Microsoft Surface Book 2, laptopi përfundimtar për të luftuar kundër MacBook Pro

Microsoft Surface Book 2

Microsoft ka prezantuar gjeneratën e dytë të Microsoft Surface Book të saj, një model që në gjeneratën e tij të parë nuk arriti shumë tregje. Spanja është një prej tyre. Kjo gjeneratë e dytë gëzon dy madhësi ekrani; ata kanë më shumë autonomi dhe janë më të fuqishëm. Tani do të shohim nëse mund t'i shohim në këto pjesë.

El Microsoft Surface Book 2 është një model që mund të ketë një ekran 13 ose 15-inç në diagonale. Për më tepër, do të jetë aq i fuqishëm (si CPU, ashtu edhe GPU) sa të guxoni me lojërat video. Por le ta shohim më nga afër këtë laptop.

Dy ekrane për të zgjedhur dhe dizajn 'premium'

Pas dy vitesh pa rinovim, libri Microsoft Surface Book 2 arrin i rinovuar, jo në konceptin e tij, por në zorrët e tij. Gjëja e parë që duhet të dini është se laptopi do të luajë në ligën e modeleve prim. Për më tepër, në mënyrë që të kënaqë një numër më të madh përdoruesish, ata nga Redmond do të lëshojnë dy variante: një model 13 inç me një rezolucion 3.000 x 2.000 pixel. Dhe një model tjetër 15 inç me rezolucion 3.240 x 2.160 piksel.

Gjithashtu, siç thamë, faktori i formës mbetet i njëjtë: ju mund të ndani ekranin nga tastiera ose të konfiguroni pajisjet sikur të ishte një ekran me një foltor. Përndryshe, tastiera do të jetë e ndriçuar nga drita dhe me një prekje të integruar me shumë prekje.

Aksesorë për Microsoft Surface Book 2

Procesorët e gjeneratës së fundit dhe një gamë të gjerë mundësish në memorje

Sipas Microsoft, qëllimi i këtij Surface Book 2 është që të marrë pjesën e tregut nga MacBook Pro të Apple. Dhe për këtë ai do të vërë bast Procesorët Intel Core të gjeneratës së 8-të. Modeli 13 inç do të vijë me parazgjedhje me Core i5, megjithëse mund të zgjedhim një Core i7; modeli 15 inç vë baste direkt në këtë të fundit.

Lidhur me RAM, si minimumi do të kemi 8 GB (Model 13 inç) por nëse ju nevojitet, në konfigurimin e blerjes mund të shtoni deri në 16 GB; përsëri 15 varianti zgjedh maksimumin e lejuar: 16 GB në të njëjtën kohë.

Më në fund, kur bëhet fjalë për ruajtjen, të dy versionet e Microsoft Surface Book 2 mund të kenë 256, 512 ose 1TB. Të gjithë ata në formatin SSD, kështu që sigurohemi që gjithçka të funksionojë më shpejt sesa në një disk mekanik.

Realiteti Virtual në Librin e Microsoft Surface 2

Pjesa grafike: mund të jetë një qendër lëvizëse për kohën e lirë

Ndoshta ajo që do të tërheqë më shumë vëmendjen tuaj për këtë laptop të ri Microsoft Surfece Book 2 është sa mirë do të performojë në seksionin e lojërave. Modeli 13 inç përfshin një kartë NVIDIA GeForce GTX 1050, ndërsa modeli 15 rrit ante në a NVIDIA GeForce GTX 1060. Të dy gëzojnë një memorie video prej 6 GB dhe sigurohen që të mund të luajnë lojëra të gjeneratës tjetër me rezolucion të plotë HD me detaje në 60 fps.

Sikur të mos mjaftonte kjo, Ne mund të përdorim kontrollet Xbox One dhe pajisje të tilla si syzet dhe kontrollet për të qenë në gjendje të përdorin realitetin e përzier. Më në fund, Microsoft siguron që mbreti i saj i ri i laptopëve do të jetë në gjendje të përdorë Adobe Photoshop Cloud pa ngatërruar.

Autonomia dhe shtesat shtesë

Për të përfunduar, diçka që do të tërheqë vëmendjen është ajo mund të përdorni si Pen Surface ashtu edhe Surface Dial. Këto dy aksesorë që mund të ndihmojnë shumë për një shumicë dërrmuese të përdoruesve profesionistë. Po flasim të dy në pjesën e dizajnit, siç është të qenit në gjendje të punoni më rehat duke mbajtur shënime sikur të ishte një fletore konvencionale.

Lidhur me lidhjet, kjo Microsoft Surface Book 2 ka porta USB-A, USB-C dhe lexues të kartave SD. Gjithashtu ka Bluetooth me konsum të ulët dhe WiFi me shpejtësi të lartë.

Më në fund, sipas të dhënave të siguruara nga Microsoft, Surface Book 2 do të ofrojë një autonomia deri në 17 orë. Kjo shifër i referohet riprodhimit të videos dhe me një karikim të vetëm. Megjithëse do të shohim nëse në një provë reale kjo shifër është realiste apo jo.

Prezantimi i Microsoft Surface Book 2

Çmimi dhe disponueshmëria

Tregu i parë që do të marrë këtë krijim të fundit të Microsoft do të jetë Shtetet e Bashkuara. Tregjet e tjera do të ndjekin më vonë, megjithëse nuk janë dhënë detaje. Ata do të veshin parapritja më 9 nëntor. Dhe njësitë e para do të arrijnë tek pronarët e tyre në 16 të të njëjtit muaj.

Çmimi i 2-inç Microsoft Surface Book 13 do të fillojë në Dollarit amerikan 1.499; modeli 15 inç do të fillojë nga Dollarit amerikan 2.499. Kjo është, dhe siç treguam, ai dëshiron të jetë rivali i drejtpërdrejtë i gamës së Apple MacBook Pro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)