Mjetet online për të vendosur një sfond të bardhë në një foto

Redaktimi i fotografive është diçka brenda mundësive të kujtdo me një celular ose një kompjuter dhe kjo na jep një gamë të gjerë mundësish kur punojmë me një fotografi. Ndryshimi i sfondit në të bardhë është më i kërkuari nga njerëzit, por jo të gjithë e dinë me siguri se cilin filtër ose cilin aplikacion të përdorin për të arritur këtë rezultat. Sfondet e bardha u japin fotove një pamje më të qëndrueshme dhe pa vëmendje.

Përveç kësaj, një nga arsyet mund të jetë që ne duam të përdorim mirë fotografinë për ta përdorur atë në një dokument zyrtar, siç është DNI-ja jonë ose patentë shoferi. Alsoshtë gjithashtu shumë e zakonshme të përdorni këtë lloj mjeti për fotot e profilit ose avatarët. Në këtë artikull ne do të tregojmë opsionet më të mira për të ndryshuar sfondin e fotografive tona në të bardhë në hapa të thjeshtë.

Mjetet online për të vendosur sfond të bardhë

Hiq BG

Një aplikacion shumë i zhdërvjellët në internet që na ofron një redaktor të aftë të njohë njerëz dhe objekte ose kafshë. Do të heqë plotësisht sfondin nga imazhi për disa sekonda. Ky aplikacion në internet është po aq i thjeshtë për t'u përdorur sa hyrja në faqen e saj zyrtare.

Edhe pse funksionimi i tij në internet është shumë i saktë, ne kemi një aplikacion desktop nëse është e nevojshme, si për Windows, MacOS ose Linux. Ky aplikacion desktop na jep lehtësi dhe një funksion për të fshirë sfondin e një grupi fotografish me shumicë menjëherë.

Hiq BG

Mund të integrohet gjithashtu me mjete të tjera të tilla si Zapier në të cilat gjejmë disa shtojca të tjera për ta integruar atë me platforma të tjera. Nëse duam diçka të ngjashme për video, i njëjti zhvillues ka mjetin për të fshirë sfondin e videove.

Heqja e AI

Një mjet tjetër specifik për të fshirë fondet është AI i Heqjes, i cili për shumë është një nga më të mirët që prej asaj kohe Ai jo vetëm që parashikon eleminimin e sfondit, por gjithashtu shton një procesim pas procesit përmes inteligjencës artificiale e cila i jep imazhit një qëndrueshmëri që nuk ju jep asnjë aplikacion tjetër në internet. Rezultati përfundimtar është shumë i ngjashëm me atë që mund të marrim me një redaktor të dedikuar fotografish, diçka për të vlerësuar nëse duam t'i japim fotografisë përdorim serioz.

Heqja e AI

Me pak fjalë, nëse po kërkoni diçka të shpejtë me Remove BG kemi mjaft, por nëse doni një rezultat më "të mirë", AI i Heqjes është ideale.

Aplikime për të vendosur sfondin e bardhë në celular

Nëse kërkojmë për redaktorë fotografish, do të gjejmë shumë në të cilët kemi këtë mjet, por nuk ka aq shumë sa na e bëjnë të lehtë përdorimin e tyre menjëherë. Këtu do të detajojmë 3 më të mirat dhe më të thjeshtat në dispozicion për celularin tonë.

Adobe Photoshop

Një nga mjetet më të njohura për redaktimin e fotove është padyshim Adobe Photoshop, i përsosur për të dy kompjuterët dhe redaktimet e smartphone-ve. Theshtë e lehtë që emri të bjerë një zile sepse përveç redaktimit të fotografisë ka edhe aplikacione të tjera. Përveç vendosjes së sfondit të bardhë në fotografi, ne kemi mundësi të tilla si prerja e imazheve, aplikimi i filtrave, krijimi i dizenjove personale ose krijimi i ujërave.

Adobe Photoshop

Ne kemi versione të ndryshme për këtë aplikacion, ndër të cilët gjejmë versionin për Windows, versionin për macOS nën pajtim dhe aplikacionet për terminalet celularë të dy me android si IOS. Nëse jeni duke kërkuar për një aplikacion të gjithanshëm që përveçse ka mjetin që na jep këtë funksion, ai gjithashtu na ndihmon të bëjmë një botim të thjeshtë të fotografive tona, pa dyshim që ky është opsioni më i mirë.

Photoshop Express - Selfie
Photoshop Express - Selfie
zhvilluesi: Qerpiç
Çmimi: Falas

Apowersoft

Ky aplikacion i dedikohet ekskluzivisht këtij funksioni specifik, pa dyshim më i indikuari nëse qëllimi i vetëm është se, megjithëse i mungojnë të gjitha opsionet e përparuara të redaktimit që ka Adobe. Ju lejon të fshini automatikisht fondet me inteligjencën artificiale të vetë aplikacionit. Përveç kësaj, aplikacioni na ofron një gamë të ngjyrave të thjeshta, përveç dizenjove të bardha ose edhe më ekstravagante.

Apowersoft

Aplikacioni na ofron një mori modelesh, por ne gjithashtu mund të përdorim imazhet tona për të ndryshuar sfondin dhe kështu të krijojmë kapje unike. Aplikacioni është i disponueshëm si për Android ashtu edhe për iOS, Funksionimi i tij është jashtëzakonisht i thjeshtë. Kjo gjithashtu na ndihmon të krijojmë PNG me imazhe dhe t'i përdorim ato për redaktimin e imazheve. Ne mund të shohim versionet dhe kërkesat e tij të ndryshme në të faqja zyrtare në internet.

Redaktues Magic Eraser Blackground

Një tjetër aplikacion i shkëlqyeshëm kushtuar ekskluzivisht krijimit të PNG dhe aplikacionit sfond për fotot tona që është i përsosur për përdoruesit e iPhone. Usersshtë konsideruar nga përdoruesit e saj një aplikacion redaktimi shumë argëtues dhe intuitiv. Aplikimi është shumë i lehtë për t'u përdorur në çdo terminal në bllok pa ngadalësuar ose dështuar.

fshi sfondin

Aplikacioni na udhëzon në mënyrë që të mund të modifikojmë me lehtësi fotot tona, Ne mund të aplikojmë sfonde transparente për të formuar një PNG, sfonde të bardha ose sfonde nga galeria jonë. Na jep gjithashtu lirinë për të redaktuar dhe retushuar fotot sipas dëshirës sonë, duke shtuar filtra ose duke retushuar ngjyrën e tyre. Thjesht duhet të shkarkojmë aplikacionin nga AppStore dhe shijojeni atë plotësisht falas.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.