të vërteta dhe një tjetër nuk përdor, ata do të kenë një avantazh të konsiderueshëm ndaj lojtarit që përdor vetëm përmbajtje falas. Për këtë arsye ne do të shpjegojmë se si të marrim rrotullimet falas, të përpiqemi të lehtësojmë nevojën për të shpenzuar para të vërteta.

Master i monedhës
Master i monedhës
zhvilluesi: Hënë aktive
Çmimi: Free

Merrni rrotullime falas në Monedhën e Monedhave

Mënyra më e drejtpërdrejtë dhe kryesore për të marrë një sasi të mirë rrotullimesh falas në Coin Master janë referimet. Thjesht kërkoni që miqtë tanë të pranojnë ftesën tonë përmes Facebook, pasi të regjistrohen ne do të marrim një bonus prej 25 rrotullimesh ose rrotullimesh falas. Por do të ketë promovime në dispozicion në të cilat shuma mund të rritet deri në 40 rrotullime. Ne madje kemi mundësinë të dërgojmë karta ari në Coin Master brenda grupit zyrtar të lojës në Facebook.

Blej-zemrat-për-të marrë-kartat-ari-Monedhë-Master

Një mënyrë tjetër për të marrë rrotullime është përmes mburojave vetë. Për këtë ne duhet të hyjmë shpesh në lojë dhe të mbrojmë fshatin tonë nga sulmet rivale duke shpenzuar mburojat tona. Nëse grumbullojmë 4 ata do të na shpërblejnë me një rrotullim falas. Ne gjithashtu mund të marrim rrotullime falas përmes kapsollave të energjisëDuke marrë kombinimin e 3 kapsulave të energjisë ne mund të fitojmë 10 rrotullime shtesë falas. Këto dy opsione na shpërblejnë për lojë, kështu që do të jetë shumë më e kënaqshme të marrësh këto rrotullime.

Metoda të tjera për të marrë monedha dhe ferra falas

Mënyra më efektive dhe argëtuese për të marrë monedha në Master Coin është të përballeni me përdorues të tjerë në betejë, nëse i mundim ata do të marrim shpërblime të mira. Në të njëjtën kohë me argëtimin, kjo metodë është disi e rrezikshme pasi që nëse humbasim, ajo do të na penalizojë, por pa dyshim që është metoda më e dobishme që do të na sigurojë një sasi të madhe burimesh për të avancuar.

Sulmoni monedhën master

 

Një mashtrim tjetër dhe mendoj se një nga më të rekomanduarit është të sulmoni shtëpitë që janë dëmtuar ose shkatërruar në fshatra. Përdoruesit shpesh kalojnë duke lënë shumë vende gjysmë të shkatërruara, të cilat ne mund t'i shfrytëzojmë pasi që disa prej atyre shtëpive kanë shumë më shumë monedha sesa rrotullimet.

Ndër të gjitha ato gjëra që mund të bëjmë në kërkimin e monedhës është të përdorim gërmime, sa më shumë që të jetë e mundur kur kryejmë gërmime, është se ne gjejmë thesare në formën e monedhave, rekomandimi është që të prekni 2 vrima në një kohë të sinkronizuar mënyrë për disa sekonda, nëse ka monedha do të gërmohen dhe do të merrni një sasi të madhe monedhash. Mund të jetë e nevojshme të luhet shpejt, kjo do të thotë që ne duhet të jemi të përgatitur ta bëjmë atë sa më shpejt që të jetë e mundur, pasi ekziston mundësia e dështimit dhe mos arritjes së asgjë.

Shmangni faqet e internetit mrekulli ose hacks

Nëse bëjmë një kërkim të shpejtë në internet për monedha ose rrotullime falas të Coin Master, ne gjejmë një numër të madh videosh në YouTube me lidhje që na drejtojnë në faqet e internetit me përparësi të dyshimtë. Pothuajse në të gjitha premisa është e qartë, Ata premtojnë që nëse regjistroheni dhe shoqëroni emailin tuaj do të merrni një sasi të madhe monedhash dhe burimesh falas. Mos besoni asgjë që lexoni, të gjitha këto janë mashtrime që përpiqen të përdorin të dhënat tuaja ose postën tuaj elektronike për të nisur një ortek email-i mashtrues.

Ky lloj i faqes në internet është burimi i të gjitha atyre postave elektronike që marrim në dosjen e postave të padëshiruara ose të padobishme. Ata madje mund të përdorin Trojans për të vjedhur informacione nga kompjuteri ose telefoni juaj nëse instaloni një lloj programi. Ne do të përjashtojmë plotësisht çdo mundësi të tillë.

Aplikime për të marrë burime falas

Ka disa aplikacione krejtësisht ligjore që ju ndihmojnë të aksesoni ofertat ose promovimet për rrotullime dhe monedha falas. Ne do të detajojmë disa prej tyre.

Shpërblimet CM

Padyshim më i rekomanduari, është një aplikacion që kërkoni për oferta dhe burime falas përmes mediave sociale, të cilat lëshohen për t'i mbajtur përdoruesit aktivë dhe të ngjitur pas lojës. Falë këtij aplikacioni nuk keni nevojë të kërkoni ose të jeni të vetëdijshëm për të gjithë këta elementë. Me një vështrim të aplikacionit do të kemi gjithçka në dorë.

Shpërblime Cm

Përveç kësaj, ky aplikacion ju lejon të shumëzoni bastet tuaja x5. Pra, kur bëhet fjalë për të fituar shpërblimet tuaja, ato do të shumëzohen me 5. Prandaj, ju mund të merrni miliona monedha me vetëm një hedhje ose 5 çekanë për të sulmuar armiqtë tuaj dhe për të vjedhur monedhat e tyre. Gjëja më negative në lidhje me këtë aplikacion është se reklamimi që përmban është mjaft ndërhyrës, gjë që është mjaft e bezdisshme kur po e përdorim.

Shpërblimet CM
Shpërblimet CM
zhvilluesi: Shpërblimet CM
Çmimi: Free

Mjeshtër derri

Një tjetër aplikacion shumë i popullarizuar në sektor, ai ka më shumë se 100.000 shkarkime në dyqanin e aplikacioneve. Me të mund të fitojmë një mesatare prej 30 rrotullimesh falas në ditë. Gjë që do të jetë shumë e dobishme për ne kur avancojmë në lojë. Ndërfaqja është disi e rreptë, por shumë intuitive dhe nuk do të na kushtojë asgjë për tu njohur me të.

Mjeshtër derri

Spin Master

Një aplikacion shumë i ngjashëm me atë të mëparshëm që ka një ndërfaqe po aq të rreptë. Me të mund të marrim aq shumë monedha falas si rrotullime. Thjesht futni secilën nga seksionet për të kërkuar atë që na intereson më shumë. Monedhat do të jenë jetike për të blerë armë, mburoja apo edhe ushqim për kafshën tonë shtëpiake. Të gjitha këto burime do të jenë jetike për të avancuar në lojë pa pritur që rrotullimet tona të ringarkohen.

Lidhje Master

Ndryshe nga ato të mëparshme, ne gjejmë një ndërfaqe shumë më miqësore për të parë. Isshtë mjaft intuitiv dhe na lejon të regjistrohemi. Ne duhet të kemi parasysh se këto rrotullime që ju do të merrni janë shpenzuar dhe ne mund të marrim vetëm një mesatare prej 30 rrotullimesh në ditë, ose duke dështuar atë, një milion monedha në ditë. Megjithëse mund të duket pak, do të ishte më mirë sesa të prisnim për rifreskimet e vrapimeve tona.

Lidhje Master
Lidhje Master
zhvilluesi: Dipstech
Çmimi: Free

Shpresoj se të gjitha këto sugjerime dhe truke ju ndihmojnë dhe Ne do të jemi mirënjohës nëse vendosni të merrni pjesë, duke kontribuar edhe më shumë në seksionin e komenteve. Çdo ndihmë është e mirëseardhur kur bëhet fjalë për arritjen e qëllimit për të qenë më i pasuri në Monedhën e Monedhave.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.