Microsoft Surface Book 2 tani mund të blihet në Spanjë

Libri sipërfaqësor 2 në Spanjë

Pajisjet më të fundit të Microsoft tani mund të blihen në Spanjë. Sigurisht, për momentin është në dispozicion vetëm versioni me ekran 13,5 inç; versioni 15 inç është në shitje paraprake. Por nëse jeni të interesuar në Microsoft Surface Book 2 Ajo tashmë mund të jetë e juaja nga 1.750 euro në konfigurimin e saj më të ulët.

Isshtë versioni i dytë i një prej modeleve të Microsoft që tërhoqi më shumë vëmendjen e publikut kur u prezantua në shoqëri. Dhe është që ky Surface Book 2 mund të funksionojë sa një laptop tradicional sa një tabletë. Megjithëse ekzistojnë dy versione, vetëm në Spanjë mund të merrni versionin 13,5 inç dhe ka konfigurime të ndryshme për të zgjedhur.

Microsoft Surface Book 2 arrin në Spanjë

kjo Microsoft Surface Book 2 është një kompjuter me një dizajn të ngjashëm me një Surface PRO, por që ka një tastierë shumë më të ngurtë dhe se kur të lidhemi me ekranin do të kemi praktikisht një laptop 13,5 inç. Kjo e bën shumë më komode të punosh me pajisjet në prehër ose në sipërfaqe që nuk janë të sheshta.

Nga ana tjetër, ju mund të zgjidhni disa konfigurime, megjithëse vetëm dy procesorë janë në dispozicion: Core i5 dhe Core i7. Të dy brezat e tetë. Tani, me të parën prej tyre mund të kemi vetëm një model me Core i5, 8 GB RAM dhe një hapësirë ​​ruajtëse 256 GB SSD. Ky është versioni që kushton 1.750 euro.

Tani, nëse zgjidhni modelin me një procesor Core i7, Kjo mund të shoqërohet me 8 ose 16 GB RAM. Dhe nëse zgjidhni shifrën më të lartë, do të jeni në gjendje të shtoni një hapësirë ​​SSD 512 ose 1 TB. Çmimet janë si më poshtë:

  • Core i7 + 8 GB RAM + 256 GB SSD: 2.249 euro
  • Core i7 + 16 GB RAM + 512 GB SSD: 2.849 euro
  • Core i7 + 16 GB RAM + 1TB: 3.449 euro

Në fund, mos harroni se ky laptop ka një autonomia deri në 17 orë - Kjo shifër varet gjithmonë nga përdorimet e ndryshme të klientëve. Si dhe ajo brenda ka një kartë grafike të dedikuar NVIDIA GeForce GTX 1050 ose 1060.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)