Merrni plotësisht falas 140 GB hapësirë ​​ruajtëse cloud

140 GB hapësirë ​​në re

Nëse disi hapësira e magazinimit në re që mund të kemi Udhëtoni me GoogleOneDrive me Microsoft Somethingshtë diçka që ka ardhur për të na kënaqur, e njëjta gjë do të mbarojë shpejt nëse do të presim një numër të madh skedarësh në to.

Për avantazh për ne, jo vetëm Google ose Microsoft mund të ofrojnë hapësirë ​​të ndryshme ruajtjeje në re, pasi ka disa shërbime të tjera që mund të na ndihmojnë me shumë më tepër dhe pa pasur nevojë të paguani absolutisht asgjë shtesë. Tani për tani ne do të përmendim atë që ofron Microsoft sipas ndryshimit të planeve të saj, megjithëse ne gjithashtu do të sugjerojmë mundësinë e blej 140 GB plotësisht falas, duhet të ndiqni vetëm disa truke për të qenë në gjendje të jeni kreditorë të këtij vëllimi të madh.

Ajo që Microsoft na ofron në këtë moment si hapësirë ​​ruajtëse në re

Për të qenë pak demokratik, ne do të përmendim në këtë kohë se çfarë po ofronte Microsoft për ata që dëshirojnë të përdorin shërbimet e saj të hapësirës ruajtëse në re, megjithëse gjithashtu ju sugjerojmë që të rishikoni lajmet në të cilat bëhet pak më e qartë rast.

çmime të reja OneDrive

Në krye kemi vendosur një imazh, i cili i përket një llogarie personale të Hotmail; Vetë fakti i të pasurit këtij shërbimi mund të jetë një avantazh i madh nëse jemi të zgjuar kur bëhet fjalë për përfitoni prej tij për të fituar më shumë hapësirë ​​për ruajtje, diçka që do ta diskutojmë më vonë me sistemin tjetër ku fillimisht mund të fitoni 140 GB hapësirë ​​magazinimi dhe të rriteni sa më shumë që të jetë e mundur derisa të arrini 1 TB, të gjitha plotësisht falas.

Ajo që Microsoft ofron tani, është që një hapësirë ​​prej 15 GB plotësisht e lirë, duke u zgjeruar nga 7 GB të ofruara më parë. Nëse dëshironi të dini se cilën paketë keni aktualisht me Microsoft, ju sugjerojmë të kryeni veprimin e mëposhtëm:

Me siguri që do të jeni në gjendje të admironi një imazh shumë të ngjashëm me atë që kemi treguar në pjesën e sipërme, ku oferta speciale që Microsoft po propozon për të gjithë ata që kanë këtë llogari Hotmail dhe natyrisht, Shërbimi i ruajtjes së reve OneDrive.

Pasi të keni shqyrtuar informacionin në atë ekran, mund t'ju duhet të pyesni veten nëse 15 GB që Microsoft ofron plotësisht falas, janë të mjaftueshme që të jetë në gjendje të presë sasinë e madhe të informacionit që po keni tani në kompjuterin tuaj dhe pajisjet mobile. Duke marrë parasysh atë Mega ofron 50 GB hapësirë ​​ruajtje gjithashtu falas, mund të jetë e përshtatshme të pajtoheni në të në mënyrë që të shijoni këtë përfitim.

Tani nëse gjeni 50 GB hapësirë ​​për ruajtjen e reve interesante, Po në lidhje me arritjen e kësaj vlere gati trefish? Epo, kjo është ajo që ne do të përpiqemi të bëjmë tani, kjo përmes një shërbimi shtesë në të cilin fillimisht do të keni 100 GB të kësaj hapësire.

  • Nisni shfletuesin tuaj të internetit.
  • Kaloni në faqen e internetit të SurDoc.com dhe hapni një llogari falas me ta.
  • Automatikisht do të keni 100 GB hapësirë ​​ruajtëse në re plotësisht falas.

140 GB hapësirë ​​re 01

Në thelb kjo është e vetmja gjë që do të duhet të bësh, duke e bërë dilni dhe pastaj filloni sesionin përsëri. Në atë kohë, përdoruesit të këtij shërbimi të ruajtjes së reve do t'i thuhet se ndani përvojën tuaj në rrjetet sociale të: Google+, Facebook, Twitter dhe LinkedIn. Duke kryer secilën nga këto detyra, ju do të fitoni 10 GB plotësisht falas për secilin rrjet social (në total, një shtesë prej 40 GB).

140 GB hapësirë ​​re 02

Dëshironi të keni më shumë hapësirë ​​ruajtjeje në re? Të gjithë do të dëshironim të kishim shumë më tepër, të ishim në gjendje të sugjeronim si një truk për të provuar, faktin e të qenit në gjendje të hapni një llogari në shërbim me secilën prej llogarive të postës elektronike që keni. Nëse kemi 10 prej tyre, atëherë mund të kemi 1 TB gjithsej (veç e veç). Tani nëse të gjitha këto llogari emaili janë nga Hotmail ose Outlook.com, ju mund t'i bashkoni ato në një (kontrolloni artikullin ku ju mësojmë se si ta bëni), me të cilën mund të keni automatikisht të gjithë këtë hapësirë ​​për të menaxhuar nga një llogari e vetme Hotmail.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.