Nxjerrja e kriptovalutave, zbuloni se si të bëni para minierave në re

Nëse jeni të interesuar investojnë në kripto valute dhe ju nuk doni të shpenzoni para për të blini Bitcoins, Ethereum ose monedha të tjera direkt, atëherë një opsion që mund të jetë shumë interesant është miniera. minierat e kriptovalutave Shtë procesi i decentralizuar me të cilin transaksionet vlerësohen në blockchain; Por për të kuptuar më mirë në një mënyrë të thjeshtë se nga çfarë përbëhet, mund të themi se është një proces me të cilin një kompjuter kushton një seri burimesh kompjuterike dhe në këmbim merr një pagesë në monedha kriptomonedha. Nëse doni të shihni se si të minoni monedhat në një mënyrë fitimprurëse dhe nga reja, atëherë vazhdoni të lexoni këtë artikull.

Nxjerrja e kriptomonedhave, pak histori

Vite më parë ishte e mundur miniera Bitcoins ose kriptovaluta të tjera në një mënyrë të thjeshtë nga shtëpia dhe investimi i pak burimeve në nivelin e harduerit. Çdo kompjuter ishte i aftë të nxjerrë monedha në një mënyrë fitimprurëse dhe për këtë arsye disa njerëz vendosën të investojnë në makineri për të nxjerrë nga shtëpia në një mënyrë pak a shumë amatore. Aktualisht kjo nuk është më e mundur, shfaqja e pajisje të projektuara posaçërisht për miniera e monedhave së bashku me vështirësinë në rritje të algoritmit të minierave e bën atë jo fitimprurëse për të minuar në këtë mënyrë sot - të paktën për monedhat më të zakonshme si Bitcoin, Ether, ... - dhe që tregu të mbizotërohet nga kompani të mëdha që ata i kushtojnë burime të mëdha për këtë detyrë.

Dhe jo vetëm që kemi faktorin përcaktues për koston e pajisjes, por kemi edhe kufizime të tjera si:

 • El vështirësi e shtuar: vështirësia e minierave të Bitcoins rritet muaj pas muaji, kështu që është gjithnjë e më e nevojshme të keni më shumë fuqi llogaritëse për të qenë në gjendje të minoni Bitcoins me fitim.
 • El kostoja e energjisë: nxjerrja e monedhave është një proces që konsumon shumë energji elektrike, prandaj është më fitimprurëse në ato vende që kanë energji elektrike më fitimprurëse, siç janë Kina, Islanda, etj.
 • La temperatura e mjedisit: përpunuesit lëshojnë sasi të mëdha nxehtësie gjatë minierave dhe ne duhet ta shpërndajmë atë nxehtësi; prandaj minierat në vendet me klimë të ftohtë gjithashtu ulin kostot.

Për këto arsye - dhe të tjera - sot një pjesë e madhe e minierave të kriptovalutave kryhet në vende të tilla si Kina, Islanda, Finlanda, etj.

Miniera në re

Siç kemi komentuar tashmë, nxjerrja e kriptomonedhave direkt nga shtëpia nuk është fitimprurëse tani per tani Epo, në të vërtetë, mund të jetë fitimprurëse për sa kohë që kërkojmë ato kriptomonedha të krijuara së fundmi që janë pak të njohura dhe që ende lejojnë nxjerrjen nga hardueri me fuqi të ulët, por kjo është një çështje tjetër që unë do të jepja për një artikull tjetër shumë të gjerë. Në këtë rast ne po flasim për minierat e kriptove kryesore dhe që tani për tani nga shtëpia nuk është e realizueshme.

Pra, nuk mund të bëj më para për të nxjerrë para Bitcoin? Epo përgjigja është po, falë asaj që njihet si miniera në re o minierat e reve. Ideja është që kohët e fundit janë shfaqur kompani që vendosin sisteme të mëdha të minierave të monedhave në vende dhe me pajisje të specializuara, duke i bërë ato fitimprurëse, dhe këto kompani ju ofrojnë mundësinë për të punësuar shërbimet e tyre për të pasur minierat tuaja nga distanca. Në këtë mënyrë ju mund të keni sistemin tuaj të minierave Bitcoins dhe do të duhet të paguani vetëm një tarifë, duke shmangur nevojën për të menaxhuar pajisjet direkt.

Aktualisht ka disa kompani që ofrojnë këto shërbime por duhet të keni kujdes kur zgjidhni një pasi ka disa raste të kompanive që kanë qenë një mashtrim që pas një skeme piramidale kanë mashtruar para nga klientët e tyre. Ne ne rekomandojmë Hashflare, e cila është një kompani që ka punuar mirë për disa vjet duke provuar se është një kompani në të cilën ju mund të besoni dhe çfarë përfitim më i lartë i minierave në re Nga tregu.

HashFlare, bitcoin-et e mia në re

hashflare është një sistemi i minierave në re Ata ofrojnë një sistem minierash me pajisje të instaluara në Islandë, duke arritur një përfitim të lartë falë kostos së ulët të energjisë në Islandë dhe klimës së saj të ftohtë që u lejon atyre të kursejnë shumë kosto kur bëhet fjalë për shpërndarjen e nxehtësisë së pajisjeve minerare. Aktualisht ato lejojnë minimin e Bitcoins, Ethereum, Litecoins dhe Dash.

A doni të minierave Bitcoins?

Klikoni KERETU për të minuar Bitcoins

Si të mirojmë kriptovalutat në Hashflare?

Edhe pse mund të duket komplekse, nxjerrja e monedhave me Hashflare është shumë e thjeshtë. Thjesht duhet të ndiqni hapat e mëposhtëm:

1.- Klikoni këtu dhe regjistrohuni në HashFlare

2.- Pasi të keni brenda duhet të bëni blini sistemin e minierave. Këtu keni shumë algoritme të ndryshëm për të nxjerrë një ose një kriptomonedhë tjetër. Disa janë më fitimprurës se të tjerët, por ne ju rekomandojmë që të bëni blini algoritmin SHA-256 dhe Bitcoins e minave.

3.- Zgjidhni sasinë çfarë doni të investoni në dollarë. Ju mund të shfrytëzoni nga 1,5 dollarë deri në shuma më të larta prej 15.000 dollarë. Këtu varet nga burimet e secilit dhe sa doni të investoni në miniera.

4. - Bëni pagesën. Ju mund të paguani me Bitcoins por nëse nuk jeni përdorues i avancuar në kriptovaluta, ju gjithashtu mund ta bëni direkt me metoda më tradicionale siç janë transferimi bankar ose karta krediti. Nëse përdorni një kartë krediti, do të duhet të vërtetoni pagesën më vonë duke treguar një kod që përfshihet në tarifën tuaj në kartë, kështu që mund të duhen disa ditë.

Dhe kjo është e gjitha, ju mund të filloni të minieni Bitcoins dhe fitoni para muaj pas muaji pa pasur nevojë të bëj asgjë tjetër.

Në panelin tuaj HashFlare keni informacione ku mund të shihni të ardhurat e krijuara nga dita në ditë, parashikimi i të ardhurave për 1 ditë, 1 javë, 1 muaj, 6 muaj dhe 1 vit në mënyrë që të shihni se sa fitimprurës është investimi juaj.

Pasi të keni grumbulluar Bitcoins në llogarinë tuaj mund të:

 • Investoni automatikisht tha bitcoins në blerjen e më shumë energjisë minerare në Hashflare në mënyrë që rritja e investimit tuaj të jetë eksponenciale.
 • Kaloni këto Bitcoins në portofolin tuaj ku mund t'i ruani ato ose shndërroni ato në euro ose dollarë dhe prej andej çoji në bankën tënde.

Siç mund ta shihni, nxjerrja e kriptomonedhave nga reja është një proces relativisht i drejtpërdrejtë. Falë platformave si Hashflare ju mund të investoni nga 1,5 dollarë dhe filloni minierat pa pasur nevojë të merrni përsipër probleme komplekse siç janë blerja e pajisjeve të specializuara, vendosja e sistemeve, instalimi i algoritmit të minierave, ... e gjithë kjo bëhet nga hashflare për ju. Thjesht duhet të vendosni se sa do t'i kushtoni investimit, të blini fuqinë minerare dhe kaq. HashFlare është përgjegjës për ta bërë përfitimin tuaj më të mirë, për të filluar punën me ta mos harroni këtë ju vetëm duhet të klikoni këtu.


11 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jose Luis Urena Alexiades dijo

  Një artikull tejet i papërgjegjshëm. Spekulime joproduktive dhe më sipër me kriptovaluta të paqarta për thesarin. Më i përshtatshëm për mafien sesa individët përgjegjës.

  1.    Lajmet e veglave dijo

   Përshëndetje Jose Luis Ureña Alexiades. Më vjen keq që nuk ju pëlqen artikulli, është e vërtetë që kriptovalutat janë një investim i rrezikshëm dhe kështu duhet të merren (në miniera rreziku është disi më i ulët sepse padyshim që ai gjithashtu ekziston). Se po, ne nuk besojmë se është një treg për mafian; Mund të jetë që ka gangsterë të përfshirë në sektor për avantazhet e anonimitetit që ofron, por ekziston edhe një sektor rreth botës së blockchain që përbëhet nga njerëz shumë normalë. Blockchain do të kryejë një hap nga "interneti i informacionit" në "internetin me vlerë" dhe nëse potenciali i tij konfirmohet, është e mundur që ne po përballemi me një ndryshim që është po aq revolucionar sa ajo e ardhjes së internetit do të thotë. Përshëndetje dhe faleminderit që na lexove

   1.    Viti dijo

    Qeveritë dhe bankat mendojnë të njëjtën gjë, taksat dhe komisionet janë të shpeshta dhe ato ndodhen në transaksione midis tyre Bankat dhe qeveritë prapa kurrizit të klientit të bankës i cili nuk e di ose ka një shpjegim pse ata ngarkojnë kaq shumë komisione në transfertat midis monedhave. Cryptocurrency është një alternativë dhe gjithnjë e më e zbatueshme dhe bota nuk mund të largohen prej saj.

  2.    Omar valfre dijo

   José duhet të lexojë më shumë

 2.   Oscar Lopez dijo

  Pra, këto kompani, në vend që të shfrytëzojnë vetë dhe të pasurohen, ju shesin miniera në mënyrë që të pasuroheni? Sigurisht, natyrisht. Kjo është si ata që ju shesin kurse / libra në mënyrë që të pasuroheni duke investuar në tregun e aksioneve XD

  1.    Michael Gaton dijo

   Epo, ata në fakt nxjerrin një gomar edhe një muaj. Ajo që ndodh është se përveç minierave ata ju ofrojnë të merrni me qira pajisjet e tyre që të mund të mihni.

   Unë e shoh atë si një mënyrë për të diversifikuar të ardhurat e tyre, një% për minierat dhe një% tjetër për marrjen me qira të pajisjeve.

   Përshëndetje,

 3.   Anthony dijo

  Përshëndetje,
  Kam disa dyshime në lidhje me platformën që nuk më kanë qenë të qarta në artikull. A mund te me pergjigjesh Faleminderit:
  1.- Energjinë që merrni me qira, sa prodhon? A mund ta zbuloni para se ta blini?
  2.- A është e nevojshme të keni një portofol online ose offline për të qenë në gjendje të tërheqni bitcoin tuaj?
  3.- Çfarë rekomandohet më shumë, ai jashtë linje apo ai në internet?

  Faleminderit dhe përshëndetje, Antonio

  1.    Michael Gaton dijo

   1.- Në panelin Hashflare vetë ju lejon të simuloni atë që gjeneroni në ditë me secilën energji të kontraktuar.
   2.- Po, duhet të keni një portofol bitcoin për të tërhequr atë që gjenerohet. Nëse shfrytëzoni Ether do t'ju duhet një portofol Ether.
   3.- Në nivelin e sigurisë, offline është shumë më i sigurt por është gjithashtu më kompleks për tu menaxhuar. Në fund, unë do të vendosja njërën ose tjetrën bazuar në investimin tuaj. Nëse do të bëni një investim të ulët, atëherë mendoj se një fizik nuk ia vlen, nëse do të investoni shumë atëherë po.

   Përshëndetje,

   1.    Anthony dijo

    Faleminderit për përgjigjen time Miguel.

 4.   Jose Gonzalez dijo

  Përshëndetje, sapo lexova artikullin tuaj në lidhje me minierat e kriptovalutave në re dhe HashFlare dhe blej algoritmin SHA-256 dhe Bitcoins të minave derisa ta kem të qartë, ajo për të cilën nuk jam e qartë është $ 1,50 që është ajo që unë paguaj çdo ditë ose çdo vit nëse e kontraktoj. Faleminderit shumë jose

 5.   Vanilje dijo

  Përshëndetje, post i mirë, unë jam duke filluar me këtë miniera kriptovalutë, unë e di që Bitcoin nuk është fitimprurëse për tu minuar me kompjuterë shtëpiak por me minatorë ASIC dhe ky është një investim i shkëlqyeshëm, personalisht po përdor miniera Javascript sepse mund të përdoret edhe pa një kompjuter me performancë të lartë, problemi është që unë kam përdorur shumë faqe në internet dhe ata të gjithë ngarkojnë komisione shumë të larta, kështu që unë kam hulumtuar dhe kam marrë Coinimp, e cila është falas dhe komisionet janë 0.1 XMR, keni dëgjuar për këtë faqe në internet?